Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Były wiceprezes radomskiego Radpecu wiceministrem

Miasto, Samorząd, Polityka / 2015-11-19 15:37:00

Paweł Sałek, do września tego roku wiceprezes Radpecu, został dziś powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska.

Nowy wiceminister był wiceprezesem Radpecu przez 6 lat. We wrześniu tego roku został odwołany.

Paweł Sałek ma 40 lat. Ukończył studia podyplomowe w SGGW oraz studia menedżerskie MBA na Wydziale Zarządzania UW. Pracował m.in. w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Skierniewicach, był dyrektorem Zarządu Oczyszczania Miasta w Warszawie za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, a także członkiem gabinetu politycznego ministra środowiska Jana Szyszki za rządów PiS-u.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: bw, Radio Plus Radom

Wasze komentarze (44)

trata trata
2015-12-14 19:46:00

no i kupili i co?

RAD
2015-11-22 17:00:00

Czekam jaką furą kupi sobie Witkowski,?? zapewne w styczniu pojawi się nowa limuzyna w naszym mieście. Na co stawiacie i za ile??

abc
2015-11-20 23:44:00

Od wtorku RADPEC cieszy się nową furą. Opel insignia- wypasiona wersja. Oj tam się teraz dzieje.

d
2015-11-20 23:42:00

Do sluzba spoleczna. Niestety ale chyba masz racje.

i wszystko jasne
2015-11-20 19:19:00

Mający kompleksy wfiści i innej maści leniny odwołali fachowca. I jeszcze to szczeka !

Dociekliwy
2015-11-20 19:01:00

Po co pisać bzdury, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Paweł Sałek Paweł Sałek jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Ukończył International MBA, program prowadzony przez Centre for Management Training, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Paweł Sałek ukończył także studia podyplomowe Relacje międzynarodowe i dyplomacja w Instytucie Nauk o Polityce w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Podyplomowe Międzyuczelniane Studium Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkole Głównej Handlowej. Resort środowiska podał ponadto, że Paweł Sałek kontynuuje karierę naukową w Instytucie Badawczym Leśnictwa, a tematem przewodu doktorskiego jest: ?Rozmieszczenia węgla w wierzchnich warstwach zalesionych gleb porolnych na przykładzie drzewostanów sosnowych siedlisk borowych?. Wcześniej Paweł Sałek pełnił funkcję dyrektora Akademickiego Centrum Edukacji Ekologicznej Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Był także dyrektorem Zarządu Oczyszczania Miasta st. Warszawy za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, zaś wcześniej był zastępcą naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Skierniewicach. Resort środowiska poinformował, że Paweł Sałek to twórca i pierwszy kierownik Krajowego Administratora Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji w Instytucie Ochrony Środowiska - Państwowym Instytucie Badawczym (obecnie: Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami). Pracował także w Krajowym Centrum Inwentaryzacji Emisji.

Służba społeczna
2015-11-20 17:39:00

Czy to prawda, że nowy prezes RadPecu POplecznik Witkowskiego kupił sobie służbową furke za 170.000,00 zł ????? Może by się ktoś tym tematem zajął i skontrolował na co poszło tyle naszej podatników kasy. A i obsługa prawna podobno bardzo zdrożała i teraz płacimy ponad 20.000,00 miesięcznie.

wykształciuch PO radomsku
2015-11-20 16:46:00

siatkarz, wf-ista, mgr resocjalizacji, licencjat. Abba po radomsku. Do tego instruktorka samby, właściciel night club i wszytko jasne! The show must go on

POdno
2015-11-20 15:41:00

Lepiej mieć dr hab. niż mgr Donald Tusk, lepiej mieć podyplomowe czyli musi być mgr niż średnie lub licencjat. A masz racje doświadczenie dyrektora że średnim i wicka z licencjatem w UM powala na kolana. Chłopcy z PO do szkoły.

