Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Złoto i brąz. Radomianie z medalami na mistrzostwach Polski

dm 2017-02-12 11:33:00

W Arenie Toruń rozpoczęły się wczoraj halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce juniorów (U-20) oraz juniorów młodszych (U-18). Po pierwszym dniu rywalizacji nasze miasto ma już na swoim koncie dwa medale - złoty Mateusza Dębskiego oraz brązowy Martyny Kotwiły.

Mateusz Dębski (w środku) na podium z innymi medalistami

W finałowym biegu sprinterek na 60 metrów wszystkie medalistki poprawiły swoje rekordy życiowe. Złoto zdobyła faworytka, medalistka mistrzostw Europy do lat 18 z Tbilisi - Klaudia Adamek, której na mecie zmierzono czas 7.46 – wynik ten jest drugim w historii polskiej lekkoatletyki juniorek. Drugie miejsce zajęła Klaudia Siciarz – zawodniczka z Krakowa przebiegła 60 metrów w 7.56, a wczoraj na mityngu Copernicus Cup ustanowiła rekord Europy U-20 w biegu przez płotki. Brązowy medal zdobyła natomiast radomianka Martyna Kotwiła – 7.59. Przypomnijmy, że ostatnio zawodniczka RLTL ZTE Radom została "nadzieją roku" na Gali Mistrzów Sportu miasta Radomia, o czym więcej piszemy tutaj.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 1500 metrów Mateusz Dębski z Radomia był jedynym zawodnikiem, który złamał barierę 4 minut, uzyskując czas 3:58.90. Wicemistrzem kraju do lat 20 został Szymon Zięba (4:00.40, rekord życiowy), a brązowy medal zdobył na toruńskiej bieżni Daniel Gadomski (4:03.10, rekord życiowy).

Dodajmy również, że piąte miejsce w skoku wzwyż w gronie zawodników do lat 18 zajęła Karolina Wilk (1.60 m).