Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

CBA kontra prezydent Witkowski. ''Dopiero orzeczenie NSA zakończy sprawę''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-01-12 12:00:00, aktualizacja: 2017-01-12 12:35:00

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat planowanego przez CBA skierowania wniosku do Rady Miejskiej o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, oświadczenie wydał dyrektor kancelarii prezydenta, Mateusz Tyczyński.

Mateusz Tyczyński

"Informacja o tym, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zamierza skierować wniosek do Rady Miejskiej o wygaszenie mandatu Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Identycznie wyglądała procedura w innych miastach, w których CBA uderzyło w samorząd.

Prezydent działał zgodnie z przepisami ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Zapowiedź skierowania wniosku o wygaszenie jego mandatu wcale nie oznacza, że naruszył on przepisy ustawy i że ten mandat straci.

Prezydent zamierza wykorzystać w tej sprawie wszystkie możliwe środki prawne, w tym również gotów jest skierować sprawę na drogę sądową. Tu mówimy najpierw o Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, a jeśli okazałoby się to konieczne, także o skardze do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Dopiero orzeczenie NSA zakończy sprawę. W świetle opinii prawnych, które posiadamy, jesteśmy przekonani, że decyzja niezawisłego sądu będzie korzystna dla prezydenta.

Dyrektor kancelarii prezydenta Radomia, Mateusz Tyczyński".

Co się musi stać, by prezydent Witkowski został odwołany lub pozostał na stanowisku [SCENARIUSZE]

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: cir

Wasze komentarze (22)

zatroskany
2017-01-16 21:27:00

Widzę, że pan Mateusz Tyczyński ma w ręce plik papierów czy to notatki na egzamin i w końcu weźmie się za studia czy zostanie nadal bez wykształcenia?

Lex
2017-01-15 21:58:00

Nieznajomość prawa szkodzi. Może PO się przyzwyczaiła, że ich to nie dotyczy?

Spadaj
2017-01-14 18:13:00

Ja już mam dość czytania o zadłużenia miasta przez Witkowskiego i jego jedynych inwestycjach jakim jest sygnalizacja świetlna. Im szybciej przestanie być prezydentem tym lepiej dla Radomia.

Pozamiatane
2017-01-14 13:59:00

No i pozamiatane. Witkowski tak, czy owak przestanie być Prezydentem Radomia. To już fakt. W chwili wyboru zapomniał o swoich platformierskich korzeniach. Liczył na przetrwanie w podzielonej Radzie. Dziś nie ma poparcia we własnej partii jak i w mieszkańcach, którzy nie odczuli zmiany. Teraz od niego zależy: czy poda się do dymisji i w Radomiu zostaną ogłoszone wybory, czy będzie walczył i za kilka miesięcy do miasta wkroczy pisowski komisarz. Wybieram drugą wersję.

0
2017-01-14 11:32:00

Czyżby i pan Tyczyński miał coś na sumieniu?

Radomianin
2017-01-14 11:31:00

Radomianka ty już wiesz, że jest niewinny?

123
2017-01-13 22:57:00

Tak to wina PIS-u że Witkowskiego do Rady Nadzorczej powołał działacz Platformy Obywatelskiej z wynagrodzeniem 4138zł

Radomianka
2017-01-13 17:04:00

Nie mogę już patrzeć na to co wyprawiają zwolennicy PiS. Wstyd mi, ze muszę żyć w takim syfie. Opluja wszystkich, którzy ich nie popierają i mają inne zdanie. Trzymaj się Panie Prezydencie!!

gosc
2017-01-13 09:43:00

następny złodziej broni innego . prezydent to praca na cały etat a nie na pół

Do paula
2017-01-13 07:10:00

Tak mi dobrze szło, że stracił głowę i zasiadał w tej radzie, lecz gdy zobaczył swoje bezprawne działanie oddał kasę i zrezyzrezygnował. Słyszałem, że dyrektorzy i prezesi wybrani w uczciwych konkursach zauważyli bezprawne działania i w najbliższych dniach zwrócą pobrane pieniądze i odejdą ze swoich stanowisk.

hahaa
2017-01-12 22:59:00

się poci jak Chlebowski

Obiektywny
2017-01-12 19:07:00

Ja to nie rozumiem tego całego zamieszania. Z tego co wiem w urzędzie są procedury co do pracowników "umaczanych" w działalności gospodarczej i Pan Prezydent chyba je stosował. Wystarczy teraz żeby zastosował je wobec siebie i po sprawie, nie potrzebne będą wtedy żadne CBA, Rady i Sądy.

0
2017-01-12 16:42:00

Radomianin to idź na studia.

Radomianin
2017-01-12 13:31:00

To, że ktoś skończył studia nie znaczy, że jest mądrzejszy od tego co ich nie ma.

:)
2017-01-12 12:45:00

Panie Tyczyński , skończ Pan w końcu studia!

xyz
2017-01-12 12:39:00

A dlaczego mają się nie angażować, skoro są podlegli prezydentowi? To nie jest pozew cywilny, tylko sprawa, która rozpatrywana będzie też przez Radę Miejską. Więc moze i radni nie powinni tego rozpatrywać, ani służba państwowa idąc dalej tym tokiem panie Szary? ;)

0
2017-01-12 12:36:00

To typowa zagrywka pisiorów odsuniętych od koryta. Zwyczajnie kwiczą

Paula
2017-01-12 12:35:00

Za dobrze szlo Witkowskiemu to naslano na niego CBA...

Polak
2017-01-12 12:34:00

Spokojnie Panie Prezydencie nie dac sie zgnoic. Radomianie sa za Panem !!!

0
2017-01-12 12:19:00

Naruszył prawo Panie Tyczyński. Weź Pan sobie pomyśl i sam Pan do tego wniosku dojdziesz.

 1 2 >