Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Bronisław Komorowski: Radom to niesłychanie ważne miasto [ZDJĘCIA]

Radom on-line / 2015-05-06 13:39:00

Na kilka dni przed wyborami na urząd prezydenta RP do Radomia przyjechał obecny prezydent Polski Bronisław Komorowski, który powiedział, że nie wyobrażał sobie nie odwiedzić naszego miasta w kampanii. Towarzyszyła mu premier polskiego rządu Ewa Kopacz, która dodała, że „chyba nie ma takiego drugiego miasta na Mazowszu, które tak kocha naszego prezydenta”.

Bronisław Komorowski, który ubiega się o reelekcję w zbliżających się wyborach prezydenckich (10 maja) razem z prezesem Rady Ministrów Ewą Kopacz w pierwszej kolejności odwiedzili siedzibę Fabryki Broni. Następnym punktem wizyty w Radomiu był spotkanie ze zwolennikami w sali Muzeum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Przedstawiono na nim honorowy komitet poparcia dla kandydatury Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski witając głowę państwa podkreślił, że Radom wiele zawdzięcza obecnemu prezydentowi. – Kila miesięcy temu radomianie wybrali zgodę, wierzę, że tak też będzie 10 maja – powiedział Witkowski.

Premier rządu swoje wystąpienie rozpoczęła od przypomnienia rozmowy z prezydentem RP, w której podkreślił, że Radom to miasto, które rozwija się dzięki decyzjom ostatnich 8 lat oraz że nie wyobrażał sobie go nie odwiedzić w trakcie kampanii.

- Chyba nie ma takiego drugiego miasta na Mazowszu, które tak kocha naszego prezydenta jak Radom – powiedziała. – 10 maja zadecydujemy, jak będzie wyglądała nasza Polska. Obecny prezydent, decyzję o dozbrojeniu kraju podjął jeszcze jako minister obrony. Dziś, dzięki tej decyzji Radom zyska podwójnie, bo to tu jest siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Miasto zyska dzięki wielomilionowym umowom offsetowym – tłumaczyła. – To przełoży się na miejsca pracy, bo co jest cenniejszego dla radomian jak nie praca? Radomianie udowodnili w ostatnich wyborach racjonalność. Wierzę, że i tym razem zdadzą ten trudny egzamin – dodała.

- Cieszę się, że jestem w tym niezwykłym miejscu, dawnej elektrowni, bo na koniec kampanii każdy się już nosem podpiera, więc każde źródło energii jest wskazane – rozpoczął humorystycznie prezydent Bronisław Komorowski. – Dla mnie Radom to niesłychanie ważne miasto. Nie mogę dziś nie wyrazić zdumienia, jak osoby bez doświadczenia, nie tylko politycznego, nie mają kompleksów i kandydują na urząd prezydenta – powiedział prezydent i dodał, że jego doświadczenia m.in. polityczne właśnie w Radomiu mają swój początek.

– Zaczęło się od kontaktu z robotnikami i pomocy im w ’76 roku oraz tego, że nie może być zgody na zło. Potem swoje doświadczenia zdobywałem w służbie już w wolnym państwie. Radom jest sam w sobie ważny, a kwestie bezpieczeństwa kraju przełożą się na miejsca pracy w tym mieście – powiedział. – Decyzja o dozbrojeniu kraju, jeszcze jako ministra obrony narodowej, jest trudna, ponieważ jest wiele innych ważnych pól. Gdy ją podejmowałem panował spokój, nie było zagrożenia, a skutkuje ona do dziś naszą pozycją w NATO oraz Unii Europejskiej. Chodzi o to, aby podejmować decyzje, które będą dawały szanse na rozwój. Z tego skorzysta nie tylko Radom, ale i wiele innych miast - wyjaśnił.

Na koniec prezydent, który ubiega się reelekcję zaapelował „by po prostu iść na wybory i zagłosować”. – Jest szansa, że rozstrzygnie się to szybko, sprawnie i zwycięsko – zakończył.

W skład radomskiego Komitetu Honorowego Poparcia dla Bronisława Komorowskiego wchodzą m.in.: premier Ewa Kopacz, prezydent Radosław Witkowski, wiceprezydenci Anna Białkowska, Konrad Frysztak i Karol Semik, Rektor UTH Zbigniew Łukasik, Maria Pierzchalska rektor EUST, publicysta Ireneusz Domański, nauczyciel Wojciech Bernat, artysta malarz Aleksander Olszewski, wicemarszałek województwa Leszek Ruszczyk, przewodniczący radomskich struktur PO Zbigniew Banaszkiewicz, architekt Wojciech Gęsiak, mecenas Borysław Szlanta, radny Kazimierz Woźniak.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: sas

Wasze komentarze (52)

dodek
2015-05-09 23:43:00

koza jest jednak bezkonkurencyjny

amp
2015-05-09 20:25:00

chyba nie znacie pojęcia ciszy wyborczej, w jej czasie nie można nic dodawać, a to co było zamieszczone przed nią, może "wisieć", są tu artykuły o różnych kandydatach, po jednym , że każdy przyjechał, że coś otworzył, gdzieś wizytował, albo o trawniki dbał

don pedro
2015-05-09 17:28:00

Kocham ten portal, jest bardzo zauważalny. Wiadomo w czyim interesie działa.

