Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Ofensywa kobiet na liście PO z Radomia. Była europosłanką jedynką. Wiemy też kto będzie dwójką i trójką

Miasto, Samorząd, Polityka / 2015-08-07 15:39:00

Jolanta Hibner, była posłanka i europosłanka będzie zajmowała pierwsze miejsce na liście kandydatów PO do Sejmu. Dwójkę ma otrzymać wicemarszałek Mazowsza, Leszek Ruszczyk, a trojkę wicerezydent Radomia, Anna Białkowska. W pierwszej piątce ma być aż trzy kobiety.

Maria Hibner

O ostatecznym kształcie list ma zdecydować zbierający się dziś zarząd krajowy PO. Jednak z kilku źródeł potwierdziliśmy już informacje dotyczące obsady czołowych miejsc. Potwierdza się to, co mówił nam wczoraj szef radomskiej PO, Zbigniew Banaszkiewicz, że jedynką będzie kobieta. Niespodzianką jest natomiast to, że jest nieobecna ostatnio w polityce Jolanta Hibner, a nie minister Maria Wasiak, którą wymieniano jako jedną z faworytek.

Jolanta Hibner ukończyła Politechnikę Warszawską. Od 1990 była zatrudniona na stanowiskach naczelników w warszawskich urzędach. W latach 1994–2002 była radną m.st. Warszawy, działała w AWS i SKL.

W 2001 wstąpiła do Platformy Obywatelskiej, z listy której w wyborach parlamentarnych w 2005 została wybrana na posła V kadencji w okręgu warszawskim. W wyborach w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 6816 głosów. W 2009 wybrano ją na deputowaną do Parlamentu Europejskiego w okręgu mazowieckim. W 2014 nie ubiegała się o reelekcję.

Drugie miejsce na liście PO ma przypaść wicemarszałkowi Mazowsza Leszkowi Ruszczykowi, a trzecie aktywnej ostatnio medialnie Annie Białkowskiej, wiceprezydent Radomia. Dalej ma się znaleźć obecna posłanka Małgorzata Woźniak, a pierwszą piątkę ma zamykać burmistrz Kozienic, Tomasz Śmietanka. Na liście znajdą się też dwie radomskie radne, Marta Michalska-Wilk, która ma zagwarantowane ostatnie miejsce i Magdalena Lasota.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: mawi

Wasze komentarze (51)

ula
2015-08-13 17:14:00

Oj pismaki lizodupy PO. Hasło Polska w Ruinie nie oznacza że na ulicach są ruiny. Ruiny są w sejmie, w sądach, a prokuraturach, w urzędach i na komisariatach. Tam szukajcie.

*****
2015-08-09 23:12:00

to czysta prowokacja ewy peron, działacze radomscy dostali pstryczka w nos za cichą koalicje z pis. niech radomianie ida o pomoc do tej pani to zobacza sekretarke, która ich wyrzuci na zbity psyk jak uczyniono z niepełnosprawnym chłopakiem, który poszedł do posłów PO w Radomiu z prośba o interwencję w związku z utratą zasiłku-tak mu pomogli POgratulować Pis niech się nie cieszy hib-miernotą przez perukarza przerżneli wybory prezydenckie przewalą i parlamentarne za co trzymam kciuki

mirek
2015-08-09 13:52:00

taką decyzją PO w Radomiu została rozp.....a

gw
2015-08-09 10:46:00

Koniec platformy tuż tuż....referendum już niedługo :)

zwyczajnynick
2015-08-09 10:05:00

Już niedługo Pisiorki zaczną pokazywać swoje pazurki. Wyjdą nam bokiem.

metro
2015-08-09 08:47:00

Pełna zgoda. Tylko Nowoczesna.pl. Platforma nas oszukała. Trzeba budować od nowa.

nowy
2015-08-08 22:58:00

Ja głosuje na nowoczesną.pl . PO się już skończyła, to wszyscy widzą.

Akapit
2015-08-08 16:05:00

Spady i okoliczna wiocha będą reprezentować Radom w parlamencie?

123
2015-08-08 14:43:00

Zakrzew + Ząbki = lista PO z regionu radomskiego

wilczek
2015-08-08 14:41:00

A co z P. Wilk ? ona to ma parcie, chętnie zastąpiła by już dzisiaj P.Kopacz.

polis
2015-08-08 14:40:00

A tyczyński to będzie kandydował? wyjątkowa kreaturka tak twierdza ci co z nim mieli do czynienia. Ideologiczny frustrat i polityczny troll

spoko
2015-08-08 14:36:00

Brakuje tylko mi jeszcze na radomskich listach PO Giertycha i miśka Kamińskiego. Była by pełnia szczęścia.

997
2015-08-08 14:12:00

Platforma nas oszukała!

kali
2015-08-08 13:47:00

Będzie posłanka z Radomia rodem z Ząbek. To kpina z wyborców ze strony premier Kopacz. Podziękujemy im za takie traktowanie przy urnach.

oj
2015-08-08 11:06:00

Referendum tuż tuż...

wr
2015-08-08 11:05:00

Spadną to niedługo funkcjonariusze partyjni Platformy ze stołków!!!

re
2015-08-08 10:09:00

Pisiaki małpują ! Na drzewo małpy kosztownego i chór jego ! Jak dojrzejesz to sam spadniesz

123
2015-08-08 08:18:00

Polityczne Oszukaństwo PO

gazela
2015-08-08 08:14:00

Nie wiem czy pamiętacie jak w 2011r. dziennikarze brytyjscy przyłapali na podpisywaniu się na liście i uciekaniu na lotnisko kilku europosłów, w tym pania Jolante Hibner... Europosłanka z PO. o godz. 7:58 rano była w Parlamencie Europejskim, a już o 8:20, jak odnotowali dziennikarze, na brukselskim lotnisku, ? w drodze do domu.

Teresa
2015-08-08 07:27:00

Lista jak lista. Przecież możecie głosować na 17 osobę na niej. Tacy mądrzy i wykształceni a podniecacie się jedynką. Znacie system proporcjonalny i wiecie, że "jedynka" niekoniecznie "wchodzi". Zależy od ludzi. Bardziej mnie zadziwia spektakularność niektórych karier: własny biznes, nauczyciel, dyrektor szkoły, wiceprezydent od zdrowia, poseł? Wszystko w innej dziedzinie. Dodajmy, że wszystkie niełatwe i przez bardzo mądrych ludzi ogarnianych przez całe zawodowe życie. Tu w każdej króciutko i dalej, wyżej, po lepszą pensję.

 1 2 3 >