Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Rosa wróciła na zwycięską ścieżkę

Damian Markowski 2015-11-28 19:57:00

W spotkaniu 8. kolejki koszykarskiej Tauron Basket Ligi, Rosa Radom pokonała na własnym parkiecie 75:65 King Wilki Morskie Szczecin. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to piąte zwycięstwo w rozgrywkach ligowych w sezonie 2015/2016.

Spotkanie Rosy z King Wilki Morskie Szczecin był wyjątkowy pod wieloma względami. Trener Marek Łukomski oraz koszykarze Łukasz Majewski, Korie Lucious i Jakub Garbacz wrócili bowiem do Radomia. Był to więc pojedynek przyjaciół, ale na parkiecie sentymenty zeszły na dalszy plan i liczyło się tylko zwycięstwo. Ponadto, wzorem poprzednich lat Polski Związek Koszykówki, Tauron Basket Liga, Tauron Basket Liga Kobiet oraz cała koszykarska Europa uczestniczyli w XII edycji Europejskiego Tygodnia Koszykówki Olimpiad Specjalnych.

Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Co prawda King Wilki Morskie w pewnym momencie potrafił prowadzić 11:6 po akcjach C.J. Aikena, ale inaugurująca kwarta zakończyła się remisem po 13, głównie dzięki rzutom Igora Zajcewa. W drugiej części meczu szczecinianie znowu zdobyli lekką przewagę, którą Rosa szybko niwelowała, mogąc liczyć na C.J. Harrisa. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego prowadziła pod koniec pierwszej połowy dwoma punktami, ale do kolejnego remisu doprowadził Frank Gaines.

Trzecia kwarta była bardzo dobra dla gospodarzy. Dzięki trafieniom Zajcewa i Szymkiewicza Rosa wyszła na ośmiopunktową przewagę. Później po rzutach Pawła Kikowskiego oraz Pawła Leończyka King Wilki Morskie starał się zbliżać, ale mecz kontrolowali w tym momencie radomianie. Przed ostatnią częścią meczu wygrywali 58:53. Końcowe 10 minut rywalizacji również było pod kontrolą naszego zespołu. Nawet gdy goście zmniejszali straty do sześciu punktów, to udawało się Rosie szybko odskakiwać. W ostatnich sekundach na linii rzutów wolnych skuteczni byli Zajcew, Harris oraz Sokołowski, a ekipa z Radomia wygrała 75:65.

W następnej kolejce podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrają na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Polpharmą Starogard Gdański. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (5 grudnia) o godz. 18:00 w Starogardzie Gdańskim.

Rosa Radom - King Wilki Morskie Szczecin 75:65 (13:13, 21:21, 24:19, 17:12)

Rosa: C.J. Harris 19, Michał Sokołowski 15, Igor Zajcew 14, Torey Thomas 10, Daniel Szymkiewicz 9, Seid Hajrić 6, Robert Witka 2, Damian Jeszke 0, Kim Adams 0.

Szczecin: Paweł Kikowski 14, Paweł Leończyk 14, Kore Lucious 13, Frank Gaines 9, C.J. Aiken 8, Marcin Nowakowski 3, Michał Nowakowski 3, Łukasz Majewski 1, Jakub Garbacz 0, Uroš Nikolić 0.