Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Trzecie z rzędu zwycięstwo radomian. Czarni triumfują w derbach Mazowsza!

dm 2016-11-29 20:02:00

Cerrad Czarni Radom pokonali na własnym parkiecie 3:1 - w derbach Mazowsza - ONICO AZS Politechnikę Warszawską w spotkaniu 11. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to trzecie zwycięstwo z rzędu! "Wojskowi" awansowali na siódme miejsce w tabeli.

W ataku Bartłomiej Bołądź. Foto: wksczarni.pl

Początek meczu należał do naszej drużyny, która zdobyła czteropunktową przewagę. Po skutecznym ataku Bołądzia radomianie prowadzili 19:15, jednak goście "wrócili" do gry i na tablicy wyników widniało po 20. Końcówka należała już jednak do gospodarzy, którzy wygrali 25:23.

Druga partia była bardzo wyrównana, jednak pod koniec seta nasz zespół wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (22:19). Niestety, kolejne sześć akcji należało do ekipy trenera Bednaruka. ONICO AZS wyrównał więc stan meczu i siatkarze zeszli na 10-minutową przerwę.

W trzeci set radomianie weszli z dużą pewnością siebie, co przełożyło się na wielopunktową przewagę pod koniec tej partii (21:15). Jakub Bednaruk postawił na zmienników i na boisku zameldowali się: Paweł Halaba, Bartosz Kwolek i radomianin - Jan Firlej. Zmiany nie przyniosły jednak znacznej poprawy gry i to gospodarze zdobyli decydujący punkt (25:17), wychodząc na prowadzenie 2:1.

W czwartej partii obie drużyny prezentowały dobrą jakościowo siatkówkę. W końcówce nie zabrakło jednak prostych błędów po stronie gości - najpierw zagrywkę zepsuł Bartosz Kwolek, potem w antenkę zaatakował Michał Filip, kończąc tym samym spotkanie (22:25).

Cerrad Czarni zapomnieli już o kryzysie z początku sezonu i odprawili z kwitkiem kolejnego rywala. Wreszcie w pojedynku radomsko-warszawskim triumfowali gospodarze. "Wojskowi" awansowali tym samym na siódme miejsce w tabeli PlusLigi, którą zobaczyć można tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na własnym parkiecie z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie rozegrane zostanie już w piątek (2 listopada) o godz. 20:15 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Cerrad Czarni Radom - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22)

Czarni: Bartłomiej Bołądź 22, Wojciech Żaliński 17, Michał Kędzierski, Emanuel Kohút 8, David Smith 6, Tomasz Fornal 14, Dustin Watten (libero) oraz Łukasz Wiese 1, Michał Ostrowski 2, Jakub Zwiech.

Politechnika: Przemysław Smoliński 1, Paweł Zagumny 1, Andrzej Wrona 10, Guillaume Samica 9, Michał Filip 26, Łukasz Łapszyński 9, Maciej Olenderek (libero) oraz Jędrzej Gruszczyński (libero), Jakub Kowalczyk 1, Paweł Halaba 1, Waldemar Świrydowicz 2, Jan Firlej, Bartosz Kwolek 4.

MVP: Wojciech Żaliński (Czarni).