Fikimiki
2015-05-09 15:50:00

To jest właśnie ta obiektywność mediów, szczególnie w czasie ciszy wyborczej. Strach otworzyć lodówkę, bo można zobaczyć kandydata.

bambo
2015-05-09 12:15:00

dobrze że Rajkowski nie popiera

qweta
2015-05-09 12:13:00

I znowu postjudaiści z komuchami się związali, aby Polskę łupać, grabić.... aby im żyło się lepiej, a kieszenie zawsze pełne były, a głupole nań robiły... przemyślanego wyboru KAŻDEMU życzę

myśliwy
2015-05-08 14:28:00

Z ostatniej chwili. Duda dogania Bredzislawa. GW, TVN ratujcie Borata. To chodzi o waszą przyszłość.

Chichot
2015-05-08 14:06:00

Radom nie jest na Mazowszu, pani premier. Radom jest w Malopolsce i jest w niej od stuleci. Przez glupote mieszkancow jedynie wlaczyl sie do woj. mazowieckiego w latach 90. Jakby to tak jednak podsumowac, to Radom jest na ziemi niczyjej - Warszawa chichocze z osobowego o 4 rano i ma Radom gdzies, a Kielce, ktore Radom wyprzedzily w rozwoju o 100 lat startujac z tego samego pulapu, nie chca miec z bidota nic wspolnego... o mentalnosci najwiekszej polskiej wsi nie wspomne hehehehehe

Xmen
2015-05-08 12:21:00

Nie znam nikogo wśród swoich znajomych z Radomia, którzy by kochali Komorowskiego.

normalny
2015-05-08 09:26:00

Radom jednak powinni zaorać potem się denerwujemy że cała Polska się z nas śmieje. Całe szczęście że pogoniony został pisowski przybytek a wy znowu chcecie być przeciw wszystkim. Dajcie szansę żeby coś tu nareszcie się zaczęło robić.

Myśliwy odejdź
2015-05-08 08:52:00

A ja Bronkowi szczerze dziękuję I jego haseł już nie kupuje. Choć często mówi, że ceni zgodę, To ja wam mówię - pic to na wodę! Zgoda to taka - że wy słuchacie I do gadania już nic nie macie. Zgoda to taka - że w kubeł mordy, Bo wnet się zjawią z obcych państw hordy! Zgoda to taka - robić do śmierci Na pół etatu, cały i ćwierci. Zgoda to taka - szczaw, mirabelki I z liści dębu kruche wafelki! Zgoda to taka - biegać po stołach, Coś na szoguna gromko zawołać, Pod żyrandolem hasać wesoło, Wciąż o wolności bredzić wokoło! Na figle Bronka mej zgody nie ma, Bo jedna to jest totalna ściema! I z ortografią sobie nie radzi, Bo aż mnie zgina, gdy błędy sadzi!

radomianka
2015-05-07 10:12:00

Porównuję zdjęcia z wizyty Dudy i Komorowskiego w Radomiu. Andrzeja tłum mieszkańców powitał entuzjastycznie, bardzo spontaniczne zachowania ludzi, dużo sympatii i wiary w zwycięstwo. Każdy mógł do niego podejść i porozmawiać, zrobić zdjęcie. Bronek w Radomiu to spotkanie zamknięte, dostępne tylko dla działaczy PO. Kopaczowa mówiła, że radomianie go kochają. Dlaczego zatem nie wpuszczono mieszkańców do niego? Żeby go nie wygwizdali?

Ciekawy
2015-05-07 09:36:00

Ciekawe czy po wyborach będzie tak samo ważne jak tydzień przed?

dobre
2015-05-07 07:51:00

Tak niesłychanie ważne miasto dla PO, że do dziś nie możemy się doczekać linii kolejowej. Obiecują to od 10 lat!

Hejnał z wieży
2015-05-07 07:19:00

Kto ty jesteś? - Jestem Bronek, prosty jak od szpadla trzonek! -Jaki znak twój? -Fałsz, obłuda! -A w co wierzysz? -w Tuska cuda! -Gdzie ty mieszkasz? -W polskim grodzie! -W jakim kraju? -Gdzie powodzie! -Czy Kraj kochasz? -Jak pieniądze! -A w co wierzysz? -Że porządzę! -Czyli wygrać chcesz wybory? -Tak! Choć mam z tym problem spory! Lud me kłamstwa, zdrady czuje i z poparcia rezygnuje!

towarzysz
2015-05-07 06:16:00

Towarzysze platformiarze z narodem! Naród z towarzyszami platformiarzami! Jakie piękne słowa towarzyszki Ewy - wszyscy Radomianie kochają prezydenta!

Precz z PO, precz z Ewą-metr-wgłąb-Kopacz, precz z Bredzisławem Komuruskim !!!
2015-05-07 05:52:00

Komentarz zablokowany.

ewerest
2015-05-06 23:32:00

kolego amp...fakty z historii są bardzo niekorzystne dla rodziny prezydenta,zwłaszcza rodziny jego małżonki.talkie są fakty.wiesz,masz pojęcie kim byli rodzice pierwszej damy???nie wglębiam się w zycie polityczne pana Bronisława po 90 r. i w to jak zachowałe się po katastrofie smolenskiej.

Zegarmistrz
2015-05-06 23:11:00

Wspaniałe towarzystwo. Miłość do zegarków wyssali z mlekiem Wielkiego Zegarmistrza (niejakiego N....)

Szczególarz
2015-05-06 22:48:00

Wicio też jakiś biały troczek wypuszcza z pod kamizeli.

 1 2 3 >