Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Lokalni przedsiębiorcy znają się na rzeczy. Będą doradzać prezydentowi Radomia

Miasto, Samorząd, Polityka / 2015-07-09 13:56:00

Prezydent Radosław Witkowski powołał Zespół konsultacyjny ds. gospodarczych. W jego skład wejdzie dwunastu radomskich przedsiębiorców reprezentujących różne branże.

Foto: UM Radom

Do zadań zespołu należy m.in. podejmowanie inicjatyw związanych z rozwojem przedsiębiorczości, opiniowanie projektów uchwał Rady Miejskiej i zarządzeń prezydenta dotyczących spraw gospodarczych, konsultowanie i opiniowanie przedsięwzięć związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i inwestycyjnej oraz opracowanie kierunków działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości.

- Nasz główny cel to wzrost gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy. Dlatego chcę skorzystać z wiedzy i doświadczenia lokalnych przedsiębiorców, by móc tworzyć w mieście jak najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości i zwiększania zatrudnienia w radomskich firmach – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Jarosław Kowalik, jeden z inicjatorów powołania zespołu przypomina, że zabiegał o to już od wielu lat. – Cieszę się, że obecne władze miasta dostrzegają potrzebę współpracy, bo to przecież nie urząd tworzy miejsca pracy, lecz przedsiębiorcy. Wszyscy mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej i jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem doprowadzimy do znaczącego zmniejszenia bezrobocia – podkreśla Kowalik. Posiedzenia zespołu z udziałem prezydenta mają się odbywać co najmniej raz na trzy miesiące.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: UM Radom, red. cr

Wasze komentarze (16)

Emil Mendrek
2015-07-16 13:17:00

Inicjatywa fajna ale ja osobiście dołożył bym młodych ambitnych ludzi takich którym się jeszcze chce i są w stanie poświęcić inicjatywie czas i są innowacyjni. Mamy w regionie wielu młodych i ambitnych przedsiębiorców czy menadżerów. Moim zdaniem tacy ludzie wnieśli by w inicjatywę więcej.

marnie to wygląda
2015-07-14 14:47:00

Smętne twarze znane z nieciekawych kontekstów. Co miasto z tego ma oprócz wydatków? Sposób na wyrwanie pieniędzy z kasy miasta. Biurokracja, biurokracja. A może społecznie doradzają?

0
2015-07-11 09:14:00

jak się nie ma głowy do rządzenia to się doradcami obstawia MATOŁ

Dzik
2015-07-10 12:01:00

Do O. Biedronki stawiał wasz obecny najważniejszy prezes Marszałkiewicz. Powiedz no ile dostaje pensji za pilnowanie waszych interesów i robienie za Konia Trojańskiego?

vis
2015-07-10 07:29:00

Kowalik o niespełnionych chorych ambicjach, stworzył ZESPÓŁ ds. GOSPODRCZYCH. Ludzie na fotce (emeryci i chamscy właściciele firm), niestety nie zagwarantują rozwoju miastu.

re
2015-07-10 02:03:00

Pisiaki szaleją w komentarzach ! Z zazdrości . Tylko babskie ploty im w głowie ?

Falo
2015-07-10 00:33:00

On już nic nie kręci, ale jeszcze ma duże chęci i wicio mu dopierdzięci paę złotówdzięci.

kako
2015-07-10 00:29:00

A ten trzeci od lewej to też jeszcze kręci jakieś biznesy ?

0
2015-07-09 19:53:00

No "ynteligencja" pisuarowska się odezwała która stawiała biedronki w Radomiu..... WON!!!!!!!!!!!!!!

Jolanta
2015-07-09 18:49:00

Co to za biznesmen co popiera PO.

fiskus
2015-07-09 18:48:00

A podatki ci biznesmeni płacą? Vat odprowadzają? Umów śmieciowych nie podpisują? Skladki ZUS odprowadzają?

Pippi
2015-07-09 18:11:00

Ale fajowo. Ciekawe co skonsultują na samym początku a co na samym końcu ?

90Hg
2015-07-09 16:48:00

hahaha Wiatrak rozje.bałeś mi rzęsy normalnie tą narzuconą ci propagandą. Brakuje tam jeszcze Staśka ze Skaryszewa i będzie wypisz wymaluj skompromitowany aparat PZPR przy współudziale Radomskiego Samorządu Obywatelskiego z Woźniakiem i kowalikiem na czele, który poprał Radwita w 2 turze i wielu innych.

koniec PO
2015-07-09 16:15:00

Tacy "Bizmesmeni" co płacą 1240 netto i krzyczą że za dużo zarabiasz!!!

lista
2015-07-09 15:06:00

a gdzie lista przedsiębiorców? Chciałbym przyrównać do tzw. etyki biznesu ;)

w
2015-07-09 15:01:00

...3,2,1,start.Ujadanie można zacząć.