Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Marek Wikiński ''błaga'' Cezarego Brymorę. ''Nieprzemyślana, nieroztropna i niepoważna propozycja''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2015-10-01 17:28:00

Politycy Platformy Obywatelskiej krytykują przedstawiony wczoraj pomysł z .Nowoczesnej dotyczący utworzenia m.in. województwa radomskiego oraz likwidacji powiatów. Marek Wikiński „błaga” kontrkandydata, by ten słowa nie dotrzymał.

Marek Wikiński, który z list PO okręgu radomskiego ubiega się o mandat w Sejmie, wyjaśnił podczas czwartkowej konferencji prasowej, że propozycja .Nowoczesnej ws. likwidacji powiatów „zdumiła wszystkich samorządowców”. Wikiński podkreślił, że „te małe ojczyzny” były budowane z wielkim trudem. – Pamiętam walki mieszkańców Ziemi Białobrzeskiej, Lipskiej, Zwoleńskiej o każdą instytucję, sąd, urząd skarbowy, prokuraturę. Dziś lekką ręką .Nowoczesna chce przekreślić pracę milionów samorządowców w całym kraju. Błagam kandydata .Nowoczesnej, który zawsze dotrzymuje słowa, aby w tej sprawie tego nie robił – powiedział polityk.

Jak dodał, propozycja wyłączenia Warszawy z województwa, na rzecz województwa stołecznego, utworzenia województwa mazowieckiego z siedzibą w Płocku i przywrócenia województwa radomskiego, jest „licytacją z innym ugrupowaniem”. – Siedziba województwa w Płocku spowodowałaby, że odległość z Garwolina do Płocka przekraczałaby ćwierć tysiąca kilometrów. To nieprzemyślana, nieroztropna i niepoważna propozycja – przekonywał Wikiński.

Radna Marta Michalska-Wilk odniosła się do konferencji prasowej polityków PiS w Płocku, którzy jako pierwsi przedstawili ten pomysł w tegorocznej kampanii wyborczej. – Nie wierzę, że nie ustalali tego z centralą z Warszawy. Jeżeli to prawda, to politycy radomskiego PiS-u mają niewiele do powiedzenia. – Pamiętajmy, że na radomskiej liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu znajduje się pan Jan Rejczak, który swojego czasu, jako przewodniczący komisji, likwidował województwo radomskie – dodała.

Podczas konferencji został także poruszony temat budowy fabryki Airbusa w Radomiu. Politycy PO przytoczyli słowa ministra Antoniego Macierewicza, który orzekł, że Polska nie ulegnie presji i nie kupi francuskich Caracali. Jak wyjaśniła Miachalska-Wilk, podczas debaty radiowej między Markiem Wikińskim i senatorem Wojciechem Skurkiewiczem, polityk PiS powiedział, że „zapewne nikt nie pokusi się, aby cokolwiek zmieniać”. - Czy politycy radomscy PiS naprawdę nie mają nic do powiedzenia? Kto mówi prawdę? – zakończyła.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: Roksana Chalabry

Wasze komentarze (16)

replay
2015-10-05 23:46:00

Chlop zecwdi wyjdzie ale wies z chlopa noe

ffgy
2015-10-05 22:06:00

marek i po co ci to bylo...,posmiewisko z siebie zrobiles

1
2015-10-03 22:05:00

a jak Pan głosował w Sejmie gdy było głosowanie nad zmianami województw?

2
2015-10-03 22:05:00

a jak Pan głosował w Sejmie gdy było głosowanie nad zmianami województw?

3
2015-10-03 22:05:00

a jak Pan głosował w Sejmie gdy było głosowanie nad zmianami województw?

0
2015-10-03 18:53:00

Panie Wikiński przestań pan bić pianę. Jakie znaczenie i dla kogo ma to co wygaduje pan Brymora? Musi coś gadać bo by nie zaistniał. Pana też mi żal, bo mimo że daleko mi do lewicowych poglądów to ceniłem pana za to, że je pan miał. Jednak zrobić z siebie chorągiewkę,WSTYD.

c
2015-10-03 09:23:00

a jak Pan głosował w Sejmie gdy było głosowanie nad zmianami województw?

uczciwy
2015-10-02 08:55:00

PAnie MArku juz w PO a potem znowu moze w SLa a potem nawet w Samoobronie byle przy żłobie

herrman
2015-10-02 00:32:00

Wikiński się stacza moralnie coraz bardziej.

sfsdf
2015-10-02 00:03:00

Panie Wikiński jest Pan żałosnym człowiekiem. Byle przy korycie. Mało pieniędzy zarabiał Pan w Administratorze? Trzeba było się po znajomości zatrudnić na UTH. Zaliczenie na 5 za pozmywanie naczyń po kawce; zamiast kwestii związanych z wykładanym przedmiotem opowieści rodzinne... I na koniec dwulicowość.

Ja
2015-10-01 22:02:00

Ot i komuszek przefarbował się i jeszcze się mądrzy. Gdzie byłeś barani cycu, kiedy Radom potrzebował wsparcia ty po flachę Kwaśniewskiemu latałeś. Precz

yoda
2015-10-01 21:23:00

dobra odpowiedź :) https://www.youtube.com/watch?v=6M8kCYI3cQk

wiki
2015-10-01 20:55:00

no... juz na kontrakcie w spolce skarbu :)... imigrant za chlebem. WSTYD lewico, ze wychowalas takich.

mieszkaniec Radomia
2015-10-01 20:32:00

dobry polityk i sprawdzony na pasła, pomaga ludziom

Igor
2015-10-01 19:42:00

Marek- kończ wstydu oszczędź !!!!

fgg
2015-10-01 18:17:00

Marek za rok w PIS a za trzy lata w Lidze Polskich Rodzin. do pracy na uczeli a nie za polityke.