Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Platforma Obywatelska przedstawiła program wyborczy [ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2015-10-07 15:07:00

Radomscy kandydaci do Sejmu i Senatu RP z list Platformy Obywatelskiej zaprezentowali program wyborczy oraz cele, które będą się starali zrealizować. - Nasz program ma nazwę "Polska Przyszłości" i jest efektem konsultacji z Polakami - powiedział lider PO w okręgu radomskim, Leszek Ruszczyk.

Od lewej: Wojciech Gęsiak, Leszek Ruszczyk i Marek Wikiński

Poszczególne elementy programu wyborczego PO przedstawiali: Leszek Ruszczyk, Wojciech Gęsiak, Aneta Śledź, Anna Białkowska, Marta Michalska-Wilk, Marek Wikiński, Magdalena Lasota, Tomasz Śmietanka, Wojciech Kutyła oraz Mariola Szymczyk.

Kandydaci na posłów oraz na senatora (Wojciech Gęsiak), poruszyli takie problemy jak: zdrowie, rynek pracy, kultura, edukacja, polityka prorodzinna, czy relacje na linii państwo-kościół. - Jesteśmy partią otwartą na rozwój, ale zakorzenioną w takich wartościach, jak rodzina. Wolność obywatelska, przekonanie, że dobra polityka to służba człowiekowi, a nie doktrynie czy interesom grupowym - to nasze priorytety. Chcemy zrealizować marzenie o silnej Polsce w nowoczesnej Europie - podkreślił Wojciech Gęsiak, kandydat PO do Senatu w okręgu radomskim.

- Jesteśmy tu wszyscy, bo kochamy Radom, kochamy Polske i wierzymy w Polskę Przyszłości. Ja miałem już w swoim życiu okazję pracować nad wieloma programami. Ponadto, zapoznałem się ze wszystkimi programami wszystkich partii, startujących w wyborach 25 października i uważam, że to my mamy jedyny, perspektywiczny i optymistyczny dla Polaków program wyborczy - zaznaczył Marek Wikiński, nr 10 na liśce PO z okręgu nr 17.

Wiceprezydent Radomia, Anna Białkowska skupiła się natomiast na celach PO, dotyczących zagadnień rodzinnych. - Wprowadziliśmy darmowe podręczniki do szkół podstawowych oraz m.in. tutaj, w Radomiu otwieramy pod koniec października Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów. To pokazuje, że wspieramy politykę prorodzinną i dalej będzie stawiać na to, aby rodzinom wielodzietnym żyło się w Polsce dobrze - powiedziała "trójka" na liście PO.

Ponadto politycy PO mówili o tym, że chcą aby w Polsce była większa stawka minimalna dla pracownika, "powyżej dwóch tysięcy złotych"; więcej płatnych staży oraz wiele nowinek technicznych dla młodych obywateli Polski, m.in. płatność smartfonami w placówkach państwowych.

Tomasz Śmietanka podkreślił natomiast, że nowy rząd musi się skupić na pomocy dla mniejszych ośrodków, jak np. Kozienice, której kandydat na posła jest burmistrzem. - Nie można ciągle pomagać większym miastom, zapominając o mniejszych gminach, czy wsiach - powiedział numer cztery na liście Platformy Obywatelskiej z okręgu radomskiego.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: Damian Markowski

Wasze komentarze (12)

POLSKA DLA POLAKÓW
2015-10-11 21:50:00

JAK PATRZE NA TE PeOwskie mordy to mi się rzygać chce.

tom
2015-10-08 21:34:00

Komentarz zablokowany.

7788
2015-10-08 20:02:00

Komentarz zablokowany.

