Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
RADOM aktualna pogoda

Dawał łapówkę aby pracować w policji!

ts 2011-04-14 10:36:00

25-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego próbował wręczyć łapówkę pracownicy Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą. w Radomiu, która prowadziła z nim rozmowę psychologiczną, w ramach procedury przyjęcia do służby w Policji. Co ciekawe, dwa lata wcześniej ten sam mężczyzna próbował wstąpić w szeregi Policji, ale orzeczono wówczas, że nie nadaje się na funkcjonariusza.

Każdego dnia do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wpływa przynajmniej kilka
podań o przyjęcie do służby. Kandydaci muszą przejść gęste sito kwalifikacyjne, aby zostać przyjętym w szeregi Policji. Każdy z kandydatów musi najpierw przejść testy sprawnościowy i wiedzy o świecie, a później test psychologiczny, składający się z dwóch etapów - testu komputerowego i rozmowy z psychologiem.

W poniedziałek w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbywał się etap testów psychologicznych. W czasie rozmowy z pracownicą Sekcji Psychologów, 25-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego wyjął kopertę z pieniędzmi i zaproponował łapówkę za pozytywne przejście tego etapu kwalifikacji. Trudno o bardziej namacalny dowód nieprzydatności do służby w Policji.

Pracownica powiadomiła od razu swoją przełożoną - kierownika Sekcji Psychologów. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP Radom i osadzony w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych.

We worek 25-latek został przesłuchany przez funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego radomskiej komendy. Mężczyzna w czasie rozmowy z policjantami przyznał się do chęci wręczenia łapówki Tego samego dnia został też doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód w Radomiu.

Co warte podkreślenia, już dwa lata temu mężczyzna próbował już dostać się do służby
Policji, ale czujność psychologów w czasie rozmowy z 25-latkiem doprowadziła, iż orzeczono, że nie nadaje się na funkcjonariusza. Jak się okazało - słusznie.

Zgodnie z kodeksem karnym, "kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych