Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Radomiak lepszy od KSZO

dm 2016-02-10 16:47:00

Radomiak Radom w kolejnym sparingu w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej piłkarskiej II ligi pokonał na wyjeździe 1:0 trzecioligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Bramkę dla podopiecznych trenera Jacka Magnuszewskiego zdobył David Kwiek.

KSZO 0:1 Radomiak. Foto: Radomiak.pl

W naszym zespole zabrakło dziś: Adriana Szadego, Macieja Wasilewskiego, Bartosz Sulkowskiego, Krystiana Putona, Kamila Cupriaka, Radosława Mikołajczaka, Przemysława Śliwińskiego oraz Leândro. Zawodników z gry wykluczyły kontuzje oraz choroby.

Spotkanie zwłaszcza w II połowie toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych - przy silnych opadach deszczu, co bez wątpienia utrudniało płynną grę obu drużynom.

Zwycięskiego gola w 49. minucie strzelił David Kwiek, który wykorzystał bardzo dobre podanie za plecy obrońców od Włodzimierza Putona.

Bardzo pewnie w bramce Radomiaka spisywał się dziś Michał Kula, który wybronił kilka groźnych okazji gospodarzy. W 88. minucie od straty gola nasz zespół uratowała zaś poprzeczka.

Wypowiedź trenera Magnuszewskiego - tutaj.

W kolejnym sparingu Zieloni zagrają na sztucznym boisku przy ul. Narutowicza z ligowym rywalem - Legionovią Legionowo. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (13 lutego) o godz. 12:00.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
David Kwiek 49

KSZO: (I połowa) Ołeksij Szram - Damian Mężyk, Marcin Grunt, Mateusz Jagiełło, Klaudiusz Łatkowski - Kamil Bełczowski, Hubert Heba, Mateusz Mianowany, Mateusz Mąka - Kamil Dziadowicz, Łukasz Jamróz. (II połowa) Ołeksij Szram (Bartosz Niedobit) - Michał Stachurski, Dariusz Pietrasiak, Mateusz Jagiełło, Klaudiusz Łatkowski - Damian Nogaj, Hubert Heba (Mateusz Mąka), Jakub Kapsa, Radosław Mikołajek - Adrian Gębalski, Łukasz Jamróz.

Radomiak: Piotr Banasiak (46 Michał Kula) - Jakub Cieciura, Kamil Kościelny (46 Maciej Świdzikowski), Norbert Jędrzejczyk, Karol Kucharski, Paweł Wolski, Chinonso Agu (46 Włodzimierz Puton), Michał Chrabąszcz (30 Marcin Gawron), Dariusz Brągiel (67 Kamil Kościelny), David Kwiek (69 Krzysztof Ropski), Krzysztof Ropski (46 Mateusz Radecki).