Dariusz Wójcik już wcześniej informował, że jeśli wniosek CBA wpłynie do Rady Miejskiej, to w pierwszej kolejności poprosi on prezydenta Witkowskiego, aby ten ustosunkował się do tego pisma.
Teraz przewodniczący ma 30 dni na zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której zostanie podjęta uchwała albo o wygaszeniu, albo o niewygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.
Następnie projekt uchwały jest oceniany przez wojewodę - jeśli nie odpowiada mu stanowisko Rady Miejskiej, może on wezwać Radę do usunięcia naruszenia prawa. Wtedy Rada też ma 30 dni i jeśli podejmie, bądź nie podejmie ona decyzji zgodnej z oczekiwaniami wojewody, może on wydać zarządzenie zastępcze, które jest przesyłane do prezydenta.
Wtedy wówczas prezydent ma 14 dni na odwołanie się od decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i jeśli później któraś ze stron jest niezadowolona z decyzji, może się odwołać do Naczelnego Sądu Administracyjnego i dopiero wyrok NSA zamyka temat.
Wszystko może potrwać nawet półtora roku, a więcej o scenariuszach, co się musi stać, by prezydent Witkowski został odwołany lub pozostał na stanowisku - pisaliśmy tutaj.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>