Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Pewne zwycięstwo Czarnych w Częstochowie!

dm, plusliga.pl 2016-12-30 20:47:00

W spotkaniu 16. kolejki siatkarskiej PlusLigi Cerrad Czarni Radom wygrali na wyjeździe 3:0 z ostatnim w tabeli - AZS-em Częstochowa. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to dziewiąte zwycięstwo w sezonie 2016/2017. Radomianie kończą rok na siódmej pozycji!

Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczęli radomianie. Mocne i pewne ataki zapewniły im kilkupunktowe prowadzenie. Do tego odrzucającą zagrywkę dołożył Tomasz Fornal (15:7). Michał Bąkiewicz próbował ratować zmianami. Na parkiecie pojawił się Konrab Buczek i Łukasz Polański w miejsce Tomasza Kowalskiego i Bartosza Buniaka. Na niewiele się to zdało, bowiem przez całego seta warunki gry dyktowali zawodnicy Cerradu Czarnych Radom. Ostatni punkt w premierowej odsłonie meczu atakiem z drugiej linii zakończył Fornal (25:13).

W drugiej partii drużyny do stanu (11:11) toczyły równą grę. Po stronie gospodarzy zdecydowanie lepiej funkcjonował atak, z kolei goście momentami mieli problem z zagrywką. Jednak podopieczni Roberta Prygla od dwunastego punktu przejęli inicjatywę na parkiecie (20:17). Tego seta podobnie jak wcześniejszego udanym atakiem z szóstej strefy zakończył Fornal (25:21).

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu zawodników z Radomia. Utrzymywali oni bowiem wysoką skuteczność w ataku, a w obronie nie miał sobie równych Dustin Watten (12:5). Przez moment wydawało się, że częstochowianie nawiążą równorzędną walkę z rywalem. Dzięki dobrym zagrywkom Adriana Szlubowskiegi i udanym blokom Rafała Szymury zniwelowali oni stratę do pięciu oczek (12:17). Jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W ostatniej akcji Oleksander Grebeniuk zaatakował w aut (15:25).

Nasz zespół pewnie - od początku do końca - kontrolował ostatni w tym roku, a zarazem pierwszy pojedynek rundy rewanżowej rozgrywek. Dla "Wojskowych" to już dziewiąte zwycięstwo w sezonie 2016/2017. Radomianie awansowali tym samym na 7. miejsce w tabeli PlusLigi. Wielkie brawa dla podopiecznych trenera Prygla, którzy nie zlekceważyli rywala i spokojnie zgarnęli trzy oczka.

Tabela PlusLigi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (7 stycznia) o godz. 15:00.

AZS Częstochowa - Cerrad Czarni Radom 0:3 (13:25, 21:25, 15:25)

AZS: Tomasz Kowalski, Mykoła Moroz, Paweł Adamajtis 7, Bartosz Buniak 5, Rafał Szymura 10, Bartłomiej Janus, Adam Kowalski (libero) oraz Łukasz Polański 3, Stanisław Wawrzyńczyk, Kamil Ociepka (libero), Oleksandr Grebeniuk, Adrian Szlubowski 8, Konrad Buczek.

Czarni: Bartłomiej Bołądź 13, Wojciech Żaliński 7, Michał Kędzierski, Emanuel Kohút 8, David Smith 10, Tomasz Fornal 15, Dustin Watten (libero).

MVP: Tomasz Fornal (Czarni).