To kolejne obiekty zrealizowane przez miasto w ramach realizacji programu "Moje boisko Orlik 2012" . Koszt każdego z nich wyniósł około 1,2 mln złotych. Budowa jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i miasto Radom.
Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami projektu Orlik 2012, w skład każdego kompleksu sportowego wchodzą boisko piłkarskie o wymiarach 30 m x 62 m, o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz boisko do koszykówki i siatkówki o wymiarach 18 m x 32m o poliuretanowej nawierzchni.
Ponadto, boiska wyposażone są w zaplecze szatniowe, oświetlenie, ogrodzenie, piłkochwyty oraz mają zapewnioną opiekę trenera środowiskowego. Od początku funkcjonowania tego programu, czyli od 2008 roku, w Radomiu wybudowaliśmy już dziewięć orlików. Wcześniej powstały obiekty przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 przy ulicy Powstańców Śląskich, przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 ul. Kielecka, przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 ul. Trojańska, przy Publicznym Gimnazjum nr 8 ul. Piastowska, przy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego na ul. Mariackiej, przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 ul. Sowińskiego, przy Publicznym Gimnazjum nr 2 ul. Gagarina.
Orliki przy PG nr 5 i PG nr 6 gotowe
Uczniowie gimnazjów nr 5 - przy ul. Warszawskiej i nr 6 - przy ul. Sadkowskiej mają powody do radości. W obu szkołach właśnie zakończyła się budowa kompleksów boisk, popularnie zwanych orlikami.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Dwa medale zapaśników Olimpijczyka podczas międzynarodowego turnieju we Frankfurcie na Odrą
Krzyże Wolności i Solidarności będą wręczone w Radomiu pod patronatem prezydenta Nawrockiego
Czarni postawili na sprawdzonych libero. Na tej pozycji zmian w nowym sezonie nie będzie
Przez cały dzień objazdy dla autobusów 11. linii, podczas obchodów 50. rocznicy Radomskiego Czerwca ’76
Można już głosować w Budżecie Obywatelskim Radomia 2027. Do rozdania prawie 11 mln zł