Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Najbliższe loty do Rygi odwołane

Miasto, Samorząd, Polityka / 2015-09-07 19:47:00

We wtorek i czwartek nie będzie lotów z Rygi do Radomia i z powrotem. – Jesteśmy zdziwieni tą sytuacją – słyszymy w Porcie Lotniczym Radom.

ATR Air Baltic na radomskim lotnisku

Pierwszą informację o odwołaniu najbliższych lotów podała TV Dami. - Oficjalnie nic nie wiemy. Do tej pory, jako lotnisko, nie dostaliśmy od przewoźnika żadnej informacji na ten temat. Wciąż mamy nadzieję, że jest to jakiś błąd systemu – mówi Kajetan Orzeł, rzecznik Portu Lotniczego Radom.

Poza pierwszym połączeniem, w którym udział wzięła delegacja z Radomia i na pokładzie samolotów zasiadło ponad 30 osób, na pozostałe loty wykupiono tylko kilka biletów.

Sprawdziliśmy. Gdy wprowadziliśmy na stronie Air Baltic opcję zakup biletu na loty z Radomia do Rygi, pokazał się nam komunikat, że system rezerwacji jest niedostępny oraz prośba o ponownie spróbowanie później lub skontaktowanie się z infolinią. Na infolinii udzielana jest ta sama informacja dotycząca braku lotów we wtorek i czwartek. Nadal jednak dostępna jest rezerwacja na loty w sobotę.

- Jesteśmy zaskoczeni. Nie rozumiemy tej sytuacji. Umowa między nami a Air Baltic polega bowiem na tym, że gdy jest choć jeden pasażer to lot się musi odbyć, a wiemy, że na jutro są wykupione bilety na przylot z Rygi i wylot z Radomia. Nie możemy, ze względu na tajemnicę handlową powiedzieć, ile ich jest – mówi rzecznik portu.

Do sprawy będziemy wracać. 18 września z lotniska na Sadkowie mają się rozpocząć loty drugiego przewoźnika - Czech Airlines.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: mawi

Wasze komentarze (27)

mike
2015-09-09 20:36:00

Pisowska gimbaza wróciła z wakacji i komentuje coś o czym nie ma pojęcia

Chichot
2015-09-08 19:25:00

Od lat o tym mowie. Zawiesic klodke i zaorac zanim do konca ten kosztowny twor megalomaniaka drozyzniaka pociagnie miasto na ostatnie dno... hehehe

korekta
2015-09-08 15:04:00

Po prostu Air Baltic nie chce brać udziału w brudnej grze POlitycznej przedwyborczej w Polsce. Wielce zdziwieni przedstawiciele lotniska od POmylonych? 1 pasażer , 2 czy 3?

0
2015-09-08 13:51:00

Nieźle zabalowali na tej wycieczce, że aż loty zawiesili. Swoją drogą trzeba powiedzieć, że trwa jedno wielkie pasmo sukcesów Witkowskiego i całego PO w Radomiu.

ja
2015-09-08 10:12:00

ile jadu tutaj. Ludzie ogarnijcie się ,od razu nie będzie kompletu pasażerów. To nie jest budka z lodami bambino.

q1
2015-09-08 09:29:00

Radosławie Witkowski zrezygnuj z urzędu, kompromitujesz siebie i nasze miasto!!!

Cynik
2015-09-08 09:26:00

To zapewne pierwszy z zapowiedzianych przez Witkowskiego przejawów współpracy z Ryga. Dobrze się zapowiada.

Radomianin
2015-09-08 08:25:00

Lotnisko zacznie na siebie zarabiać jak uruchomione zostaną bezpośrednie połączenia do UK! To powinien być pierwszy kierunek w stronę rozwoju PLR, a nie Ryga i Praga.

Zenon
2015-09-08 08:21:00

Przecież w Rydze nie dostanę pracy to po co mam lecieć? Większość ludzi w Radomiu potrzebuje pracy. Nawet ci co ją mają to biorą urlop żeby pracować a nie latać do Rygi. A do Londynu taniej jest autobusem.

lotnik
2015-09-08 08:17:00

Odwołane? Prezydent nie może lecieć czy co?

*****
2015-09-08 08:17:00

Przewoźnikiem do Rygi chwalił się prezydent Witkowski. To jego dzieło więc niech teraz załatwia pasażerów :-)

wr
2015-09-08 07:52:00

Nieudacznicy z Platformy w akcji !!!

kosztowny interes
2015-09-08 07:05:00

kosztowny zapłacisz jeszcze za ten twój cud ekonomiczny. Lotnisko nie miało szans i nie ma na funkcjonowanie . Czym szybciej to sobie uzmysłowimy tym lepiej

Owam
2015-09-08 06:31:00

Wystarczyło że spasiony lanser raz POleciał do Rygi z całą propagandową świtą i już wszystko odwołane. Nie dotykaj już niczego innego!

wolnyradom
2015-09-08 00:42:00

Kiedy rozliczą to marnotrawstwo i ich pozamykają?

PiSdy specjalysty
2015-09-07 22:37:00

Kosztowniak, pomożecie?

123
2015-09-07 22:13:00

Cudotwórcy z Platformy w 6 miesięcy zarżnęli lotnisko

oj
2015-09-07 22:11:00

Witkowski podaj się do dymisji!!!

George
2015-09-07 21:28:00

No to jeszcze sponsorowany do Pragi i biznes się domknie. Dziennikarze wychwala miłościwie panujących

Kamil z PKP
2015-09-07 20:48:00

I władza nam załatwiła... szybkie połączenie do stolicy. Łotwy :)

 1 2 >