do podno
2015-11-20 15:04:00

a wiesz co to jest szkoła podyplomowa ?? nie no zawsze lepiej mieć podyplomową bez doświadczenia ale warszawskie uczelnie - trzeba dodać że uruchamiane jak znajdzie się ilość chętnych którzy opłacą za podyplomówkę. W sumie to nawet nie dziwie się PISowcą bo dla nich SGGW podyplomowa to samo co SGGW stacjonarne, UW podyplomowe to nie to samo co stacjonarne !! Kolejna sprawa Prof. dr hab. Lech Kaczyński jest profesorem ale tylko na uczelni m.in. UG a nie w całej Polsce

POdno
2015-11-20 12:49:00

To jest oburzające, to lepiej mieć maturę lub licencjat bez doświadczenia niż dobre warszawski uczelnie. PO wy naprawdę macie problem. Szkoda odpisywać matołką z 8 klasami.

do ten
2015-11-20 10:16:00

Powołujący fachowiec bo wykładał/wykłada w szkole o. dyrektora. Zasłynął też w lipcu 2006 wydając decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji obwodnicy przecinającej Dolinę Rospudy, a jak by ktoś jeszcze nie pamiętał to te piękne ekrany akustyczne w szczerych polach to tez jego zasługa :)

?
2015-11-20 10:01:00

Wykształcenie Sałek: SGGW (szkoła główna gotowania wody) jak to mawiają studenci z PW - podyplomowa, MBA podyplomowa z zarządzania ( aby móc być w zarządzie trza kończyć MBA) więc pasuje jak ulał do energetyki. Pewnie cykl carnota, entropia był na którejś z ww uczelni :) więc odpowiednie stanowisko dla odpowiedniej osoby :) z nadania politycznego wg PIS. Zapewne osoba która posiada 34 lata i wcześniej pracowała w utrzymaniu dróg w Warszawie zna się też na energetyce bardzo pokrewne dziedziny :)

Michał
2015-11-20 08:50:00

Pan Minister Paweł Sałek ukończył: SGGW oraz MBA na Uniwersytecie Warszawskiem a Panowie z PO: jeden wykształcenie średnie, drugi licencjat, trzeci WF. Kto tu jest merytoryczne? oczywiście pytanie retoryczne.

zwyczajnynick
2015-11-20 08:26:00

A co do zmian personalnych. Sałek owszem był prezesem technicznym w RADPEC. Teraz jest juz inny zarząd. Jasiu wróć.

zwyczajnynick
2015-11-20 08:22:00

Do Ania. Z tym dzieckiem (czytaj uważnie było napisane prawego i sprawiedliwego - wtedy prezydentem był Kosztowniak). A stwierdzenie, że Witkowski płaci alimenty to taki żart bo przecież jest następcą Kosztowniaka.

0
2015-11-20 00:31:00

Bardziej mściwych od radomskich PiSowców nie znam!!!!

ten
2015-11-20 00:25:00

Ale się grzejecie, drodzy trolle. A nie przychodzi wam do głów, że powołanie na podsekretarza stanu nie jest równoznaczne z tym, że powołany jest fachowcem. Nie jest pewne bowiem, czy powołujący to fachowiec. W przypadku ministra środowiska są bardzo poważne wątpliwości, wystarczy sobie trochę poczytać o jego decyzjach, gdy ministrował w przeszłości. Logiczne? Ale przecież wam nie o sens i logikę szkodzi, lecz o awanturę. Szkoda gadać...

Ania
2015-11-20 00:21:00

Po raz któryś czytam o Witkowski i alimentach wytłumaczy mi ktoś o co chodzi?? Słyszałam różne plotki ale żadnych konkretów.

?
2015-11-19 23:17:00

To że był dyrektorem technicznym w Radpecu to nie znaczy, że jest fachowcem bo tę pracę dostał tylko dlatego że go zwolnili w Warszawie. Czyżby w Radomiu nie było kompetentnej osoby na to stanowisko??Pewnie nie i dlatego wzięli człowieka z Warszawy. I sam nie pisałem o dofinansowanie - zapomina się o sztabie ludzi. "Super gratulacje dla radomskiego PiS, nasz prezes ministrem brawo" - ja tylko stwierdzam, że nie jest radomianinem a jak już skierniewiczaninem. Jest zwykłym politykiem to zawsze gdzieś go wcisną i tyle

 1 2 3 >