Piątek 19 kwietnia
Adolfa, Tymona, Pafnucego

Czarni przegrali w Rzeszowie i odpadli z walki o mistrzostwo Polski

Damian Markowski 2015-02-28 18:22:00

Cerrad Czarni Radom polegli w rzeszowskiej hali Podpromie 0:3 z wicemistrzem kraju - Asseco Resovią w drugim spotkaniu fazy play-off siatkarskiej Plus Ligi. Podopieczni trenera Roberta Prygla przegrali rywalizację do dwóch zwycięstw 0:2. "Wojskowi" powalczą teraz o miejsca 5-8.

W pierwszym secie Czarni zostali wręcz rozbici. Porażka 13:25 obrazuję co działo się na parkiecie w partii otwierającej spotkanie. II set wyglądał podobnie. Siatkarze Czarnych ponownie nie podjęli rękawicy i przegrali dziewięcioma punktami. Dopiero w ostatnim secie radomianie powalczyli z Resovią. Do stanu 19:19 gra toczyła się w myśl zasady punkt za punkt, ale doświadczenie gospodarzy wzięło w końcówce górę i wygrali oni 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Czarni nie powalczyli w Rzeszowie tak jak w ostatnich spotkaniach rozgrywanych z Resovią. Dzisiaj radomscy siatkarze byli tłem dla gospodarzy i zostali rozbici przez zespół Andrzeja Kowala. Resovia wygrała rywalizację 2:0 i awansowała do półfinału. Cerrad Czarni natomiast zagrają o miejsca 5-8.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - CERRAD CZARNI RADOM 3:0 (25:13, 25:16, 25:21)

Resovia: Fabian Drzyzga 1, Rafał Buszek 12, Nikolay Penchev 8, Piotr Nowakowski 11, Russell Holmes 9, Jochen Schöps 19, Krzysztof Ignaczak (libero).

Czarni: Lukas Kampa 2, Wojciech Żaliński 7, Dirk Westphal 5, Daniel Pliński 7, Jacek Ratajczak 2, Mikko Oivanen, Adam Kowalski (libero) oraz Bartłomiej Bołądź 5, Michał Ostrowski 1, Jakub Wachnik 2.

MVP: Jochen Schöps (Resovia).