Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kultowy ''gołębnik'' nie zniknie ze Struga. Będzie elementem nowego stadionu Radomiaka!

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2015-10-28 08:00:00, aktualizacja: 2015-10-28 15:57:00

Wczoraj poinformowaliśmy o ogłoszeniu przetargu na budowę Radomskiego Centrum Sportu, czyli hali i stadionu przy ul. Struga. Jak się dowiedzieliśmy tzw. gołębnik, czyli budka spikera, pod którą od prawie 40 lat zbierają się najbardziej zagorzali kibice Radomiaka ma się stać elementem nowego stadionu.

"Gołębnik" nie zniknie z ul. Struga 63

Więcej o przetargu i pierwsze schematy inwestycji do obejrzenia tutaj. Na dużej części obecnego stadionu Radomiaka stanie nowa hala widowiskowo-sportowa. Budowany od nowa stadion zostanie przesunięty w stronę ul. 11 Listopada i zmieni oś na wschód-zachód. Stadion - na początku z dwoma trybunami na 5,5 tys. osób - ma być gotowy na jesień 2018 r.

Budkę spikera nazwaną od razu przez kibiców "gołębnikiem" postawiono nad trybuną od strony Osiedla XV-lecia w sezonie 1977/78, po kolejnym awansie Zielonych do II ligi. Od tamtej pory z trybuny umieszczonej poniżej prowadzony jest doping na każdym meczu przy ul. Struga, a kibiców zbierających się tam nazywa się "Ekipą spod gołębnika". Sam "gołębnik" stał się natomiast obiektem kultowym dla wielu pokoleń kibiców Radomiaka.

- Chcemy zachować "gołębnik" jako element tradycji Radomiaka. Dlatego projektant obiektu będzie miał za zadanie wkomponowanie go w nowy stadion. Sugerujemy pewne rozwiązania. Odnowiony "Gołębnik" może posłużyć np. jako kasa biletowa - powiedział nam wiceprezydent Radomia, Konrad Frysztak.

W programie funkcjonalno-użytkowym inwestycji zapisano to tak: "Zamawiający oczekuje wykorzystania całości lub fragmentu stanowisk komentatorskich zwanych potocznie "gołębnikiem" w projekcie nowego stadionu ze względu na duże przywiązanie kibiców do tego elementu. Sposób wykorzystania "gołębnika" do ustalenia z Zamawiającym".

Dużo mniej chlubną tradycję ma zadaszenie nad trybuną honorową, które pojawiło się dwa sezony temu, w związku z wymogami licencyjnymi II ligi. Wygląda szkaradnie. Dodatkowo jest zbyt wysokie, w związku z czym większości trybuny nie chroni przed deszczem, a na domiar złego przeciekało. - Po rozbiórce obecnych trybun dla zadaszenia też znajdziemy jakieś zastosowanie - stwierdził wiceprezydent Frysztak.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: cir

Wasze komentarze (18)

Radomiak
2015-10-29 12:51:00

Kupie golebnik Pilne !

arimr
2015-10-28 19:59:00

do @5t4aq, dla takiego ści(w)orka jak ty, gołębnik to byle co????Ty jesteś z pisu?

5t4aq
2015-10-28 19:33:00

Lenin próbuje robić propagandę nawet przez takie byle co. Lenin weź ten gołębnik dla starego. U niego we Wsoli przyda się dla waszego idola o narodowości słusznej waszej partii Gombrowicza.

arimr
2015-10-28 19:20:00

Kosztowniakowi niech w ogródku postawią słynny DASZEK-makabryłę!

golebiarz
2015-10-28 19:11:00

Niech Witkowski sobie go postawi przed domem.

arimr
2015-10-28 18:43:00

Śmieszne broniarsko-pisowskie trolle warto czytać ze zrozumieniem:"Sposób wykorzystania "gołębnika" do ustalenia z Zamawiającym". Jeśli pomysły będą słabe, to go nie zrealizują. I dobrze,że ktoś myśli o Radomiaku.

dp
2015-10-28 15:56:00

Nowoczesność w domu i zagrodzie... Z tym mi się kojarzy nietrafiony pomysł ludzi z PO, którzy są na bardzo wysokim poziomie samozadowolenia cały czas. Róbcie tak dalej i ośmieszajcie Radomiaka w skali krajowej.

SW
2015-10-28 13:46:00

Piotrek sam idź na spacer, załóżmy wybudują stadion to i tak wszyscy będą się śmiać z gołebnika a nie podziwiać stadion!

piotrek
2015-10-28 12:40:00

czytam te wasze komentarze i mi ręce opadają. kasa biletowa to kasa biletowa, więc kolego o nicku "kasa biletowa?" nie będzie ona umieszczona na środku trybuny, tylko prze wejściu na stadion. Taka kasa biletowa w kształcie obecnego Gołębnika. Proste. A co do tego czy to jest element stalowy czy jakiekolwiek. Gołębnik to historia. Jeśli jest taki pomysł i w zamyśle ma to wyglądać ładnie i będzie mądrze wykonane, to czemu nie? Przypierdzielacie się dla zasady. Wyjdźcie z domu, idźcie na spacer.

kasztan
2015-10-28 12:30:00

W przyszłym roku referendum. Prezio może nie dokończyć jeżeli w ogóle zacznie :-)

wr
2015-10-28 12:29:00

Komentarz zablokowany.

hucpa
2015-10-28 12:22:00

Jaki stadion. I etap. Bodajże 5 tys miejsc. Pewnie mniej jak na Broni. Drugiego etapu nie dożyją nasze wnuki. Jeżeli w ogóle ten zostanie wybudowany

kolo
2015-10-28 12:11:00

Postawic go na pl. Jagiellonskim na miejscu dawnego pominika i bedzie *****

wiata vip
2015-10-28 10:13:00

Kicz Kosztowniaka i Rosy

WOJAK
2015-10-28 10:12:00

"ze względu na duże przywiązanie kibiców do tego elementu" dobre sobie, my chcemy stadionu a nie gołębnika!

KICZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015-10-28 10:11:00

Odnowiony "Gołębnik" może posłużyć np. jako kasa biletowa?! Darujcie ludzie, co to będzie za stadion, kolejny kicz. Wszyscy będą się śmiać, ważna jest pamięć w sercu a nie stalowy element na stadionie!

lespaulus
2015-10-28 09:03:00

gołębnik powinien zostać i to jasna i wiadomoa sprawa. Najlepszym rozwiązaniem jest nie kombinowac a poprostu zamiast stawiać pomieszczenie dla spikera-tandetny obity pcv pokoik jak na anrutowicza poprostu wytemontowac i wstawić budkę pośrodku jednej z trybun zamiast tej,,wbudówki".Myslenie nie boli, proste pomysły sa najlepsze, a jak widac p. Frystzak ma ogromne problemy z taką tj zdrową logiką , a woli kombinowac i niszczyć. Brak logiki na studiach nie usprawiedliwia a zatem należałoby 3 razy się zastanowinć nim palnie sie taką głupotę do mediów

kasa biletowa?