Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Cenny remis Radomiaka na inaugurację wiosny. Kontuzja Świdzikowskiego [ZDJĘCIA]

dm 2017-03-05 15:52:00

Radomiak Radom zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Puszczą Niepołomice w spotkaniu 20. kolejki piłkarskiej II ligi. Wynik ten oznacza, że radomianie dalej mają nad ekipą trenera Tomasza Tułacza dziewięć punktów przewagi. Był to pierwszy mecz Zielonych w 2017 roku.

Zdjęcia z meczu - TUTAJ.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i wyjątkowo nudna. Piłkarze obydwu drużyn nie prezentowali zbyt wysokiego poziomu, a kibice nie doczekali się bramek.

W drugiej części gry było już zdecydowanie ciekawiej. W 50. minucie groźnie na bramkę Adriana Szadego uderzył Marcel Kotwica, ale nasz golkiper spisał się bez zarzutu. W 64. minucie trener Verner Lička stracił swojego kapitana, bowiem kontuzja uniemożliwiła dalszą grę Maciejowi Świdzikowskiemu i musiał on opuścił boisko.

W 78. minucie Puszcza mogła i powinna objąć prowadzenie, ale na całe szczęście futbolówka po strzale Kamila Łączka odbiła się od obu słupków, po czym daleko wyekspediował ją Michał Grudniewski.

Do końca meczu zarówno gospodarze, jak i radomianie nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowanych bramkarzy i na inaugurację rundy wiosennej Puszcza podzieliła się punktami z Radomiakiem.

Ten strzał Bartosza Sulkowskiego to najgroźniejsza sytuacja gości w dzisiejszej potyczce:

Piłkarskie szachy w Niepołomicach na remis. Było dużo walki, ale nie doczekaliśmy się bramek. Dla Zielonych jest to niezły rezultat, gdyż nasza drużyna w dalszym ciągu ma dziewięć punktów przewagi nad czwartym miejscem, na którym znajduje się właśnie Puszcza.

Złą informacją jest natomiast kontuzja Macieja Świdzikowskiego. O tym jak poważny jest to uraz, dowiemy się w najbliższych dniach, ale oby skończyło się tylko na stłuczeniu, gdyż Radomiak bardzo potrzebuje swojego kapitana.

Dodajmy, że po zejściu Świdzikowskiego, kapitanem Radomiaka był... Paweł Tarnowski, który wrócił do naszego klubu po pięciu latach gry w Ekstraklasie oraz I lidze.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na Narutowicza z przedostatnim w tabeli Rozwojem Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (11 marca) o godz. 17:00 w Radomiu.

Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 0:0

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk - 21. Jakub Zagórski, 4. Łukasz Furtak, 27. Mateusz Bartków, 28. Michał Mikołajczyk - 2. Damian Łanucha (66, 17. Bartosz Żurek), 8. Longinus Uwakwe, 7. Marcel Kotwica, 10. Maciej Domański, 14. Kamil Łączek - 6. Arkadiusz Gajewski.

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski (64, 32. David Kwiek), 19. Bartosz Sulkowski - 11. Kamil Cupriak, 75. Matthieu Bemba, 14. Kamil Kościelny, 10. Paweł Tarnowski, 8. Mateusz Stąporski (64, 24. Szymon Stanisławski) - 9. Leândro (83, 21. Dariusz Brągiel).

Żółte kartki: Bartków, Kotwica - Kwiek.