Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Czwarte z rzędu zwycięstwo Rosy!

dm, plk.pl 2017-02-26 19:57:00

Wicemistrz Polski - Rosa Radom wygrała na własnym parkiecie 67:60 z Polpharmą Starogard Gdański w spotkaniu 20. kolejki koszykarskiej Tauron Basket Ligi. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to czwarte z rzędu, a dwunaste ogółem zwycięstwo w sezonie 2016/2017.

Trafienia Darnella Jacksona i Michała Sokołowskiego dały prowadzenie 6:2 nasze drużynie na początku meczu. Później bardzo dobrze spisywał się Robert Witka, ale Polpharma ciągle utrzymywała się blisko rywali. Głównie dlatego dzięki akcjom Jakuba Schenka i Martynasa Sajusa potrafiła zdobyć nawet minimalną przewagę. Trójka Anthony’ego Milesa ustawiła wynik spotkania po 10 minutach na 20:18 dla gości.

Drugą kwartę Rosa rozpoczęła od serii 13:2 i po trafieniu Witki prowadziła 31:22. Problemem starogardzian z pewnością były cztery faule podstawowego środkowego - Sajusa. Radomianie mogli dzięki temu długo kontrolować sytuację na parkiecie. Ekipa trenera Mindaugasa Budzinauskasa zanotowała jednak w pewnym momencie serię 7:0 i zbliżyła się nawet na pięć punktów. Rzut wolny Tyrone’a Brazeltona oznaczał, że Rosa po pierwszej połowie wygrywała 37:31.

W trzeciej kwarcie ważne trafienia notowali Jarosław Zyskowski oraz Michał Sokołowski, a po kolejnej trójce Roberta Witki było już 51:36 dla gospodarzy. Później szansę na pokazanie się dostał jeszcze Martynas Sajus, który odrobił część strat. Ostatecznie jednak po trafieniu Tyrone’a Brazeltona Rosa wygrywała po 30 minutach rywalizacji 56:44.

Na początku ostatniej kwarty radomianie mieli problemy w ataku, a po serii 7:0 i trafieniu Urosa Mirkovicia Polpharma przegrywała już tylko pięcioma punktami. Późniejsza trójka Serba pozwalała gościom zbliżyć się nawet do stanu 59:57, co zapowiadało ciekawą końcówkę. Od tego momentu serią 8:0 popisali się jednak gracze trenera Wojciecha Kamińskiego i po rzucie Jarosława Zyskowskiego byli pewni zwycięstwa. Ostatecznie wygrali 67:60.

Radomscy koszykarze zagrali na przyzwoitym poziomie i z małymi problemami, ale okazali się lepsi od Polpharmy, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu!

Tabela TBL - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z King Wilki Morskie Szczecin. Spotkanie rozegrane zostanie dopiero we wtorek (7 marca) o godz. 18:00.

Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 67:60 (18:20, 19:11, 19:13, 11:16)

Rosa: Robert Witka 20, Michał Sokołowski 16, Darnell Jackson 11, Jarosław Zyskowski 8, Tyrone Brazelton 6, Filip Zegzuła 2, Kim Adams 2, Igor Zajcew 1, Damian Jeszke 1, Daniel Szymkiewicz 0.

Polpharma: Uroš Mirković 15, Łukasz Diduszko 12, Anthony Miles 11, Martynas Sajus 10, Jakub Schenk 6, Martynas Paliukenas 2, Marcin Flieger 2, Thomas Davis 2, Karol Michałek 0, Szymon Długosz 0.