Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana

Leândro znów bohaterem! Radomiak w końcu wygrywa na wyjeździe

Damian Markowski 2016-10-22 19:30:00

Leândro dla Radomiaka jest w ostatnich meczach, jak Robert Lewandowski dla reprezentacji Polski. Radomiak wygrał 1:0 ze spadkowiczem z I ligi - miejscowym GKS-em, oczywiście dzięki trafieniu Brazylijczyka. Dla podopiecznych trenera Vernera Lički, rozegrany w ramach 14. kolejki II ligi mecz w Bełchatowie, był pierwszym wyjazdowym zwycięstwem od ponad dwóch miesięcy.

Pierwsza połowa była bardzo nudna, a jedyny celny strzał oddał Leândro, ale pewnie bronił Bruchajzer. W drugiej części gry działo się już zdecydowanie więcej. W 66. minucie uderzenie Zgardy dobrze sparował Adrian Szady, a osiem minut później bramkarz Radomiaka zachował się jak należy przy strzale króla Twittera - Marcina Krzywickiego.

W końcówce próbowali jeszcze Grudniewski i Brągiel, ale ich uderzenia okazały się nieskuteczne. Aż w końcu nadeszła 88. minuta. Goście wyszli z bardzo dobrą kontrą, Sulkowski zagrał do Leândro, a Brazylijczyk mocnym strzałem pokonał Bruchajzera, dając naszej drużynie jakże cenne trzy oczka!

Radomiak nie zagrał porywającego meczu, ale liczy się efekt końcowy, tj. zwycięstwo i trzy punkty - pierwsze na wyjeździe od 6 sierpnia. Bohaterem naszego zespołu ponownie został "Leo". Brazylijczyk z ośmioma trafieniami jest współliderem klasyfikacji strzelców II ligi. Brawo! Oby tak dalej!

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na Narutowicza z Gryfem Wejherowo. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (30 października) o godz. 17:00 w Radomiu.

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Leândro 88

GKS: 12. Kamil Bruchajzer - 22. Robert Pisarczuk, 3. Marcin Grolik, 15. Krzysztof Michalak, 7. Bartłomiej Bartosiak - 9. Paweł Zięba, 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda, 23. Bartłomiej Kondracki (67, 28. Takeru Okada), 18. Konrad Andrzejczak (82, 19. Maciej Łabędzki) - 27. Dawid Dzięgielewski (63, 26. Marcin Krzywicki).

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 19. Bartosz Sulkowski - 8. Mateusz Stąporski (74, 24. Szymon Stanisławski), 75. Matthieu Bemba, 14. Kamil Kościelny, 32. David Kwiek (66, 17. Maciej Filipowicz), 21. Dariusz Brągiel - 9. Leândro (90, 18. Chinonso Agu).

Żółte kartki: Bartosiak, Pisarczuk - Spychała, Filipowicz, Stanisławski.

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).
Widzów: 1213.