Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

''Spotkajmy się na Żeromskiego''. Kto wystąpi w tym roku?

MOK Amfiteatr, red. cr 2015-07-01 08:17:00

Z początkiem lipca rusza kolejna edycja cyklu koncertów „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Czeka nas dwa miesiące wypełnionych świetną muzyką. W każdy niedzielny wieczór wakacji wystąpi zespół reprezentujący inny styl muzyczny. Wszyscy artyści to doświadczeni artyści z niebanalnym dorobkiem scenicznym. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

Golden Life, foto: Miłosława Świtalska

5 lipca godz. 19:00 Locomotion oraz Paweł Mosiołek

Locomotion to zespół łączący w sobie młodość i doświadczenie. Tworzy go sześciu świetnych radomskich muzyków: Darek Makarewicz – wokal, Paweł Matracki – gitara, Michał Trzpioła – gitara, Rafał Balicki – instrumenty klawiszowe, Andrzej Wartyni – bas oraz Leszek Tarasiński – perkusja.

Andrzej Wartyni, Leszek Tarasiński i Paweł Matracki reprezentują starsze pokolenie instrumentalistów, którzy aktywnie uczestniczyli w muzycznym życiu Radomia w latach 80-tych i 90-tych udzielając się w niezliczonych projektach rockowych i jazz-rockowych. Darek Makarewicz, Rafał Balicki i Michał Trzpioła to bardzo uzdolnieni muzycy, tzw. „młode wilki” pop-rockowych formacji z Radomia.

Sekstet zaprezentuje współczesne hity osadzone w rockowej tradycji, tętniące rytmem a zarazem melodyjne wypromowane przez m.in. takich artystów jak Joe Cocker, U2, Toto czy – z młodszych wykonawców – Bruno Mars.

Paweł Mosiołek

Paweł Mosiołek to pochodzący z Radomia wokalista, kompozytor i autor tekstów. W 2010 roku został wyróżniony w programie "Szansa na sukces", gdzie śpiewał utwór zespołu "Pectus". Laureat wielu konkursów, przeglądów i festiwali, w których zajmował wysokie miejsca. Był gościem programu "Dzień dobry TVN" oraz „Pytanie na śniadanie”. Pod koniec 2013 roku wydał mini-album "Nie dla czasu".

12 lipca godz. 19:00: Żuki

Zespół Żuki specjalizuje się w wykonywaniu największych przebojów rocka lat 60 i 70 – głównie The Beatles oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free i Krzysztofa Klenczona. Żuki są znakomicie odbierane przez publiczność dzięki zaskakującej wierności grania utworów znanych zespołów, naturalności oraz spontanicznej radości i żywiołowości promieniującej za sceny.

Wielokrotnie występowali między innymi w USA, Izraelu, Francji, Austrii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Białorusi i na Litwie. Brali udział w wielu festiwalach w Polsce i za granicą oraz w trasach koncertowych m.in. Lata z Radiem (PR1), Inwazji Mocy (RMF), Wyborach Miss Polonia. Występowali z gwiazdami światowych scen: Electric Light Orchestra, The Rubettes, Slade, Kings, Swinging Blue Jeans,Bad Boys Blue, Boney M, Pet Shop Boys, Smoke, Teras.

Zdobyli szereg prestiżowych wyróżnień i nagród w kraju i za granicą. Skład zespołu: Piotr Andrzejewski - gitara, wokal,  Adam Staniszewski - gitara, wokal,  Marek Posieczek - gitara basowa, wokal,  Jerzy Bołka - perkusja.

19 lipca godz. 19:00: Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge

Stanley Breckenridge

Amerykański wokalista, kompozytor, pianista, doktor muzykologii Uniwersytetu Claremont w Kalifornii oraz stypendysta Polsko – Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, który z ogromnym powodzeniem występował we Francji, Japonii, Polsce, na Węgrzech, a także w USA, prowadząc serie wykładów ilustrowanych muzyką w jego wykonaniu. Oprócz koncertów solo Stan Breckenridge występował z wieloma sławami m.in. Nancy Sinatrą, Bobby Blue Bland i Billem Cosby.

Wydał siedem autorskich albumów, a jego kompozycje można  znaleźć także w repertuarze innych artystów. Jest również autorem muzyki do filmów dokumentalnych i reklam. Stan Breckenridge jest autorem programu „Education Through Music Performance“ („Edukacja przez muzykę“) dla osób w każdym wieku, który obejmuje serię wykładów ilustrowanych muzyką mających na celu przekazanie wiedzy o muzyce, osobach ją kształtujących, kulturze oraz historii.

