Działania realizowane w ramach projektu skierowane są do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Będą to m.in.: spotkania funkcjonariuszy policji z nauczycielami, zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży z zakresu odpowiedzialności prawnej za zażywanie, posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu narkotyków i dopalaczy oraz spotkania w ramach wywiadówek szkolnych z rodzicami.
- Niestety nie wszyscy rodzice rozmawiają ze swoimi dziećmi na temat problemu narkotyków i dopalaczy. Chcemy uświadamiać im jak ważna jest taka rozmowa. Będziemy zachęcać, by nie próbowali uciekać od problemu, bo ten może dotknąć każdego – mówi zastępca komendanta wojewódzkiego Policji, insp. Marek Świszcz.
Na młodzież czekają również m.in. warsztaty plenerowe w Muzeum Wsi Radomskiej, konkursy, wspólne nagrywanie filmu na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz debaty społeczne.
- Przede wszystkim chcemy, by radomska młodzież wiedziała jakie złe skutki wiążą się z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Chcemy pokazać młodym ludziom alternatywę i zachęcić do tego, by iść za przykładem naszych zawodników i swoją nadaktywność przenieść w stronę sportu – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
W ramach projektu zaplanowano bowiem imprezy sportowe z udziałem piłkarzy Radomiaka, siatkarzy Czarnych oraz koszykarzy Rosy. Wspólne zajęcia WF i mecze mają pokazać i zachęcić dzieci oraz młodzież do zdrowego stylu życia.
Najbliższe wydarzenie sportowe w ramach tej akcji odbędzie się już w najbliższy piatek (21 października) o godz. 9:30 w hali MOSiR przy ul. Narutowicza w Radomiu. Rozegrany tam zostanie mecz, pomiędzy uczniami a siatkarzami Cerradu Czarnych.
Kolejne spotkanie odbędzie się na płycie boiska MOSiR - we wtorek (25 października) o godz. 10:30, gdzie z piłkarzami Radomiaka zmierzą się uczniowie radomskich szkół.
Głównym partner Gminy Miasta Radomia w realizacji projektu jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>