Spółka FIFOR Polska należy do greckiej Grupy Mitzalis. Zakład na terenie TG Parku, zlokalizowanego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Wośnikach uruchomiła w 2014 r. – Zaczynaliśmy od zatrudnienia 10 osób, dziś mamy około 250 pracowników, a wkrótce, wraz z nowymi kontraktami od stycznia 2017 roku planujemy zatrudnienie kolejnych. Staniemy się dużym zakładem – mówi Jerzy Głowacki, wiceprezes zarządu FIFOR Polska.
Nowoczesna fabryka produkuje słone przekąski na rynek krajowy i zagraniczny. Są to głównie wysokiej jakości chipsy ziemniaczane, chrupki kukurydziane i orzeszki ziemne. FIFOR Polska nie produkuje przekąsek pod własną marką, lecz dla innych firm. Zaopatruje największe sieci handlowe, jak: Biedronka, Żabka, Stokrotka, Piotr i Paweł, Auchan, a także Foltin Globe czy Coop Hungary.
- Posiadamy własne, certyfikowane laboratorium. Surowce, których używamy do produkcji pozbawione są jakichkolwiek konserwantów, a nowoczesne technologie poparte doświadczeniem w branży spożywczej gwarantują produkty najwyższej jakości. Dla jej zapewnienia stosujemy wyselekcjonowane odmiany ziemniaków, starannie dobrane przyprawy, oraz unikalne receptury, które sprawiają, że produkowane wyroby zdobywają uznanie konsumentów – zachwala wiceprezes Głowacki.
Co ciekawe, firma sprowadza ziemniaki z Niemiec. W Polsce nie udało znaleźć się dostawcy, który zapewniłby odpowiedni rodzaj ziemniaków, ich jakość i sposób przechowywania.
FIFOR POLSKA Sp. z o.o. jest laureatem wielu nagród, m. in. statuetki „Granitowy Tulipan” w kategorii „Firma Roku – Firma średnia” przyznawanej najlepiej rozwijającym się przedsiębiorcom w regionie oraz wyróżnieniem przyznawanym przez Jeronimo Martins w kategorii najlepszy produkt 2014 r. Podczas Dnia Otwartego zakład zwiedzali uczniowie radomskich szkół, pobliskiej podstawówki nr 26 oraz Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich. Mogli prześledzić cały cykl produkcji chipsów - od ziemniaka, do gotowych paczek spakowanych w kartony w magazynie.
– Dla absolwentów szkoły gastronomicznej nasz zakład to naturalne środowisko by podjąć pierwszą pracę – zapewnia wiceprezes Głowacki. Podkreśla także pomoc jaką firma uzyskała od miasta przy rozpoczynaniu działalności w Radomiu. – Dzięki współpracy z Wydziałem Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego mogliśmy szybko od decyzji o zlokalizowaniu działalności w Radomiu przejść do produkcji. Wraz ze wzrostem zatrudnienia zlokalizowano także w pobliżu przystanek autobusu miejskiego – mówi Jerzy Głowacki.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>