Jazz Band Ball Orchestra

Jazz Band Ball Orchestra to niezwykły pod każdym względem zespół jazzowy. Działa z bardzo dużymi sukcesami w Polsce i na świecie od ponad 50 lat ciesząc się ciągle niesłabnącym powodzeniem. Wielokrotnie był uznawany za najlepszy zespół wykonujący jazz tradycyjny przez czytelników pisma Jazz Forum. Zespół został stworzony przez grupę studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Od końca lat 60-tych trwa do dziś eksportowa działalność w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej. Zespół jest tam bardziej znany niż w Polsce.

W końcu lat 70-tych JBBO rozpoczął następny etap swojej historii. Punktem zaczepienia stał się największy w świecie festiwal jazzu tradycyjnego Sacramento Jazz Jubilee. Zespół szybko stał się ulubieńcem publiczności, a grupa najbardziej zagorzałych fanów założyła Fan Club JBBO. 25-lecie działalności fetowała między innymi 80 osobowa grupa fanów amerykańskich, którzy specjalnie na tę okazję przylecieli do Polski.   Armstrongowska tradycja to fundament, na którym zbudowana jest muzyczna machina JBBO.

Jazz Band Ball Orchestra to satchmowski tradycjonalizm, lunefordowsko - goodmenowsko - elingtonowski swing, szczypta boogie, latynowska furia, echo rhytm & bluesa, wszystko to wymieszane, uzupełnione show i twórczą parodią. Taka jest najkrótsza definicja muzyki JBBO, którą fani ze Wschodu i Zachodu oklaskują już piątą dekadę.

26 lipca godz. 19:00: Enclose

Enclose to jeden z tych zespołów, o których już niedługo będzie bardzo głośno w całej Polsce. Polsko-meksykańsko-peruwiańska formacja to jeden z najlepiej zapowiadających się rockowych debiutów ostatnich lat. W ich muzyce słychać wpływy sceny kalifornijskiej, grunge, a także amerykańskiego hard rocka spod znaku Skid Row, Aerosmith, czy Bon Jovi. Ostre riffy, świetne melodie uzupełnia charakterystyczny, przejmujący wokal niezwykle utalentowanego Juana Carlosa Cano. 

Zespół został założony w 2011 roku w Meksyku przez wokalistę Juana Carlosa Cano i gitarzystę Roberto Almuina. Wokalista Enclose na jednym ze swoich koncertów poznał Polkę, która była w Meksyku na wymianie studenckiej. Szybko zakochał się w niej oraz w Polsce i postanowił przenieść zespół do naszego kraju. Od 2013 roku formacja działa w Polsce. Do Juana dołączyli Meksykanin, znajomy ze zespołu Dxtr, Pedro Lozano (gitara), Polak peruwiańskiego pochodzenia Flavio Rojas (bas) oraz dwóch Polaków - Piotr Włodarczyk (klawisze), Ireneusz Muszyński (perkusja).

02 sierpnia godz. 19:00 Colorado Band

Colorado Band to zespół od lat występujący z powodzeniem na polskich i zagranicznych scenach, na których króluje muzyka country. Inspiracją dla stworzenia własnego charakterystycznego stylu bandu stał się amerykański rock z elementami country. Colorado Band wystąpił na wielu festiwalach country z polskimi i zagranicznymi gwiazdami tego nurtu muzycznego. Potwierdzeniem wysokiej rangi zespołu była nominacja do reprezentowania Polski na festiwalu „Europe Country 98” w Mrągowie, gdzie zdobył nagrodę publiczności i zajął I miejsce w konkursie „Audio-Tele”.

Nagrana w 1998 roku płyta „Na Świąteczny wieczór” z udziałem Krystyny Prońko, Elżbiety Adamiak i Sławomira Wierzcholskiego została uznana Płytą Roku 1998 w internetowym plebiscycie „Nowy Country Osobowy ”. To tylko część z licznych sukcesów Colorado Band. Zespół nie traci muzycznego impetu i nadal rozgrzewa fanów country i rocka.

9 sierpnia godz. 19:00 Krzywa Alternatywa

Krzywa Alternatywa to zespół z Oświęcimia grający muzykę alternatywną z domieszką rocka, reggae i ska. Jest laureatem wielu konkursów i przeglądów, uczestnikiem III edycji Must Be The Music – Tylko Muzyka, programu "Kawa czy Herbata?", "Się kręci" oraz Festiwalu Life Festiwal Oświęcim 2011 organizowanego przez Darka Maciborka z RMF FM.

