Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Fatalna trzecia kwarta. Rosa znów przegrywa w Lidze Mistrzów

dm 2017-01-10 20:00:00

Wicemistrz Polski - Rosa Radom przegrała na własnym parkiecie 61:74 z włoskim Openjobmetis Varese w meczu 12. kolejki koszykarskiej Ligi Mistrzów. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to już dziewiąta porażka w tych elitarnych rozgrywkach.

Goście rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 5:0 po trójce Giancarlo Ferrero, ale Rosa dość szybko zaczęła grać skuteczniej – dzięki trafieniom Darnella Jacksona zdobyła przewagę. Mecz toczył się rytmem kosz za kosz i drużyna będąca na prowadzeniu co chwilę się zmieniała. Później po kolejnym rzucie swojego amerykańskiego centra radomianie wygrywali nawet pięcioma punktami, ale do stanu 27:24 straty zmniejszył Daniele Cavaliero.

Druga część meczu nie była już tak ofensywna, ale ciągle bardzo wyrównana. Żadna z ekip nie potrafiła tym samym zbudować bezpiecznej przewagi. Dopiero po trafieniach Roberta Witki i Jordana Callahana zespół trenera Wojciecha Kamińskiego zdobył czteropunktowe prowadzenie. Szalony rzut Callahana w ostatniej sekundzie pierwszej połowy ustawił wynik spotkania po 20 minutach na 44:41.

Trzecia kwarta nie różniła się od poprzednich. Nadal wyróżniającą się postacią wicemistrzów Polski był Darnell Jackson, ale to nie wystarczyło na ekipę z Varese, która ciągle trzymała się blisko, a później nawet wychodziła na prowadzenie. Po trafieniu Dominique’a Johnsona było już nawet 61:54 dla gości. Ostatecznie dzięki akcji Erica Maynora zespół z Włoch zakończył tę część meczu z dziewięciopunktową przewagą.

W czwartej kwarcie Rosa nie potrafiła zatrzymać trójek doświadczonego Kristjana Kangura. Jego trafienia nie pozwalały gospodarzom na odrabianie strat. W trakcie ostatnich 10 minut radomianie zdobyli zaledwie siedem punktów, co pozwoliło gościom na zwycięstwo 74:61.

Do przerwy nasz zespół prowadził, jednak fatalna trzecia kwarta sprawiła, że Radomskie Smoki okazały się gorsze od Włochów i przegrały kolejny pojedynek w Basketball Champions League.

Tabela gr. C - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z francuskim ASVEL Lyon-Villeurbanne. Spotkanie rozegrane zostanie we wtorek (17 stycznia) o godz. 20:30 we Francji.

Rosa Radom - Openjobmetis Varese 61:74 (27:24, 17:17, 10:22, 7:11)

Rosa: Darnell Jackson 20, Robert Witka 13, Jordan Callahan 10, Gary Bell 8, Michał Sokołowski 6, Jarosław Zyskowski 2, Daniel Szymkiewicz 2, Damian Jeszke 0, Kim Adams 0, Maciej Bojanowski 0, Filip Zegzuła 0.

Varese: Eric Maynor 21, O.D. Anosike 10, Norvel Pelle 9, Daniele Cavaliero 8, Krisjan Kangur 8, Dominique Johnson 7, Giancarlo Ferrero 7, Aleksa Avramović 4, Massimo Bulleri 0, Matteo Canavesi 0.