Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Wielkanocna porażka Rosy w Słupsku

dm, plk.pl 2016-03-28 19:52:00

W spotkaniu 25. kolejki koszykarskiej Tauron Basket Ligi Rosa Radom przegrała na wyjeździe 62:70 z Energą Czarnymi Słupsk. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to szósta porażka w sezonie 2015/2016.

Jarosław Mokros powrócił do pierwszej piątki słupszczan po przerwie spowodowanej kontuzją i przydał się w pierwszych minutach spotkania. To po jego trafieniu z dystansu gospodarze prowadzili 10:6. Później świetnie prezentował się C.J. Harris (10 punktów w tej części meczu), a po rzucie Michała Sokołowskiego to Rosa miała przewagę – 18:14. Do końca inaugurującej kwarty punkty zdobywała tylko Energa Czarni i po akcji Justina Jacksona wygrywała 22:18.

Druga część meczu była pełna walki, a lepiej w takiej grze prezentowali się zawodnicy trenera Donaldasa Kairysa. Ważne rzuty trafiał Jerel Blassingame, a po trójce Kacpra Borowskiego było już nawet 39:26 dla gospodarzy. Kolejne trafienie Harrisa ustawiło wynik po pierwszej połowie na 39:28.

Trzecia kwarta była pod kontrolą Energi Czarnych. Słabiej niż zwykle prezentował się Torey Thomas, a w dodatku gospodarze dominowali pod koszami – to sprawiało, że po trójce Jerela Blassingame’a mieli już 17 punktów przewagi. Później dobry fragment zanotował Damian Jeszke, ale po akcji Cheikha Mbodja słupszczanie prowadzili 58:45.

Świetna obrona Rosy w sześciu minutach ostatniej kwarty nie pozwalała jednak gospodarzom na zdobywanie punktów. Radomianie zdołali w tym czasie odrobić aż 10 oczek i przegrywali zaledwie trzema. Kluczowe akcje należały jednak do Łukasza Seweryna i Justina Jacksona, a ostateczny „cios” zadał Blassingame. Ekipa ze Słupska tym samym wygrała 70:62.

Rosa była zdecydowanie gorsza od Energi Czarnych. Zupełnie z gry wyłączony został Torey Thomas, którego "czapką" przykrył Jerel Blassingame. Ekipa trenera Kamińskiego spadła na czwarte miejsce w tabeli TBL, przegrywając po raz szósty w bieżących rozgrywkach.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (2 kwietnia) o godz. 18:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 70:62 (22:18, 17:10, 19:17, 12:17)

Energa: Jerel Blassingame 19, Kacper Borowski 12, Demonte Harper 9, Justin Jackson 9, Cheikh Mbodj 8, Jarosław Mokros 6, Łukasz Seweryn 5, Folarin Campbell 2, Mantas Cesnauskis 0.

Rosa: C.J. Harris 22, Michał Sokołowski 14, Igor Zajcew 11, Damian Jeszke 5, Torey Thomas 3, Robert Witka 3, Daniel Szymkiewicz 2, Kim Adams 2, Łukasz Bonarek 0, Seid Hajrić 0.