Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Druga porażka Radomiaka w sezonie

Damian Markowski, radomiak.pl 2015-05-23 18:52:00

Drugiej porażki w sezonie ligowym 2014/2015 doznali piłkarze Radomiaka. Zieloni w spotkaniu 31. kolejki gr. łódzko - mazowieckiej trzeciej ligi przegrali na wyjeździe 0:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego już wcześniej zapewnili sobie grę w barażach o awans do II ligi.

Radomiak przegrał w Aleksandrowie Łódzkim z miejscowym Sokołem. Foto: radomiak.pl

Przeciwko Sokołowi po raz pierwszy w tym sezonie między słupkami bramki stanął Piotr Banasiak, zaś na prawym skrzydle debiut zaliczył 17-letni Rafał Stróżka.

Przed przerwą dwie najgroźniejsze sytuacje zieloni stworzyli sobie w 27. minucie. Najpierw znakomitej okazji nie wykorzystał Dariusz Brągiel, a kilka sekund później niewiele brakowało by Rafał Stróżka strzałem z ostrego kąta zaskoczył golkipera Sokoła. Sokół odpowiedział w 33. minucie, ale Rafał Serwaciński w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki Piotra Banasiaka. W 36. minucie po jednym ze starć urazu doznał Przemysław Śliwiński i musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Patryk Wolski. Miejmy nadzieję, że z kolanem "Śliwy" będzie wszystko w porządku i uraz nie okaże się groźny, choć nie wygląda to dobrze.

Po zmianie stron przed szansą na zdobycie gola stanął Leandro, ale napastnikowi Radomiaka w 68. minucie nie udało się wepchnąć piłki do bramki z najbliższej odległości. Co nie udało się naszemu zespołowi, udało się dwie minuty później Sokołowi. Po stracie w środku pola gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, którą szczęśliwie wykończył Michał Wrzesiński. Piłka odbiła się od słupka i wtoczyła do bramki Radomiaka. Sytuacje próbował ratować jeszcze Maciej Świdzikowski, ale zdaniem sędziego futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Radomiak starał się dogonić wynik, ale dobrze grający w defensywie Sokół nie pozwolił na zbyt wiele i dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca.

W następnej kolejce nasz zespół zagra na własnym stadionie z Wartą Sieradz. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (30 maja) o godz. 17:00 na stadionie im. Braci Czachorów przy ul. Struga 63 w Radomiu.

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI - RADOMIAK RADOM 1:0 (0:0)
Michał Wrzesiński 70

Sokół: Ostrowski - Pawlak, Woźniczak, Bierżyński, Klepczarek, Wrzesińki (84' Stępień), Knera, Zwoliński (90' Kwiatkowski), Obi (81' Pękala), Chojecki, Serwaciński (75' Łągiewczyk).

Radomiak: Banasiak - Cieciura (73' Kucharski), Dubina, Świdzikowski, Serodziński (73' Puton W.), Stróżka (59' Kiełtyka), Agu, Radecki, Brągiel, Leandro, Śliwiński (40' Wolski).

żółte kartki: Bierżyński, Chojecki, Stępień - Świdzikowski.

sędziował: Marek Lewandowski (Warszawa).