John
2015-10-07 23:18:00

Jedyna szansa na ocalenie Polski to Kaczyński

Lechosław
2015-10-07 19:54:00

A gdzie 8 lat rządów PO?Z roku na rok od 8 lat społeczeństwo płaci drożej za wszystko.Pogarsza się sytuacja w każdej dziedzinie życia.Młodzi ciągle uciekają za granicę.Ci co wracają ponownie uciekają.Z dnia na dzień rozrasta się pion urzędników którzy nie potrafią sprostać sprawom.Nadal rozwija się biurokracja i brak kompetencji urzędników.Polska armia została zdezorganizowana.Zawierane są podejrzane kontrakty na uzbrojenie i wyposażenie.(Podwozie do znanego wozu bojowego sprowadzane jest z Korei Południowej).itd..Służba zdrowia leży.Od 8 lat wciąż wydłużają się kolejki do specjalistów.Szkolnictwo leży.Na co niektóre kierunki studiów liczy się tylko protekcja.Nieważne są umiejętności i wiedza.Sądownictwo leży.Z roku na rok wydłużają się procesy sądowe.Można tak jeszcze długo i długo wyliczać.Nierozliczone liczne afery.Dość obiecanek i obłudy.Nie dla PO!

franek
2015-10-07 17:55:00

dzisiaj mialo byc zbycie dzialki na rzecz siedziby PGZ czy cos wiadomo nt temat?

joPO
2015-10-07 17:44:00

PO z twarzą Marka W. No świat nie widział ..................... takiego żartu!!!!!!!!!!!!!

yuma
2015-10-07 16:53:00

Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym w żoliborskim kinie Wisła powtórzył postulat zmian w podziale administracyjnym kraju. - Trzeba powołać województwo warszawskie. Tak, Warszawa może na tym stracić, ale zyska Mazowsze - przekonywał. Jarosław Kaczyński otwiera warszawską listę PiS. Jarosław Kaczyński zmiany w podziale administracyjnym kraju zapowiadał na wrześniowej konwencji PiS w Koszalinie, pięć dni temu rozbiór Mazowsza poparła podczas wizyty w Płocku Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. - To jest dobre rozwiązanie, mając na względzie podział środków z Unii Europejskiej i zrównoważony rozwój całego regionu - zapewniała. Chodziło jej o to, że bogata Warszawa zawyża wskaźniki dotyczące dochodów na głowę, przez co całe województwo mazowieckie dostaje mniej pieniędzy z Unii. Pomysł zakłada wydzielenie z Mazowsza województwa "warszawskiego" składającego się z Warszawy i przylegających powiatów. "Obwarzankowe" województwo mazowieckie miałoby wskaźniki dochodów na tyle niskie, że łapałoby się na unijne dopłaty.

don pedro
2015-10-07 16:42:00

Czemu na zdjęciu nie ma też Dorna? Obok Wikińskiego, pokazałby jeszcze większą bezideowość Platformy "Obywatelskiej".

yuma
2015-10-07 16:31:00

W Polsce rozpoczęła się walka o wyborców pomiędzy środowiskami zydowskimi reprezentowanymi przez Platformę, a obozem patriotyczno narodowym reprezentowanym przez PiS. Wielką zagadką pozostaje ugrupowanie Pawła Kukiza o którym nic nie wiadomo, poza tym że istnieje ale jakie ma priorytety, czyje interesy chce reprezentować, jakie ma plany i czy w ogóle takie ma, czy planuje odbudowę ojczyzny po 25 latach grabieży i dewastacji gospodarki tego nie wiemy. Przypomnieć należy że kiedyś Polska była 10 potęgą światowego przemysłu, o czym żadna opcja poliyczna ani się zająknie. Być może że ugrupowanie pozostanie przybudówka Platformy jak niesławnej pamięci niejaki Ruch Palikota. Na szczęście dla wyborców odkrył swoje karty znany reprezentant kadry brydżowej Pan Korwin Mikke były członek Stronnictwa Demokratycznego za czasów PRL a także członek i działacz Związki Młodzieży Socjalistycznej. Bez owijania w bawełnę opowiedział się po stronie przeciwników obozu patriotycznego i narodowego. Wybór będzie należal do nas, ale ponieważ do wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, uważnie obserwujmy scenę polityczną i wybierzmy tych którzy są najbliżsi naszym poglądom

Karol
2015-10-07 16:12:00

Stary wyjadacz z SLD Wikiński. Gość już ma mój głos.

frustrat
2015-10-07 15:40:00

co dla Radomia?pytam