Sobota 27 kwietnia
Teofila, Zyty, Żywisława

Nieudana domowa inauguracja Radomiaka

dm 2017-03-11 18:52:00

W spotkaniu 21. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak Radom przegrał na Narutowicza 0:1 z Rozwojem Katowice. Dla podopiecznych trenera Vernera Lički był to pierwszy pojedynek przed własną publicznością w 2017 roku. Zieloni kończyli mecz w podwójnym osłabieniu.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość, bowiem prezes klubu - Sławomir Stempniewski wręczył Zdzisławowi Radulskiemu pamiątkową koszulkę z numerem 80 - z okazji urodzin, które Hrabia obchodził kilkanaście dni temu.

Kapitanem Radomiaka w pojedynku z Rozwojem był nieawizowany wcześniej Paweł Tarnowski, a lewy obrońca - Bartosz Sulkowski.

W 10. minucie mieliśmy pierwszą groźną sytuację, ale Kamil Kościelny - w sytuacji sam na sam - podał futbolówkę golkiperowi Rozwoju. W pierwszej fazie meczu lepiej prezentowali się jednak goście z Katowic. Następna akcja godna uwagi miała miejsce w 27. minucie, ale strzał Cupriaka pewnie wyłapał Gocyk.

W 32. minucie groźnie uderzył Przezak, jednak Szady zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później sytuację sam na sam z bramkarzem gości przegrał Paweł Tarnowski - to powinien być gol dla Radomiaka.

W 56. minucie świetnie strzał Szczepańskiego obronił Szady, jednak minutę później bramkarz Zielonych był już bez szans - Rozwój na prowadzenie uderzeniem głową z pięciu metrów wyprowadził Sebastian Murawski. Następnie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mateusz Spychała. W 62. minucie powinien być karny na "Leo", jednak arbiter z Włocławka pozostał niewzruszony.

W 77. minucie szczęścia sprzed pola karnego spróbował Rutkowski, aczkolwiek jego strzał okazał się mocno niecelny. W ostatniej akcji meczu czerwoną kartką ukarany został jeszcze David Kwiek, który uderzył bez piłki rywala. Było to bardzo głupie zachowanie pomocnika radomian.

Radomiak do końca walczył, ale już nie dał rady. Goście w końcówce grali bardzo mądrze, utrzymując futbolówkę daleko od swojej bramki i pokonali na wyjeździe nasz zespół.

Zieloni zagrali dziś bardzo słabe zawody i w pełni zasłużenie przegrali z Rozwojem. Piłkarzy z Radomia czeka wiele pracy, bo na początku tej rundy nie wygląda to zbyt kolorowo...

- Zostaliśmy dziś w szatni. Jestem niezadowolony z postawy mojej drużyny. Gdyby mecz trwał jeszcze 15 minut, dostalibyśmy kolejne czerwone kartki, tak grać nie można - powiedział trener Verner Lička.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (18 marca) o godz. 13:00.

Radomiak Radom - Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
Sebastian Murawski 57

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 22. Piotr Gurzęda, 19. Bartosz Sulkowski - 8. Mateusz Stąporski (58, 24. Szymon Stanisławski), 75. Matthieu Bemba (67, 32. David Kwiek), 14. Kamil Kościelny, 9. Leândro, 10. Paweł Tarnowski (58, 21. Dariusz Brągiel) - 11. Kamil Cupriak.

Rozwój: 22. Bartosz Gocyk - 6. Damian Mielnik, 3. Michał Czekaj, 19. Sebastian Murawski, 18. Marcin Kowalski - 8. Bartosz Rutkowski (87, 24. Piotr Barwiński), 27. Michał Płonka (57, 14. Bartosz Jaroszek), 9. Grzegorz Fonfara, 20. Sebastian Szczepański (86, 25. Filip Kozłowski), 15. Grzegorz Marszalik - 11. Dawid Przezak (61, 7. Damian Kowalczyk).

Żółte kartki: Spychała, Bemba, Leândro, Szady - Płonka, Marszalik, Kowalski, Szczepański, Kowalczyk, Barwiński
Czerwone kartki: Mateusz Spychała (59. minuta, Radomiak, za drugą żółtą), David Kwiek (90. minuta, Radomiak, za kopnięcie przeciwnika).

Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek).
Widzów: 3421.