Skład zespołu skrystalizował się w 2005 roku i jest zbiorem osób, które mają za sobą doświadczenie w różnych gatunkach muzycznych. Słychać to w jego niebanalnym brzmieniu. Krzywa Alternatywa ma na swoim koncie osiągnięcia, które zapisały się mocno w historii zespołu. Jest laureatem m.in. przeglądu „Rockosz” - Bielsko Biała oraz finalistą Maj Music Festiwal. Dostał również tytuł „Ambasadora Kultury Miasta Oświęcimia”. Dzięki dużej energii, barwnej i bogatej w instrumenty sekcji dętej, zespół zawsze świetnie prezentuje się przed publicznością. Skład zespołu: Przemysław ”Przemo” Kowalski – wokal Mirosław „Soban” Sobanik - gitara solowa + wokal Dariusz „Darol” Rogulski - gitara solowa Piotr „Pietia” Sikora - gitara basowa + teksty Robert „Harnaś” Harmata – perkusja Marcin „Trąbka” Makoś – trąbka Kamil Zajda – trąbka Marcin „Kurczu” Kurcz - instrumenty klawiszowe Kacper Boroo – puzon.

16 sierpnia godz. 19:00 Kraków Street Band

Kraków Street Band to formacja, która staje się nową muzyczną wizytówką Krakowa dla przybyszy z kraju i zagranicy. Dziewięciu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, zbiera się w słoneczne dni, by występować na Krakowskim Rynku. Występy wręcz kipią pozytywną energią i każdy widzi, że ich główną motywacją jest radość wspólnego grania.

W pierwszej połowie 2013 roku zespół błyskawicznie zdobył popularność w całym kraju - najpierw kampania crowdfundingowa na poczet sfinansowania debiutanckiego albumu zakończyła się zdobyciem 170% planowanej kwoty, następnie zespół dostał się do finału Must Be The Music, programu muzycznego oglądanego przez miliony telewidzów, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym etapie. Zespół reprezentował również Polskę na festiwalu Haizetara w kraju Basków - jednej z największych imprez poświęconych muzyce ulicznej na świecie.

23 sierpnia godz. 19:00 Golden Life

Golden Life to niezwykle znany zespół działający z powodzeniem od ponad 20 lat w Polsce i za granicą. Jego debiut płytowy z 1991 roku był efektowny i głośny. Muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu publiczności i dziennikarzom. Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album Midnight Flowers – płytą roku. Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się wkrótce jedną z ważniejszych na polskiej scenie rockowej.

W dorobku zespołu znajduje się: osiem studyjnych płyt, nagroda główna MTV Pop Song Festiwal w Bregenz, koncerty u boku Radiohead, Joe Cockera, The Stranglers, Rammstein, Chumbawamba oraz udziały w festiwalach w Jarocinie, Sopocie, Opolu, Wielka Zadyma w Środku Zimy, Konkursie Piosenki Eurowizji i wielu znakomitych koncertach telewizyjnych takich jak Przeboje Zjednoczonej Europy, Przeboje Jedynki i Gwiazdy Jedynki. Zespół wziął udział w wielu trasach koncertowych, występował we wszystkich edycjach WOŚP oraz koncertował w Stanach Zjednoczonych (Chicago i Nowy Jork), w Niemczech, we Francji i Austrii. Piosenki Golden Life pojawiły się na ścieżce dźwiękowej do filmów Szczęśliwego Nowego Jorku i Młode Wilki oraz popularnych serialach: Magda M, Złotopolscy, Przyjaciółki.

Do największych przebojów grupy zaliczają się: „Wszystko to co mam”, ”Helikopter w głowie”, „Dobra, dobra, dobra”, i „Oprócz Błękitnego Nieba”. Skład zespołu: Adam WOLA Wolski – vocal, Karol Skrzyński – perkusja, Jacek BODEK Bogdziewicz – bass, vocal, Jarek PASTYL Turbiarz - gitary vocal, Paweł SMAGA Smakulski - gitary, klawisze.

30 sierpnia godz. 19:00 Gala operetkowo-musicalowa

Monika Gruszczyńska (sopran) jest wszechstronnie wykształconą muzycznie wrocławianką. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. K. Kurpińskiego zostając jego finalistką. Uczestniczyła w prestiżowych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Wratislavia Cantans i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. W maju 1999 roku, będąc jeszcze studentką, zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej w „Księżniczce Czardasza”, aby już we wrześniu zostać solistką tegoż teatru. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej, a także z orkiestrami.

