Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

40 000 000 zł dla Radomia na budowę hali przy Struga

Radom on-line / 2015-05-15 14:32:00

Radom otrzyma w latach 2015-2018 40 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga - ogłosił dziś podczas wizyty w Urzędzie Miejskim minister sportu, Andrzej Biernat. - Spełniamy obietnice wyborcze - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Jak poinformował minister budowa radomskiej hali została wpisana w program inwestycji strategicznych dla radomskiego sportu. - Wniosek Radomia został oceniony wysoko i jako jeden z najważniejszych zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój dyscyplin drużynowych. Przecież Radom znany jest ze świetnej siatkówki i koszykówki - powiedział minister Biernat.

- Wartość inwestycji zapisana jest na 90 mln, jako ministerstwo możemy dofinansować do 50%. 40 to nie jest 50% ale myślę, że na 4 lata po 10 milionów to niezła kwota. Gdyby jednak pieniędzy zabrało miasto będzie mogło się ubiegać o dodatkowe finasowanie – stwierdził Andrzej Biernat gratulując prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu.

Jeden cel

- Wielka chwila – powiedział prezydent Witkowski i zaczął wymieniać: - Chciałby podziękować pani premier Ewie Kopacz, naszej najlepszej ambasadorce radomskiej w Warszawie. Dziękuję ministrowi Andrzejowi Biernatowi, mojemu doradcy Andrzejowi Banaszkiewiczowi oraz moim współpracownikom – dyrektorowi kancelarii Mateuszowi Tyczyńskiemu, wiceprezydentowi Konradowi Frysztakowi oraz innym, którym podziękuję osobiście. To grupa osób, która miała jeden cel: sfinansowanie w tak dużym stopniu naszej hali.

Prezydent podkreślił, że w czasie kampanii do wyborów samorządowych w podobnym gronie dał radomianom „uroczyste słowo honoru, że jeśli te wybory wygramy to doprowadzimy do budowy hali”. – Mówiliśmy wprost o finansowaniu zewnętrznym. Danego słowa dotrzymaliśmy, szanujemy wyborców, szanujemy radomian, szanujemy kibiców – wymieniał prezydent.

Nie tylko sport

Radosław Witkowski stwierdził, że sport w Radomiu to ważna sprawa i dźwignia promocji naszego miasta. - Miasta naszej wielkości mogą nam tylko pozazdrościć Rosy i Czarnych, dwóch ekstraklasowych drużyn – mówił prezydent Witkowski.

- Gdy w 2018 roku oddamy halę do użytku będzie to najnowocześniejszy obiekt na Mazowszu. W związku z tym liczymy na to, ze oprócz niewątpliwych sukcesów Czarnych i Rosy, będziemy mogli gościć międzynarodowe imprezy, a to szansa na ruch turystyczny nie tylko kibiców Polski ale i z zagranicy. Hala to także szansa na wiele imprez kulturalnych ale i gospodarczych, takich jak targi. Nasze miasto tego potrzebuje. Spowoduje większe zainteresowanie naszym miastem w tym inwestorów, tworzących nowe miejsca pracy – mówił Radosław Witkowski i dodał: - Jedno wiemy - mamy już przyznane pieniądze z ministerstwa sportu. Teraz bierzemy się do pracy i budujemy naszą halę widowiskowo-sportową.

Do tej pory mówiło się o 80 mln zł jako całkowitym koszcie budowy hali. Dziś padła kwota 90 mln zł. Skąd zmiana? Skąd miasto weźmie pozostałe 50 mln zł? O tym wszystkim tutaj.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: mawi

Wasze komentarze (44)

Chichot
2015-05-19 16:06:00

Nie jestem za PO. Jestem za normalnoscia. A PiS i jego stukniety prezio nie sa normalni...o wyznawcach nie wspomne. Nie mowiac juz o braku jakiejkolwiek charyzmy i wiedzy jego reprezentantow - vide Kosztowniak i Duda. hehehe

don pedro
2015-05-18 18:39:00

Jest tu wysyp nienormalnych. Przepraszam, ale widać że mających z PO dużo wspólnego...

