Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Najwyższa frekwencja w sezonie. ''150'' Leândro

dm 2017-03-14 09:40:00

Dokładnie 3421 widzów oglądało z wysokości trybun Stadionu Miejskiego przy ul. Narutowicza sobotni mecz Radomiak Radom - Rozwój Katowice. To najwyższa frekwencja na stadionach II ligi w sezonie piłkarskim 2016/2017.

O tym, że wiosenne mecze Zielonych w Radomiu będą cieszyć się bardzo dużą popularnością, można było się spodziewać. Potwierdzała to uruchomiona na miesiąc przed startem rundy przedsprzedaż karnetów, jak również w tygodniu przedmeczowym dystrybucja biletów.

W sobotnie popołudnie kolejki do kas zaczęły się tworzyć już na cztery godziny przed rozpoczęciem spotkania, a ostatnia osoba zakupiła wejściówkę w granicach trzydziestej minuty meczu. Radomiak, w postaci swoich kibiców - nas wszystkich - uzyskał najlepszy wynik, jeśli chodzi o frekwencję meczową spośród wszystkich 189 rozegranych dotąd pojedynków w sezonie 2016/2017 II ligi.

Warto dodać, że w minionej kolejce na połowie stadionów I ligi zanotowano mniejsze ilości widzów, zaś w ten sam weekend w Ekstraklasie (nie uwzględniając z uwagi na protest kibiców meczu Górnika Łęczna) jeden mecz (Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oscylował w granicach frekwencji meczu Radomiak - Rozwój Katowice.

- Liczymy na równie liczne wsparcie drużyny przy Narutowicza w pozostałych sześciu meczach rundy wiosennej z: Olimpią Zambrów, Rakowem Częstochowa, Odrą Opole, Olimpią Elbląg, GKS Bełchatów i Legionovią Legionowo. Przedsprzedaż biletów na mecz Radomiak - Olimpia Zambrów (24 marca - piątek, godz. 18:00) rozpocznie się w poniedziałek 20 marca w Galerii Słonecznej - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

150 "Leo"

Mecz z Rozwojem Katowice był dla Brazylijczyka Leândro dokładnie 150. meczem w barwach Radomiaka.

Dotychczas napastnik zanotował w klubie z Radomia 55 goli.