Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Porażka Radomiaka w pierwszym sparingu

Damian Markowski, radomiak.pl 2015-01-28 18:20:00

Porażką zakończył się pierwszy mecz kontrolny Radomiaka Radom w okresie zimowych przygotowań do rundy wiosennej III ligi. "Zieloni" w Puławach ulegli drugoligowej Wiśle 1:2.

Leândro. Foto: radomiak.pl

W zespole lidera grupy łódzko-mazowieckiej III ligi po raz pierwszy wystąpił lewy obrońca Bartosz Sulkowski, który w poniedziałek podpisał kontrakt z Radomiakiem. Ponadto zagrali testowani: Maxwell Mxolizi z Republiki Południowej Afryki oraz Michał Kiełtyka, 20-letni skrzydłowy z Puszczy Niepołomice.

Szansę zaprezentowania dostali również młodzi zawodnicy, m.in. Michał Janik, Maciej Filipowicz, czy Rafał Stróżka. Zabrakło natomiast Adriana Karaska i Włodzimierza Putona, którzy po urazach stopniowo wchodzą w trening.

Nasz zespół trafił do siatki jako pierwszy w tym spotkaniu, a stało się to w 32. minucie kiedy po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Leândro. Gospodarze odpowiedzieli w 45. minucie także golem po rzucie rożnym. Ładnym trafieniem popisał się Raphael Carioca. Trzecie i ostatnie trafienie w tym meczu padło w 64. minucie. Rzut karny wykorzystał grający kilka sezonów temu w Radomiaku - Piotr Charzewski.

- Sparing oceniam pozytywnie, choć wynik jest niekorzystny. Mieliśmy sporo dobrych momentów. Mecz był toczony w dobrym tempie, mieliśmy mało miejsca do grania, ponieważ Wisła grała dużym presingiem, ale potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Bramki straciliśmy po naszych błędach przy stałych fragmentach gry. Ten sparing pokazał nam nad czym musimy ciężej pracować na treningach. Dobrze oceniam praktycznie wszystkich zawodników, którzy dzisiaj wystąpili, szczególnie tych młodych. Pokazali oni, że warto na nich stawiać. Ogólnie sparing oceniam dobrze i na szczęście obyło się bez kontuzji, bo to jest najważniejsze. Pracujemy dalej..  - powiedział dla radomiak.pl Jacek Magnuszewski, trener Radomiaka Radom.

Kolejny sparing Radomiaka już w piątek o godzinie 15:30 w Legionowie.

Wisła Puławy 2:1 Radomiak Radom
Raphael Carioca 45, Piotr Charzewski 63 (k) - Leândro 32

Radomiak: Michał Kula (31 Piotr Banasiak, 61 Filip Adamczyk) - Wojciech Serodziński (31 Jakub Cieciura, 60 Damian Szewczyk), Aleksiej Dubina (65 Maciej Filipowicz), Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski (65 Michał Janik) - Michał Kiełtyka (46 Maxwell Mxolizi), Daniel Winiarski (46 Chinonso Agu), Mateusz Radecki (46 Karol Kucharski), Dariusz Brągiel (46 Rafał Stróżka) - Leândro (46 Kacper Wnuk), Przemysław Śliwiński (46 Szymon Stanisławski).

Grano 3x30 minut.