Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Pilica lepsza od Broni w derbach regionu

dm 2016-03-23 16:52:00

W spotkaniu 21. kolejki gr. łódzko-mazowieckiej III ligi Broń Radom przegrała na wyjeździe 2:4 z Pilicą Białobrzegi. Dla podopiecznych trenera Grzegorza Dziubka to dziesiąta porażka w sezonie 2015/2016.

Początek meczu był w miarę wyrównany. Po kwadransie gry mieliśmy bezbramkowy remis, ale to co stało się z piłkarzami Broni między 17., a 18. minutą gry - ciężko opisać słowami. Radomianie popełnili dwa fatalne w skutkach błędy i w przeciągu 30 sekund Igor Jaszczak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Drużynie trenera Dziubka ciężko było się otrząsnąć po dwóch ciosach, co wykorzystywała Pilica, ale gospodarze byli nieskuteczni. W 35. minucie kontaktowego gola zdobył Kamil Czarnecki, który wykorzystał błąd obrońców zespołu z Białobrzegów.

Przed końcem pierwszej części gry Broń powinna doprowadzić do remisu, ale fatalnie mylili się ofensywni gracze gości, którzy obijali słupki i poprzeczki, ale do bramki Adama Bolka - trafić nie potrafili.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gości, jednak Pilica groźnie kontrowała i w 78. minucie podwyższyła prowadzenie. Pawła Młodzińskiego głową pokonał Marcin Bykowski. Na pięć minut przed końcem Zbigniew Obłuski natomiast wykorzystał błąd Wiktora Kupca, również wpisując się na listę strzelców, a chwilę później po raz drugi trafił Czarnecki, co oznaczało wygraną Pilicy 4:2.

Z taką grą piłkarze Broni mogą powoli żegnać się z III ligą. Pilica była dojrzalsza i skuteczniejsza od radomian, dlatego wygrała derby regionu. Podopieczni trenera Grzegorza Dziubka grają fatalnie i dziś mieliśmy tego potwierdzenie...

Tabela III ligi - tutaj.

W następnej kolejce nasz zespół zmierzy się u siebie z Polonią Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w czwartek (31 marca) o godz. 18:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu.

Pilica Białobrzegi - Broń Radom 4:2 (2:1)
Igor Jaszczak 17, 18, Marcin Bykowski 78, Zbigniew Obłuski 85 - Kamil Czarnecki 35, 86

Pilica: Adam Bolek - Filip Kacperkiewicz, Michał Janowski, Jacek Moryc, Adrian Karasek (27 Michał Janik) - Igor Jaszczak (46 Kamil Hernik), Marcin Bykowski, Maciej Filipowicz, Arkadiusz Oziewicz (79 Jarosław Moroz), Marcin Rawski - Zbigniew Obłuski.

Broń: Paweł Młodziński - Daiji Kimura, Dawid Sala, Wiktor Kupiec, Przemysław Wicik - Michał Bojek (58 Dominik Leśniewski), Emil Więcek, Adrian Ligienza (63 Damian Sałek), Wajih Bouchniba (65 Dominic Szyszka), Piotr Nowosielski - Kamil Czarnecki.

Żółte kartki: Kacperkiewicz, Oziewicz - Wicik.

Sędziował: Wojciech Hodowicz (Warszawa).