Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Premier Kopacz podczas Air Show: ''Radom to cudowne miasto, które ma swoich przyjaciół''

Air Show 2015 / 2015-08-22 14:54:00

Premier Ewa Kopacz w południe oficjalnie otworzyła Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2015 w Radomiu podkreśla. – Na te dwa dni Radom stał się stolicą nie tylko europejskiego, ale i światowego lotnictwa – powiedziała podczas uroczystości. Jak dodała na briefingu prasowym, jest to cudowne miasto, które ma swoich przyjaciół nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

Premier Ewa Kopacz, minister Tomasz Siemoniak oraz władze Radomia: prezydent Radosław Witkowski, wiceprezydent Konrad Frysztak oraz wiceprezydent Rafał Rajkowski

- Impreza w Radomiu to szansa, by w jednym miejscu zobaczyć samoloty z całego świata i podziwiać kunszt pilotów. Cieszę się, że Air Show odbywa się w moim ukochanym Radomiu, który przez wiele lat reprezentowałam w Sejmie – powiedziała premier Ewa Kopacz podczas uroczystego otwarcia w samo południe.

- Radom to moje, nasze miasto. Radom to cudowne miasto, które ma swoich przyjaciół. Na pokazy przybywają nie tylko radomianie, ale ludzie z całej Polski oraz zagranicy. Chodziłam i pytałam, wśród widzów są osoby, które specjalnie do Radomia przyjeżdżają na kolejne pokazy lotnicze. Chętnie tu wracają – powiedziała natomiast podczas briefingu prasowego. - W dwudniowej imprezie zaprezentuje się ponad 260 statków powietrznych, a pokazy obsługuje ponad 400 osób. Cieszę się, że mogę tu być – dodała.

Premier tłumaczyła także podczas spotkania z mediami, jak istotne są nakłady na bezpieczeństwo w Polsce oraz miejsca pracy w obszarze obronności kraju. – Będę się starać, aby 2 procent PKB przeznaczyć na te właśnie cele, w tym utworzenie nowych miejsc pracy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej czy Fabryce Broni, tu w Radomiu – podkreśliła.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: sas

Wasze komentarze (30)

Kotek
2015-08-24 23:19:00

A mnie wydaje się najfajniejszy synek milicjaniera.

Pippi
2015-08-24 23:00:00

No, wreszcie rozdziawiony brzozowski, jak malowanie.

pilot
2015-08-24 22:49:00

WikiLeaks ujawniła treść tajnej notatki autorstwa byłego ambasadora USA w Warszawie Viktor H. Ashe, który w styczniu 2009 roku wysłał ją do Departamentu Stanu USA. Relacjonował w niej konkluzje ze spotkań, jakie odbył z ówczesnym marszałkiem Sejmu RP Bronisławem Komorowskim. Panowie omawiali wówczas między innymi kwestię restytucji i odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców w podczas II wojny światowej oraz przez sowietów - dekretami Bieruta - już po wojnie. Z notatek jednoznacznie wynika, że polskie władze planowały sprzedać wartościowe nieruchomości należące do Skarbu Państwa oraz Lasy Państwowe, aby uzyskać środki na wypłatę ewentualnych odszkodowań. W notatce czytamy m.in.: "Jeśli chodzi o regulację kwestii restytucji mienia odebranego w czasie II wojny światowej i epoce komunizmu, Komorowski wyraził zaniepokojenie związane z kryzysem finansowym, który według niego zmienił nieco okoliczności. Niemniej jednak powiedział, że premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, m.in. rolnictwa i ochrony środowiska, do tego by ?dołożyli się do rekompensat? sprzedając państwowe lasy i nieruchomości." W kontekście powyższej informacji przypomnijmy, że kilka dni temu władza próbowała nocą zmienić Konstytucję RP. Zmiana ta miała umożliwić sprzedaż Lasów Państwowych. Na szczęście ekipie rządowej zabrakło pięciu głosów do przeforsowania tej niekorzystnej decyzji. Czy plan wypłaty przez Polskę odszkodowań (z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży polskich Lasów Państwowych) dla Żydów, za utracone w wyniku okupacji niemiecko-sowieckiej mienie, był rzeczywistym powodem próby modyfikacji Konstytucji RP?

