Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Będą ulgi i ośrodek dziennego pobytu. Prezydent: Przyszedł czas na realizację obietnic

Radom on-line / 2015-06-29 14:07:00, aktualizacja: 2015-06-29 17:46:00

Tańsze bilety autobusowe, ulgi przy wstępie na imprezy organizowane przez miejskie placówki oraz ośrodek dziennego pobytu dla osób po 65 roku życia – to pakiet propozycji, z którymi miasto wychodzi do seniorów. – Takie rozwiązania zapowiadaliśmy już podczas kampanii. Teraz przyszedł czas na realizację obietnic – mówi prezydent Radosław Witkowski. Radom przystępuje też do programu Senior Wigor, dla realizacji którego przeznacza kamienicę przy ul. Rwańskiej 7.

Decyzję o wdrożeniu programu Radomska Karta Seniora radni podjęli na ostatniej sesji. Wkrótce miejskie placówki przedstawią pakiet ulg i zniżek, z których będą mogli korzystać seniorzy. – Zapraszamy do współpracy także inne instytucje publiczne, firmy oraz organizacje pozarządowe, które mogą zaproponować ulgi. Zależy nam podniesieniu poziomu aktywności i sprawności seniorów poprzez zwiększenie dostępności i zachęcenie do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych – podkreśla prezydent. Przystąpienie do realizacji programu, wymaga złożenia deklaracji oraz podpisania stosownego porozumienia.

Kolejna przygotowywana przez miasto propozycja dla seniorów to ośrodek dziennego pobytu. Ma on powstać w ramach rządowego programu Senior Wigor. – Mamy już przygotowany budynek przy ulicy Rwańskiej 7 i startujemy w konkursie ogłoszonym przez rząd. Wnioskujemy o maksymalne możliwe dofinansowanie w kwocie 180 tysięcy złotych na prace remontowe i 70 tysięcy na wyposażenie – mówi wiceprezydent Anna Białkowska.

Ośrodek powinien rozpocząć działalność w październiku, po adaptacji kamienicy. Zostanie przygotowanych 30 miejsc. Seniorzy będą pokrywać jedną trzecią kosztów. Resztę sfinansują wojewoda i miasto. W placówce będą organizowane różnego typu zajęcia, m.in. rekreacyjne i kulturalne. Seniorzy będą też mogli rozwijać swoje zainteresowania i korzystać z posiłków.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: UM Radom, red. rc

Wasze komentarze (17)

Adam
2015-07-08 22:33:00

oderwany od rzeczywistości ten prezydent on na Madagaskar sie nie nadaje a do zoo.

marian
2015-06-30 09:55:00

Obiecywał pewnie seniorom rodem z UB. Tych będzie stać z emerytury na 200 zł.

maria
2015-06-30 08:40:00

Jakich seniorów na to stać? Emerytury głodowe. Strach pomyśleć jak zacznie realizację innych obietnic. Płatne drogi? Płatne miejsca pracy? Już bilet za 1 zł wprowadził kilka miesięcy temu. Korzysta ktoś. Kolejna ściema. Ten budynek będzie stał pusty ale sobie obietnice zrealizuje pod publikę.

halo
2015-06-30 08:38:00

Obietnica za 200 zł dla dziadka co na leki nie ma... W d... sobie wsadźcie takie obietnice.

mi
2015-06-30 08:30:00

Proponuję jesli Wam jest wszystko źle i niedobrze położyć się do łóżka i czekać na śmierć. Nie musicie korzystać z życia jak nie chcecie. Marudy!!!!! Zero zadowolenia z życia wstyd !!!!

mi
2015-06-30 08:04:00

Proponuję jesli Wam jest wszystko źle i niedobrze położyć się do łóżka i czekać na śmierć. Nie musicie korzystać z życia jak nie chcecie. Marudy!!!!! Zero zadowolenia z życia wstyd !!!!

Halka
2015-06-30 07:43:00

PO aby powiększyć swój elektorat nie wahali się nawet przez chwilę żeby wziąć pod swojego skrzydła wszelkiej maści SB-eków i TW. Teraz dla tej biedniejszej części towarzyszy robią im nowy przybytek bo o ile mi wiadomo, Rada Seniorów, która została powoła przy prezydencie, negatywnie zaopiniowała Kartę Seniora.

xyz
2015-06-30 07:43:00

Wystarczy doczytać do KOŃCA: A jeśli ktoś nie może wydać tych 200 zł, to jest Dom Seniora gdzie także jest wiele atrakcji, są Tańce pod gwiazdami na Borkach i będą na Żeromskiego ... Przestańcie wszyscy wiecznie narzekać!

Do xyz
2015-06-29 21:44:00

Nie wiem czy wiesz, ale nasi seniorzy to zwykle ludzie, którzy żyją z zeszytem w ręku, gdzie notują każdy wydatek. Większy rachunek=brakuje na leki, prezent dla wnuczka=mniej na jedzenie.

Matka Smoków
2015-06-29 16:57:00

Konferencja bez planszy... Co się stało? Drukarnia nawaliła?

123
2015-06-29 15:12:00

Fałsz i obłuda a emerytury głosowe zaPO

Moskwicz
2015-06-29 15:02:00

Medialne ścierwa nic nie pytają oszusta czy Karta seniora została pozytywnie zaopiniowana przez radę Seniorów.

xyz
2015-06-29 14:47:00

Przecież taki pobyt może zasponsorować seniorowi rodzina.. 2/3 kosztów pokrywa wojewoda i miasto, to i tak bardzo dużo. Nie ma możliwości żeby wszystko było za darmo, tak zosatał napisany rządowy projekt, LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ, czytajcie ze zrozumieniem. Przecież to nie jest decyzja prezydenta, że mają płacić... A jeśli ktoś nie może wydać tych 200 zł, to jest Dom Seniora gdzie także jest wiele atrakcji, są Tańce pod gwiazdami na Borkach... Przestańcie wszyscy wiecznie narzekać!

coto
2015-06-29 14:28:00

Jak już emeryt dostanie tę jałmużnę zwaną emeryturą to jeszcze niech z niej buli za dobrodziejstwo jakim miasto go obdarza. Wstyd!

per
2015-06-29 14:27:00

Będzie jak z biletami za 1 zł czyli lipa i ściema.

xyz
2015-06-29 14:25:00

No tak, bo najlepiej żeby wszystko bylo za darmo, podane do stołu... Malkontenctwo ludzi sięga szczytu!

senior
2015-06-29 14:21:00

Jeszcze będą naciągać na kasę seniorów?