Piątek 19 kwietnia
Adolfa, Tymona, Pafnucego

Nareszcie wspaniałe zwycięstwo Czarnych! Jastrzębski pokonany!

Damian Markowski 2015-01-31 18:35:00

Na taki mecz kibice w Radomiu czekali od miesięcy! Cerrad Czarni Radom w znakomitym stylu pokonali faworyzowany Jastrzębski Węgiel w spotkaniu 22. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Podopieczni trenera Roberta Prygla rozegrali wspaniały mecz z trzecią drużyną poprzedniego sezonu.

Mikko Oivanen w ataku

Początek spotkania należał zdecydowanie dla gości. Na pierwszej przerwie technicznej Jastrzębski Węgiel prowadził 8:3. Następnie po dobrych zagrywkach Kampy i skutecznym bloku Czarni doszli rywala na dwa punkty (9:11). Po wspaniałych atakach przede wszystkim Oivanena oraz asie serwisowym Fina "Wojskowi" na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:15.

W następnych akcjach świetnie wyglądała współpraca między zawodnikami z Niemiec. Lukas Kampa posyłał piłki do Dirka Westphala, a ten kończył wszystko jak natchniony. Ponadto świetnie w bloku grał kapitan zespołu Daniel Pliński i Czarni prowadzili pięcioma punktami (22:17). Po ataku Michała Ostrowskiego podopieczni trenera Roberta Prygla wygrali pierwszego seta 25:22 i objęli prowadzenie w meczu.

Druga partia to gra punkt za punkt. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż jedno oczko. Udało się to dopiero Cerrad Czarnym, którzy na drugą przerwę schodzili prowadząc 16:14. Po błędach zawodników gości przewaga gospodarzy powiększała się. Siatkarze z Radomia świetnie wykorzystywali błędy Jastrzębskiego, a w ataku brylował Pliński, który kończył niemal każdy atak. Po pewnym ataku Oivanena Czarni mieli trzy piłki setowe, którą chwilę później wykorzystał atakiem z drugiej lini Wojciech Żaliński.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli goście. Jastrzębski po dobrej grze w ataku Malinowskiego prowadził 6:4. Na pierwszą przerwe techniczną Czarni schodzili jednak ze stratą tylko jednego punktu (7:8). Następnie gra się wyrównała i wynik oscylował ciągle wokół remisu. Czarni jednak, dzięki wspaniałej grze w obronie odskoczyli rywalowi na cztery punkty (23:19). Radomianie nie oddali prowadzenia do końca spotkania i pewnie pokonali Jastrzębski 3:0.

CZARNI RADOM - JASTRZĘBSKI WĘGIEL 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

Czarni: Michał Ostrowski 2, Daniel Pliński 9, Wojciech Żaliński 12, Dirk Westphal 10, Lukas Kampa 3, Mikko Oivanen 22, Adam Kowalski (libero) oraz Michał Kędzierski, Kamil Gutkowski (libero).

Jastrzębski: Michał Łasko 6, Krzysztof Gierczyński 9, Alen Pajenk 10, Michał Masny, Grzegorz Kosok 3, Guillaume Quesque 12, Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Malinowski 8, Jakub Popiwczak, Dmytro Filippov 2.

MVP: Mikko Oivanen (Czarni)