W 2007 brała udział w nagraniu płyty arii operetkowych w towarzystwie Orkiestry Symfoników Warszawskich „Simfonia Nova”. W 2007 rozpoczęła również współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia. Zapraszana jest do nagrań muzycznych programów telewizyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Politechniką Wrocławską prowadząc zajęcia z indywidualnej emisji głosu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Monika Piechaczek – sopran. Kształcenie muzyczne rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu w klasie śpiewu solowego mgr Barbary Malinowskiej. Naukę kontynuowała na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wybitnej śpiewaczki i cenionego pedagoga wokalistyki prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Już w trakcie drugiego roku studiów podjęła współpracę z „Operą Polską” prowadzoną przez Marka Tracza, z którym nieprzerwanie kontynuuje współpracę. Spośród pierwszoplanowych ról operowych wykonywała partię Zuzanny z „Wesela Figara” W. A. Mozarta oraz partię Anny Reich z „Wesołych kumoszek z Windsoru” O. Nicolaia.

Brała udział w licznych konkursach zdobywając laury i wyróżnienia. Była wielokrotnie zapraszana przez wybitnych śpiewaków do wspólnych koncertów m.in. Wiesława Ochmana i Alicję Węgorzewską-Whiskerd. Regularnie koncertuje w repertuarze operetkowym, operowym, sakralnym w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma państwowymi instytucjami kulturalnymi oraz licznymi organizacjami animującymi lokalne życie kulturalne. Jest częstym gościem licznych festiwali m. in Festiwalu Kiepury, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i Festiwalu Muzyka Epok.

Mirosław Owczarek – baryton. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Nostryfikacja dyplomu w Akademii Muzycznej w Brnie pozwala mu używać tytułu magistra na terenie Republiki Czeskiej, w której pracował jako aktor i pedagog. Ma na swoim koncie 150 ról oraz 30 nagród. Pracował w teatrach dramatycznych i muzycznych w kraju i za granicą. Ważniejsze role: Tewje mleczarz w „Skrzypku na dachu”, Weps w „Ptaszniku z Tyrolu”, Ollendorf w „Studencie żebraku”, Książe w „Księżniczce Czardasza” oraz Frank, Falke w „Zemście Nietoperza”. Ma na swoim koncie wiele znakomitych ról w operetkach i musicalach. Na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni otrzymał Nagrodę od Marszałka Województwa Pomorskiego. W musicalu „Sallah Shabati”, wystawionym przez Meininger Theater (Niemcy), zagrał z Guntherem Emmerlichem oraz w obecności autora musicalu.

Śpiewał dla Papieża Jana Pawła II. Pracował z najwybitniejszymi reżyserami, kompozytorami, realizatorami: Henryk Tomaszewski, Wojciech Kilar, Zygmunt Konieczny, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Górny, Rafał Augustyn, Marek Weiss - Grzesiński, Robert Skolmowski, Michał Zadara, Bohdan Łazuka, Roman Kołakowski, Jaromír Nohavica, Włodzimierz Szomański, Edmund Kajdasz, Izadora Weiss - Grzesińska, Iliana Alvarado. Wystąpił na wielu scenach na festiwalach w kraju i za granicą: Włochy, Niemcy, Francja, Austria, Szwajcaria, Ukraina, Republika Czeska, USA. W 2011 roku mieszkańcy miejscowości Dębina uhonorowali go zamieszczeniem tablicy w Dębińskiej Alei Gwiazd obok m.in. Grażyny Wolszczak, Roberta Gonery i prof. Jana Miodka.

Tomasz Tracz – tenor. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2008/2009 był stypendystą Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. Doskonali swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Romana Werlińskiego. Finalista wielu konkursów. W 2009 zadebiutował na deskach Opery Wrocławskiej w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie występował w operetkach, musicalach oraz koncertach oraz z Operą i Filharmonią Podlaską.

Uczestnik wielu festiwali takich jak: XIV i XV Wielki Turniej Tenorów w Szczecinie, Turniej Tenorów w Szczawnie-Zdroju, XII i XIII Festiwal „Ave Maria” w Czeladzi, XIII, XV i XVI Leszczyński Festiwal Muzyczny, 46 i 49 Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju oraz XVI, XVII i XX Bydgoski Festiwal Operowy. W repertuarze artysty znajdują się m.in. partie: Don Basilio i Don Curzio z „Wesela Figara” W. A. Mozarta, Don Ottavio z „Don Giovanniego” W. A. Mozarta, Tamino i Monostatos z „Czarodziejskiego fletu” W. A. Mozarta, Jontek z „Halki” St. Moniuszki oraz Orlofsky z „Zemsty Nietoperza” J. Straussa.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych