Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Radomiak pokonał Legionovię

Damian Markowski, radomiak.pl 2015-01-30 22:16:00

W drugim meczu kontrolnym w okresie zimowych przygotowań do rundy wiosennej trzeciej ligi Radomiak Radom pokonał 2:1 w Legionowie drugoligową Legionovię. Bramki dla naszego zespołu strzelili Maciej Świdzikowski oraz Leândro.

Bartosz Sulkowski i Aleksiej Dubina. Foto: radomiak.pl

W pierwszej połowie Radomiak był stroną przeważającą i po nieco ponad kwadransie gry udokumentował swoją przewagę golem. Po dośrodkowaniu Bartosza Sulkowskiego z rzutu rożnego do siatki głową trafił Maciej Świdzikowski. Drugiego gola zdobył Leândro, który przytomnie zachował się w polu karnym wykorzystując błąd gospodarzy. Grająca ligę wyżej Legionovia tuż przed przerwą zdobyła kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się były piłkarz Radomiaka, Samuelson Odunka.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze i mogli doprowadzić do wyrównania, ale zielonych od straty bramki uchronił słupek. Do końca spotkania nic się już nie wydarzyło i piłkarze Radomiaka mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W zespole z Radomia testowani byli Michał Kiełtyka oraz 20-letni pomocnik Daniel Rosiński (wychowanek Legii Warszawa, ostatnio KS Raszyn). Ponadto ponownie zagrali juniorzy, m.in. Maciej Filipowicz, czy Rafał Stróżka.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra, graliśmy solidnie w defensywie. Byliśmy zespołem, który dominował i który potrafił narzucił swój styl gry. Z tego jestem bardzo zadowolony. W drugiej połowie trochę przemeblowaliśmy skład, ale dalej graliśmy nieźle w obronie. Legionovia dominowała, prowadziła grę, ale nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji do strzelenia bramki. W dniu dzisiejszym dobrze funkcjonowała współpraca poszczególnych formacji. Testowani zawodnicy również dobrze wypadli, dlatego jestem szczęśliwy. Teraz mamy trochę więcej czasu na solidny trening. Najbliższe trzy tygodnie to okres bardzo ciężkiej pracy, aby być dobrze przygotowanym do rundy - powiedział po meczu szkoleniowiec "Zielonych" Jacek Magnuszewski.

Kolejny sparing Radomiak rozegra dopiero za tydzień. W sobotę (7 lutego) rywalem lidera III ligi będzie pierwszoligowy Dolcan Ząbki.

Legionovia Legionowo 1:2 Radomiak Radom
Samuelson Odunka 43 - Maciej Świdzikowski 18, Leândro 27

Legionovia: Paweł Waśków (46 Mikołaj Smyłek) - Konrad Wieczorek (46 Radosław Śledziewski), Łukasz Kominiak (46 zawodnik testowany I), Kamil Dankowski (46 Miha Goropevšek), Maciej Goliński (46 Sebastian Kowalski) - Samuelson Odunka (46 zawodnik testowany II), Karol Ziąbski (46 Lazar Pavić), Marcin Stromecki (46 Sebastian Milewski), Sebastian Czapa (46 Marcin Figiel), Rafał Maciejewski (46 Paweł Wolski) - Szymon Lewicki (46 Kacper Tatara).

Radomiak: Michał Kula (31 Piotr Banasiak, 61 Filip Adamczyk) - Wojciech Serodziński, Aleksiej Dubina, Maciej Świdzikowski (46 Karol Kucharski), Bartosz Sulkowski (60 Filip Janik), Michał Kiełtyka (60 Rafał Stróżka), Maciej Filipowicz (46 Daniel Winiarski), Mateusz Radecki (46 Chinonso Agu), Dariusz Brągiel (46 Daniel Rosiński), Leândro (65 Mateusz Radecki), Szymon Stanisławski (46 Przemysław Śliwiński).