Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radosław Witkowski przedstawił nowych wiceprezydentów

Miasto, Samorząd, Polityka / 2014-12-12 10:14:00, aktualizacja: 2014-12-12 16:27:00

Anna Białkowska, Rafał Rajkowski, Konrad Frysztak i Karol Semik - to nowi wiceprezydenci Radomia. Przez następne cztery lata będą najbliższymi współpracownikami prezydenta Radosława Witkowskiego.

Od lewej: Rafał Rajkowski, Radosław Witkowski, Anna Białkowska, Konrad Frysztak

Prezydent Radosław Witkowski przedstawił dziś wiceprezydentów Radomia. - Kampania wyborcza to czas na składanie obietnic. Chcemy się wywiązać ze swoich. Znalazłem ludzi, którym powierzam to zadanie - powiedział prezydent Witkowski.

Anna Białkowska będzie wiceprezydentem ds. zdrowia i polityki społecznej. - Przed nią stawiam zadanie przygotowania centrum rehabilitacji, które obiecywaliśmy w czasie kampanii - mówił prezydent.

Konrad Frysztak zostanie szefem infrastruktury miejskiej. Przed nim prezydent stawia zadanie przyspieszenia programu budowy dróg gruntowych i budowy trasy N-S.

Kolejnym wiceprezydentem będzie Rafał Rajkowski, obecny kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu. Będzie szefem ds. inwestycji. - To on będzie odpowiedzialny za zrealizowanie naszego sztandarowego projektu, czyli stworzenie miejsc pracy oraz ściągnięcie inwestorów do Radomia - powiedział prezydent Witkowski.

Wiceprezydentem ds. edukacji ma zostać Karol Semik, który jest mazowieckim kuratorem oświaty.

Kim z wykształcenia są nowi wiceprezydenci? Czym zajmowali się do tej pory?

Anna Białkowska jest z wykształcenia pedagogiem, ukończyła również oligofrenopedagogikę. Pracuje w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Pełni tam funkcję wicedyrektora.

Konrad Frysztak jest dziennikarzem. Prowadzi wydawnictwo EWiT (Europejskie Wydawnictwo Informacji Technicznych. Jest członkiem zarządu radomskiej PO, pełni funkcję skarbnika. Uprawiał siatkówkę.

Rafał Rajkowski ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończył również kolegium gospodarki światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia uzupełniające z organizacji i zarządzania w oświacie. Od 2010 roku jest na stanowisku kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

Karol Semik jest specjalistą od edukacji. Ukończył studia w Instytucie Fizyki Ciała Stałego w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez kilknaście lat był dyrektorem VI LO. im . Kochanowskiego w Radomiu. Od 2008 roku jest mazowieckim kuratorem oświaty.

Rafał Rajkowski i Anna Białkowska oficjalnie zostaną wiceprezydentami Radomia w przyszłym tygodniu, Karol Semik przejmie obowiązki szefa edukacji radomskiej od 22 grudnia. Nie wiadomo jeszcze, kiedy oficjalnie Konrad Frysztak zostanie wiceprezydentem ds. infrastruktury.

Szefem kancelarii prezydenta zostanie Mateusz Tyczyński, dotychczas dyrektor biura poselskiego Radosława Witkowskiego. Będzie on musiał w związku z tym zrezygnować z mandatu radnego. Jego miejsce w radzie zajmie Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, dyrektor filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: K.S.

Wasze komentarze (156)

Jezu
2014-12-13 09:26:00

A jakąż ma wiedzę Pani B. o centrum rehabilitacji? Pisała projekt unijny kiedyś? Konstruowała budynki? Panie Witkowski... hańba.

Rozumny
2014-12-13 09:22:00

Dopiero mówił Pan w wywiadzie, że ma Wiceprezydent pisać plan naprawczy dla szpitala. Teraz już ma coś budować. To znaczy, że pisać nie musi czy nie umie?

Kompetencje?
2014-12-13 09:17:00

Pani Białkowska w szkole była od wielkiego dzwonu. Dla szkoły to lepiej. Kogo sobie Pan wybrał Panie Prezydencie?

