Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Radomiak zremisował na Arenie Lublin z drużyną z Ekstraklasy

dm, radomiak.pl 2017-02-04 18:30:00

W szóstym sparingu w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej II ligi piłkarze Radomiaka Radom zremisowali w Lublinie 1:1 z Górnikiem Łęczna, którego trenerem jest były selekcjoner reprezentacji Polski - Franciszek Smuda. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Brazylijczyk Leândro.

W 2. minucie groźną akcję przeprowadził Górnik, ale Śpiączka w dogodnej sytuacji przestrzelił. Radomiak odpowiedział akcją Stąporskiego, ale również bez efektu bramkowego. W 17. minucie bramkarz gospodarzy sfaulował Mateusza Stąporskiego we własnym polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Leândro. W 25. minucie przed szansą na zdobycie drugiego gola stanął "Leo", ale piłka po jego strzale minimalnie minęła lewy słupek bramki Małeckiego. Pierwsza połowa zakończyła się więc jednobramkowym prowadzeniem gości.

Na drugą połowę Zieloni wyszli bez zmian w składzie, zaś trener Smuda wymienił całą jedenastkę. Trener Lička pierwszych zmian dokonał w 64. minucie. Wówczas na plac gry weszli Tarnowski i Stanisławski. W 66. minucie oko w oko z Szadym stanął Piotr Grzelczak i doprowadził do wyrównania. Więcej goli w tym spotkaniu już jednak nie padło i generalny dla Górnika sprawdzian przez rundą wiosenną Ekstraklasy zakończył się remisem.

Nasza drużyna zagrała bardzo dobry pojedynek i zremisowała z ekstraklasową ekipą. Dodajmy jednak, że radomianie są w połowie przygotowań do rundy rewanżowej, a dla Górnika to ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

W kolejnym meczu kontrolnym radomianie zagrają na wyjeździe z I-ligową Wisłą Puławy. Spotkanie rozegrane zostanie w środę (8 lutego) o godz. 12:00 w Puławach.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Piotr Grzelczak 66 - Leândro 18 (k)

Górnik: (I połowa) 1. Wojciech Małecki - 6. Paweł Sasin, 3. Aleksander Komor, 23. Maciej Szmatiuk, 2. Leândro - 15. Grzegorz Bonin, 5. Łukasz Tymiński, 8. Grzegorz Piesio, 10. Javi Hernández, 12. Nika Dzalamidze - 18. Bartosz Śpiączka. (II połowa) Dawid Smug - Gabriel Matei, Łukasz Bogusławski, Gérson, Dariusz Jarecki, Josimar Atoche, Krzysztof Danielewicz, Adam Dźwigała, Przemysław Pitry, Piotr Grzelczak, Vojo Ubiparip.

Radomiak: Adrian Szady - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski, Kamil Cupriak (64 Paweł Tarnowski), Kamil Kościelny, Matthieu Bemba, Mateusz Stąporski (83 Maciej Filipowicz), David Kwiek (64 Szymon Stanisławski), Leândro (83 Damian Szpak).

Żółte kartki: Tymiński, Dźwigała.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).