Chichot
2015-05-18 17:16:00

A lotnisko kiedy zamykata, Rodomioczki? hehehe Tu mata niezly kawalek na ten temat. No, ale coz dla wyznawcow pisiorow spod znaku Kosztowniaka, pomysl i tak sie uda! A jak sie nie uda ( bo sie nie uda ) i bedzie zly ( a jest zly ), to wina bedzie jak zwykle wszystkich, tylko nie pisu... Zwlaszcza jak prezydent z PO zamknie to badziewie. Zaloze sie, ze bedzie przez 10 lat gadane, jaki to Witkowski byl zly heheheh Mata, czytajta... Od lat mowie... http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rok-lotniska-w-radomiu-wciaz-bez-lotow-i-pasazerow,540899.html

radomianin
2015-05-18 08:50:00

szkoda, że ta hala powstanie na Mazowszu a nie w Radomiu... Smutne, że prezydent miasta nie wie gdzie leży Radom.

rad
2015-05-16 11:47:00

Hala w Częstochowie na ponad 7 tys. miejsc - koszt jak podają źródła ok 70 ml. zł.

Jan Kazimierz
2015-05-16 07:57:00

90 mln hala - brakuje 50 mln. Trzeba robić stadion, bo ten rozwalą - jakieś 40 mln. To oznacza 90 mln kredytu. Naprawdę nas na to stać? Już ładujemy w "lotnisko".

wr
2015-05-16 07:54:00

Manipulacja i propagandowa ściema!!!

Polo
2015-05-16 07:40:00

Perkal i paciorki a ciemny lud kupuje ścieme i krzyki politycznej rozpaczy.Przy tym deficycie plus lotnisko i szpital to kto to utrzyma ?

pis
2015-05-16 00:24:00

tym co tak jęcza o robote na początku -dawać namiary i w ciągu tyg. jesteś zatrudniony?pasuje? tylko nie pisz że w tym miesiącu nie możesz itd.

0
2015-05-15 23:55:00

i gites wreście polityk jakiś dotrzymuje słowa. Hala jest potrzebna i tyle w tym temacie szkoda tylko ze prawy i sprawiedliwy przez dwie kadencje nic w tej sprawie nic nie zrobił. a

Roonn
2015-05-15 23:09:00

Bardzo dobra informacja. Wreszcie będzie można przystąpić do realizacji inwestycji.

ttoo
2015-05-15 23:02:00

sie głosuje na odpowiednich ludzi to się ma:) i tyle..

ewelina
2015-05-15 21:19:00

zmienmy konstytucję:)!wybory powinny być co rok,no góra co dwa lata.to przecież nie przypadek ta dzisiejsza konferencja,wczoraj min.obronyco nas czeka do 24 maja?:)może wydębimy te miejsca pracy i stadion za jednym razem.Grubymi nićmi to szyte.Ci panowie za 9 dni będą mieć kiepskie miny....

Przemek
2015-05-15 21:17:00

Brawo Prezydent Witkowski - tak trzymać !!! Jak widać co niektórzy się posikają zaraz z zazdrości ze coś się w Radomiu zaczyna dziać fajnego z nową ekipą

vx
2015-05-15 21:03:00

Komentarz zablokowany.

rad
2015-05-15 19:48:00

Hala powinna już dawno być. Radom to nie może być skansen, ma bardzo dobre drużyny koszykówki i siatkówki. Hala powinna moim zdaniem pomieścić nawet więcej niż 5 tys. widzów. W takim małym w porównaniu do Radomia Ostrowcu hala może maksymalnie pomieścić 3794 widzów, a w dużo mniejszym od Radomia Płocku hala ma ponad 5 tys. miejsc ale stałych.

don pedro
2015-05-15 19:46:00

Szkoda że tego samego nie powiedzieli 2 tygodnie temu, lub 2 tygodnie później. PO chce zrobić z ludzi idiotów, tymczasem dziwna zmiana nastąpiła od niedawna. To PO robi się na idiotów coraz bardziej. Brawo Platformo - pokazujcie się tak dalej.

olo
2015-05-15 19:11:00

Nareszcie, szkoda że nasi kochani forumowi PiSowcy, którzy przedkładają własną niechęć nad dobro miasta. Ale cóż, to charakterystyczna cecha tego typu ludzi i nic się na to nie poradzi.

zradomia
2015-05-15 18:48:00

czy hale tez beda budowac holendrzy?

wr
2015-05-15 18:48:00

A ile milionów ta hala będzie kosztowała co rok? kolejny "Miś" na miare naszych możliwości , kit a gdzie miejsca pracy i 100 km dróg?

 1 2 3 >