Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Kadeci Rosy wicemistrzem Polski!

Damian Markowski 2015-05-25 21:10:00

Młodzi koszykarze Rosy Radom zajęli drugie miejsce podczas rozgrywanych w naszym mieście mistrzostwach Polski kadetów. Podopieczni trenera Dawida Mazura w finale przegrali z UKS Chromik Żary 50:65.

Kadeci Rosy wicemistrzem Polski! Foto: RadomSport.pl

Radomianie rozpoczęli turniej od triumfu nad MKS Novum Bydgoszcz (106:58). W drugim meczu fazy grupowej pokonali VBW GTK Gdynia 86:63, a na zakończenie byli lepsi od UKS 7 Trefl Sopot. W półfinale podopieczni trenera Dawida Mazura wysoko wygrali z MKS Pruszków i zapewnili sobie udział w finale.

Rosa bardzo dobrze rozpoczęła wielki finał. Radomianie pierwszą kwartę wygrali 16:6. Druga ćwiartka należała jednak go gości i po pierwszej połowie było 25:23. Przed ostatnią kwartą podopieczni trenera Mazura prowadzili trzema oczkami (38:35), jednak w ostatniej części meczu młodzi koszykarze z Radomia zatracili skuteczność, co bezwzględnie wykorzystali rywale. Chromik wypracował sobie znaczną przewagę i do końca kontrolował przebieg gry, co oznaczało, że to zespół z województwa lubuskiego sięgnął po zwycięstwo w mistrzostwach Polski.

Ogromne gratulacje dla młodych koszykarzy Rosy Radom za udany turniej i mnóstwo pozytywnych emocji. W tej kategorii wiekowej to największy sukces klubu.