Legia w nowym sezonie

cir 2015-07-31 12:07:00

Przed dwoma tygodniami wystartowały rozgrywki polskiej Ekstraklasy piłkarskiej. Kibice piłkarscy w całym kraju znów mogą emocjonować się rozgrywkami swoich ulubieńców. Początek sezonu to również emocje na arenie międzynarodowej.

Wprawdzie decydujące fazy rozgrywek europejskich zaczynają się po Nowym Roku, jednak niestety rzadko kiedy docierają tam Polskie drużyny. Dlatego warto w okresie letnio jesiennym zwrócić uwagę na występy Polskich klubów w europejskich rozgrywkach. A w tych nasi rodacy radzą sobie bardzo różnie – raz lepiej, raz gorzej.

Częściej niestety bywa, że nasi reprezentanci nie odnoszą spektakularnych sukcesów i nie mówi się o nich na pierwszych stronach gazet. Jednak po wczorajszym dniu można być pewnym , iż o jednym z naszych klubów będzie głośno, a mowa tu o Legii Warszawie, która rozgrywała swój mecz eliminacyjny Ligi Europy z FK Kukesi. Przebiegu meczu nawet nie dało by rade wytypować na William Hill, gdyż to co wydarzyło się w drugiej połowie przeszło wszelkie oczekiwania sportowe. Mowa w tym miejscu oczywiście o niesportowym zachowaniu kibiców albańskiego zespołu.

Otóż w drugiej połowie meczu, gdy Legia Warszawa prowadziła 2:1, jeden z kibiców, a raczej pseudokibiców zespołu FK Kukesi rzucił kamieniem w kierunku gracza Legii Ondreja Dudy. Atak ten był na tyle skuteczny, że zawodnik po uderzeniu przez kamień w głowę padł na murawę boiska. Sceny niczym z najgorszych bijatyk najgorszego elementu ludzkiego miały miejsce właśnie na stadionie piłkarskim i to w eliminacjach do Ligi Europejskiej! Co najmniej sytuacja niecodzienna i nie mająca prawa bytu. Służby medyczne, które zajęły się Dudą szybko postawiły gracza stołecznego klubu na nogi i po opatrzeniu i zmianie zakrwawieni koszulki Duda mógł kontynuował grę. Jednak sędzia pokazał wielką klasę i zawiesił mecz! Natomiast po kilkunastu minutach delegaci UEFA podjęli decyzję o zakończeniu meczu.

Komentarze po tym wydarzeniu są bardzo różne. Jednak należy podkreślić i pozytywnie ocenić tak zdecydowane zachowanie sędziego i przedstawicieli UEFA po tym wybryku. W sporcie jakim jest piłka nożna nie można tolerować bandyckich zachowań, a konsekwencje należy wyciągać za każdym razem, gdy jest to koniecznie.