trocki
2015-08-24 11:05:00

Lenin to już niech się pakuje.

popis
2015-08-24 11:02:00

Pani Ewa tak pokochał Radom, żę z Warszawy postanowiła wystartować. Taka to była miłość chwilowa, POzorna, fałszywa

s
2015-08-24 10:59:00

Pani Ewo, już dziękujemy i życzymy miłej POdrózy do Gdańska. POzdrawiamy.

komisarz
2015-08-24 10:32:00

To zdjęcie jest bardzo dobre. Wiadomo kogo będziemy żegnać razem z Panią Kopacz.

b
2015-08-24 10:31:00

Ale przecież Kopacz to z Gdańska jest. Tam ma rodzinę. Tę biologiczną i POlityczną. A radom ma w du....

123
2015-08-24 10:28:00

Pani Kopacz miała 8 lat na pomaganie miastu. I co ? I nic. Platformo nie zakrzyczysz rzeczywistości wulgarnymi i kłamliwymi wpisami.

.
2015-08-23 12:08:00

a czy Duda wogole zostal zaproszony? no wlasnie,a kopaczowa powiedziala,ze airshow w radomiu jest w radimiu po raz 14sty,toz to nieprawda.Kompromitacja wyczytana z kartki,a z kartki tez trzeba umiec przeczytac i to jest polska premier.Wstyd. Wg.mnie probuje nasladowac B.Szydlo,ale jej to nie wychodzi,bo premier z natury ma taka wf.mnie zla twarz i oczy,ktore mowia jaka jest.Mozna sie ubrac w suknie za milion dolcow,ale oczu sie nie zmieni,bo w nich ukryty jest prawdziwy obraz czliwieka,a ona to takie lisie ma te oczy.

Co to ? 2
2015-08-23 11:26:00

aLE spójrzcie czy to ładnie tak w tak ważne święto (tak można tak nazwać Air show) po prostu sobie nie przyjechać , zlekceważyć Radomszczyzne i Radomian.Widać nie zależy mu na wyborcach z Okręgu RADOM

Xyz
2015-08-23 07:28:00

Załamała przepis zabraniający agitacji wyborczej! Są równi i równiejsi :-\

Organika
2015-08-23 06:52:00

Dudacz paltformiany niedorozwoju nie mogłeś spać w nocy bo tak bardzo męczyły cię koszmary kłamliwej kopaczki czy tyle nakradłeś i każdego dnia boisz się że za chwilę przyjdą po ciebie? Teraz śpij spokojnie. Przyjdą po jesieni kiedy nastąpi prawowita władza w Polsce a nie jacyś okupanci Merkel.

dudacz
2015-08-23 03:26:00

Komuchy od Suskiego, Skurkowanego i tow. Wykarczowanego zawsze mają "sprawdzone" informacje ! A jak się okaże że to agenci służb wsi ? Majątki robili za prl-u . Prezesa rodzinie też przydzielili domek na Żoliborzu za "darmo" ? Swoich nie internowali. Wyłazi szydło z worka !!!

Ewelina
2015-08-22 22:30:00

Spokojnie głosuję na PIS i zachęcam do tego innych.

Polak
2015-08-22 22:24:00

Komoruski był prezydentem wszystkich Polaków i najbardziej kochany w Radomiu jak twierdziła Ewa Kopacz. No i dostał kopa a teraz kopa dostanie od tych samych Polaków PO i to tak, że aż się zdziwi.

franca
2015-08-22 21:12:00

Startuje z Wawy bo tam Ma większe poparcie a po za tym Daje miejsce dla kilku porządnych ludzi z Radomia. Prezydenta Dudy nie było . A kampania PIS-u trwa Hahaha

jakoi