Te były dostępne nie tylko w stałych, ale też w mobilnych punktach organizowanych w wielu miejscach na terenie całego miasta.
– Frekwencja była minimalnie niższa, niż w zeszłym roku, ale pamiętajmy, że wyłączone zostały projekty oświatowe. Dotychczas to wokół nich gromadziły się najliczniejsze grupy osób głosujących tylko na jeden projekt. W tym roku natomiast mamy wiele kart, na których krzyżyki pojawiły się przy wielu propozycjach. To pokazuje, że radomianie dokładniej przyglądają się zgłoszonym projektom i oddają głosy bardziej świadomie – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta, Mateusz Tyczyński.
Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 4 lipca. Zwycięskie propozycje znajdą się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. W drugiej połowie roku odbędą się też warsztaty z udziałem mieszkańców miasta. Zostanie oceniona obecna edycja budżetu obywatelskiego i podobnie jak w zeszłym roku, będzie możliwość wprowadzania nowych rozwiązań.
– Wszelkie zmiany, jakie w tym roku wprowadziliśmy, wynikały właśnie z uwag samych radomian. Pojawiła się m.in. możliwość obrony projektów przez wnioskodawców. W tym roku także zapraszam do zgłaszania propozycji, bo chcemy, by mieszkańcy nie tylko pisali wnioski, ale także tworzyli zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego – dodaje Mateusz Tyczyński.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>