Piątek 19 kwietnia
Adolfa, Tymona, Pafnucego

Dziesiąty triumf Rosy

dm, plk.pl 2017-02-05 19:45:00

W spotkaniu 18. kolejki koszykarskiej Tauron Basket Ligi wicemistrz Polski - Rosa Radom wygrała na własnym parkiecie 79:73 z Treflem Sopot. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to dziesiąte zwycięstwo w sezonie 2016/2017.

Gospodarze rozpoczęli od trójek w wykonaniu Daniela Szymkiewicza i Darnella Jacksona - po kolejnym trafieniu środkowego było już 8:2. Trefl dość szybko potrafił zbliżyć się do rywali, ale to Rosa była stroną przeważającą. Dobrze radził sobie jednak Nikola Marković, a dzięki niemu sopocianie przegrywali już tylko punktem. Dzięki rzutowi wolnemu tego samego zawodnika po 10 minutach rywalizacji mieliśmy remis po 20.

Początek drugiej kwarty należał do zespołu trenera Kamińskiego - dzięki serii 10:2 i rzutom wolnym Szymkiewicza wicemistrz Polski prowadził już 30:22. Dobry fragment w ekipie gości zanotował Michał Kolenda, ale radomianie utrzymywali swoją przewagę. W końcówce pierwszej połowy ważne trójki trafiali jednak Jakub Karolak i Anthony Ireland, a to oznaczało kolejny remis - po 40.

Po przerwie Darnell Jackson imponował przechwytami, które przełożyły się na sześciopunktową przewagę naszej drużyny. Później prowadzenie utrzymywał będący w świetnej formie Daniel Szymkiewicz. Po trójce Filipa Zegzuły było 59:51. Straty w końcówce kwarty zmniejszyli trochę Tyler Laser i Marcin Stefański, ale to Rosa po 30 minutach prowadziła czterema punktami.

Ostatnia część spotkania bardzo długo toczyła się rytmem kosz za kosz. Trefl w końcu dopiął swego i po rzucie Nikoli Markovicia doprowadził do wyrównania. W kluczowych momentach nie zawodził jednak Michał Sokołowski. To dzięki jego rzutom wolnym radomianie mogli być spokojni o zwycięstwo. Ostatecznie Rosa wygrała 79:73.

Rosa zagra niezłe zawody i w pełni zasłużenie pokonała Trefl, choć do przerwy mecz był wyrównany. Ponownie bardzo dobrze zaprezentował się Jarosław Zyskowski, który zdobył 21 punktów.

Tabela TBL - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (11 lutego) o godz. 18:00 w Tarnobrzegu.

Rosa Radom - Trefl Sopot 79:73 (20:20, 20:20, 21:17, 18:16)

Rosa: Jarosław Zyskowski 21, Darnell Jackson 16, Daniel Szymkiewicz 15, Michał Sokołowski 14, Robert Witka 8, Filip Zegzuła 3, Maciej Bojanowski 2, Kim Adams 0, Damian Jeszke 0, Mateusz Szczypiński 0.

Trefl: Anthony Ireland 15, Nikola Marković 14, Artur Mielczarek 14, Jakub Karolak 9, Tyler Laser 9, Michał Kolenda 5, Grzegorz Kulka 4, Marcin Stefański 3, Piotr Śmigielski 0.