Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Smog nad Radomiem. ''Należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-01-08 14:50:00, aktualizacja: 2017-01-08 17:00:00

Niemal całą Polskę spowija smog. W niektórych miastach stężenie zanieczyszczeń jest przekroczone o ponad 1000 procent. W Radomiu stężenie pyłów PM 2,5 i PM 10 przekracza dopuszczalne normy ponad pięciokrotnie. Inspekcja Ochrony Środowiska alarmuje, że jakość powietrza może dziś mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Wskaźnik jakości powietrza (AQI) w czasie rzeczywistym w Radomiu ma obecnie status: niezdrowy. Lepiej więc nie planować dziś długich spacerów, gdyż radomski smog może przynieść poważne skutki zdrowotne, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Dlaczego mamy aż tak zanieczyszczone powietrze? W ostatnich dniach siarczysty mróz nie opuszcza naszego miasta, więc radomianie "dokładają" do pieców w swoich domach. Od kilku godzin nie ma wiatru, a to oznacza, że pyły zawieszone zostają nad Radomiem...

Inspekcja Ochrony Środowiska alarmuje, że jakość powietrza może dziś mieć negatywny wpływ na zdrowie.

- Należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz do niezbędnego minimum. Specjaliści radzą, by zrezygnować z uprawiania sportów i spacerów na wolnym powietrzu, gdyż grozi to wystąpieniem zmian m.in. w układzie oddechowym. Szczególnie dotyczy to osób starszych, chorych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci - czytamy na tvp.info.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (10)

sdfdsf
2017-01-09 09:29:00

jest jeden sposób, wszystkim uzrednikm szczegolnie z wydziału ochrony srodowiska wydac zakaz wjazdu samochodami do miasta

Polak
2017-01-09 09:06:00

Prawie wszystkie miasta mają dziś darmowe MPK a Radom czemu nie ma darmowych przejazdów nawet Kielce mniejsze od Radomia mają dziś darmowe bilety MPK !!!

Do pol
2017-01-09 06:14:00

Ej koleś zapytaj przyjaciela i sasiadanie w radach nadzorczych i oświadczeniach majątkowych? Może tobie coś powie?

do 0
2017-01-08 22:53:00

Dramat. Ku...wa dramat jak bardzo umiejętność rozumienia i czytania ze zrozumieniem zamienia się w pisowski reżim i propagandę. Zapytaj się smutnych posłów z Rynku 9 czemu wstrzymano dopłaty ;)

pol
2017-01-08 22:17:00

do 0: hehe pisowcu ale się samozaorałeś. Przecież to rząd PiS ograniczył dopłaty na wymianę pieców. Witkowski mimo to przeznaczył na to trochę środków :D

0
2017-01-08 21:59:00

Dlaczego w roku 2016 nie było dofinansowania do wymiany pieców? Prezydent jest tak zajęty pisaniem prawidłowo oświadczenia majątkowego że zapomina o wszystkim. To co już napisał wystarczy Lub powinno wystarczyć. Wziąłem i oddałem to jakby nie brałem?

Mintaj
2017-01-08 18:57:00

Wy macie smog chyba we łbach kiedys ile fabryk bylo w radomiu kazda kopcila jak smok. Teraz został tylko radpec i przeciez ma filtry kotły eko. Kiedys w domach palił sie wszystkim oprócz drzewem i wegkem tylko kaloszami szmatami i innymi zuzytymi rzeczami. Teraz gro gospodarstw ogrzewa sie gazem a reszta tez ma piece eko i pali weglem lub drzewem i kiedys nie bylo smogu tylko teraz.

Ja
2017-01-08 16:45:00

Ja tez zmienilem piec,teraz pale drzewem.

Lucek
2017-01-08 16:16:00

Nasze miasto powinno wziąć przykład z Warszawy i zrobić bezpłatnie przejazd komunikacja z powodu smogi

Aaa