Roman
2014-12-13 09:03:00

Głosowałem na PO. Miałem dość rządów poprzedniej ekipy. Pomyślałam, że człowiek, nawet niewiele widzący, ale z poparciem Pani Premier dużo zrobi. Przyjaciele ostrzegali mnie, że on się tylko sportem interesuje i pojęcia o rządzeniu nie ma, ale ja twardo stałem przy swoim. I co? Muszę przyznać rację przyjaciołom. Wybór, jakiego Pan dokonał dyskwalifikuje Pana w moich oczach na zawsze. Wybrał Pan kumpli z partii, którzy pojęcia o rządzeniu nie mają a tylko długi po nieudanej kampanii pospłacać muszą. Pani Białkowska i Rajkowski okleili pół województwa i zdobyli żenującą liczę głosów. Czemu? Bo ich nikt nie lubi. Bo są kiepscy. Wyborcy uznali, że handlując na targu i oznakowując trasy turystyczne nie ma się kompetencji do jakiegokolwiek rządzenia. Siatkarz w ogóle nie wystartował, bo ty byłoby zero głosów (no może domownicy). Oni mają deficyt w kasie i dostał Pan pewnie polecenie poratowania kolegów w potrzebie. Jasne, ale czy Pan rozumu nie ma swojego? Najwyraźniej nie. Zmarnowałem swój głos. Przepraszam radomian, bo pośrednio skazałem Was na rządy tej menażerii.

agent Bolek donosi
2014-12-13 08:54:00

Komentarz zablokowany.

Logika
2014-12-13 08:48:00

Tak sobie myślałem, Prezydent niewiele wie, ale otoczy się ludźmi, którzy wiedzą a tu taka dupa. Stracony głos.

Janka
2014-12-13 08:46:00

I tak wywiało złudzenia o kompetencjach Pana Witkowskiego.

Szwagier
2014-12-13 02:43:00

Pozostało, pozostało i to nie mało.

Komor
2014-12-13 02:38:00

A ciekawe czy jeszcze pozostało coś w kielni?

rofisz
2014-12-13 02:32:00

Rozmawiałem z Igorem i stwierdzam, że wszystkie plotki o rzekomej "kastracji" wyssane są z brudnego palca radomskiej PO. Podstępna choroba nie zaatakowała najważniejszego organu Pana wiceprezydenta i w związku z tym rokowania są bardzo pomyślne jeśli chodzi o kontakty z dziewczętami z Dzielni.

Radomek
2014-12-13 02:19:00

Te wszystkie wpisy dotyczące Pana Igora to kłamstwa i szalbierstwa z którymi nie warto polemizować. Radek zostawił na razie Igora aby dokończył uczciwą prywatyzację mienia komunalnego.

Zawadiak
2014-12-13 02:13:00

Podobno jak mu wykastrowali to chamstwo to bidok stracił pamięć.

Ligowicz
2014-12-13 02:08:00

Tak, to prawda.

Jolka
2014-12-13 02:06:00

A czy to prawda,że Knurowiewiczowi wycięli jego chamstwo raz na zawsze?

Oborowy
2014-12-13 02:02:00

Frytek ! Nie daj się zwieść prosiakom. Obserwuj knura i odpędzaj od koryta. Bo jak przegapisz swoją szansę, to knur choć wykastrowany będzie Cię niszczył bez opamiętania.

do piter
2014-12-13 01:18:00

Czy też znasz byłego dyr Samochodówki z tej strony? Mnie uczył.Nie wiem czego,bo samochód to widział tylko na obrazku. Czasem próbował dyskutować z chłopakami,którzy naprawiali samochody. Nie ma pojęcia o czym mówi! Ale był luzik!!!!

Qpis nie kupis potargować warto
2014-12-13 01:09:00

A jakie sprawy?Czy taki ładny p.Bernat ma jakieś grzeszki? Może,to on kogoś oskarża. Ale on ładny! Kenedy czy jak

piter
2014-12-13 01:07:00

No... chyba lachować.....

do x
2014-12-13 01:03:00

A może jest funkcja vice-bez teki ? Nic nie trzeba robić,można się lansować! Super stanowisko dla p.Bernata.

qpis
2014-12-13 01:02:00

NIe ma czasu... musi na prokuraturze, sądach i na policji swoje sprawy dokończyć

 < 1 2 3 4 5 >  ostatnia