Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wojciech Bernat poparł Radosława Witkowskiego

Radom on-line / 2014-11-27 10:25:00

Wojciech Bernat, popierany przez SLD Lewica Razem kandydat na prezydenta Radomia, w drugiej turze wyborów poprze posła Radosława Witkowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej. - To nie oznacza poparcia SLD - zastrzega sztab wyborczy tej partii.

Wojciech Bernat i Radosław Witkowski

Podczas konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą, Wojciech Bernat podziękował mieszkańcom miasta za poparcie, które uzyskał. - Kończę pewien etap życiowy związany z kandydowaniem na prezydenta. Serdecznie dziękuję radomianom za oddane na mnie głosy. Mimo niewielkiej kampanii, jaką prowadziłem i niewielkiej rozpoznawalności uzyskałem ich ponad siedem tysięcy – powiedział Bernat i dodał, że nie chce kończyć działalności społecznej. 

Bernat, który uzyskał ponad 10 procent poparcia w wyborach prezydenckich Radomia, tym samym zajmując trzecie miejsce, zapowiedział, że swój głos w drugiej turze odda na Radosława Witkowskiego (PO). Od zeszłego piątku obaj prowadzili rozmowy, które dotyczyły wspólnych cech programu, m.in. gospodarczego rozwoju Radomia. - Mocno akcentowaliśmy budowę nowoczesnego rynku pracy, który pozwoli zatrzymać mieszkańców w Radomiu – wyjaśnił poseł Witkowski, który ponadto poprosił radomian o udział w drugiej turze wyborów.

- Osoby, które zajmują najwyższe stanowiska w państwie są reprezentantami jednego ugrupowania. Wybór posła Witkowskiego na prezydenta będzie stanowić ciągłość. Poseł pokazał w ostatnim czasie, że można po partnersku traktować również tych, którzy przegrali. Wola wyborców wybrała dwóch liderów. Ja, jako Wojciech Bernat, swój głos oddam na Radosława Witkowskiego – zakończył Bernat.

Bernat odniósł się także do pozwów skierowanych przeciwko jego osobie przez prezesa Portu Lotniczego Radom Tomasza Siwaka oraz osobno przez samą spółkę. - Informacja na temat ich złożenia została przekazana na kilka godzin przed ciszą wyborczą, w związku  z tym nie mogłem się do nich wówczas odnieść w sposób obszerny. Liczę na ich rzetelne rozpatrzenie – wyjaśnił.

Wojciech Bernat w walce o fotel prezydenta Radomia miał wsparcie radomskiej lewicy, jednak jak obecnie podkreśla radomski Sojusz Lewicy Demokratycznej poparcie, jakiego udzielił posłowi, jest jego osobistą decyzją i nie ma nic wspólnego ze stanowiskiem SLD w tej kwestii. Jak nas poinformował sztab wyborczy partii, SLD organizuje na ten temat konferencję dzis o godz. 14:30.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: sas

Wasze komentarze (31)

0
2014-11-27 19:21:00

Renato, oni w to głęboko wierzą. Ja wierzę w Boga, a popieram Kosztowniaka

Renata
2014-11-27 18:45:00

Głupkowate komentarze piszą Ci, którzy zdali sobie sprawę z tego, że dzięki poparciu Bernata i innych ważnych ludzi Witkowski wygra drugą turę.

zew
2014-11-27 18:07:00

To nie Dębicki i Bernat przegrali, ich środowiska przegrały. Dębicki i Bernat mają nazwiska które przyciągnęły wyborców a partyjmiakom się wydaje ze obaj panowie nie mają prawa samodzielnie myśleć i popierać kogo chcą. To partyjne myślenie to właśnie komuna. Homo sovietikus

Magda manipulatorka
2014-11-27 17:37:00

Magda manipulatorka. Na każdym forum wkleja to samo.

Magda nie umie myśleć
2014-11-27 17:36:00

Tym razem "magda"??????????

magda
2014-11-27 17:07:00

Komentarz zablokowany.

trhrt
2014-11-27 17:03:00

Głosy Dębickiego i Bernata to razem ponad 15 tysięcy wyborców W I turze różnica między Kosztowniakiem a Witkowskim wynosiła 6 tysięcy dodając jeszcze głosy wyborców Wróblowej jakieś 7 tysięcy Wystarczy że jakieś 40% tych 3 kandydatów odda głos na Witkowskiego i po Kosztowniaku Wychodzi na to że będziemy mieć Pezydenta Witkowskiego Przypominam że w II turze 2010 r kilka tysięcy wyborców Kosztowniaka została w domach! Dlatego jest taka nachalna i agresywna kampania Kosztowniaka w całym mieście

Totalna kompromitacja Witkowskiego
2014-11-27 15:57:00

Totalna kompromitacja Witkowskiego, który umizgiwał się do Bernata! Witkowski zbiera poparcie Dębickiego i Bernata, a ich środowiska społeczne i polityczne, całkowicie potępiają obu przegranych panów! Witkowski po niedzielnych wyborach dołączy do tych dwóch panów i razem w Radomiu, będą tworzyć własne ugrupowanie, ponieważ PO wyrzuci w ciągu roku swojego kandydata na niedoszłego prezydenta Radomia.

Darek
2014-11-27 15:46:00

Świetny ruch Panie Wojtku. Po raz kolejny udowodnil Pan, że najważniejsze jest dobro miasta i jego rozwój.

santa
2014-11-27 15:36:00

Dzięki tym panom Radom zmieni się na lepsze. Jak starsky & hutch

radomianin
2014-11-27 13:47:00

Bernat - następna POrażka na zamówienie, jak Dębicki... PO nic nie zrobi w Radomiu jak obiecuje, jak wygra Witkowski będzie to tylko następne koryto dla "jedynie słusznej władzy PO-PSL", która zagnieździła się w POlsce całościowo na każdym prawie szczeblu...

witek
2014-11-27 13:40:00

gdzie sie nie spotka ludzi na mieście mówią że mają dosyć Kosztowniaka i będą głosować za Witkowskim Chyba szykuje się sensacja jak w 2002 r kiedy Marcinkowskie przegrał w I turze a w II wygrał 20% przewagą W sztabie PIS wielka smuta czują że przegrają i dlatego tak nachalnie reklamują w każdym medium swojego kandydata

Ania
2014-11-27 13:18:00

Nie tracę nadziei,że w końcu coś się zmieni w Radomiu.

kabaret PRL
2014-11-27 13:05:00

SLD dogadane z PISem tylko jak nazwać taki sojusz chyba PISkomuną

Twój Głos
2014-11-27 12:49:00

Nasza Przyszłość!!!

news
2014-11-27 12:30:00

Komentarz zablokowany.

Ludo
2014-11-27 12:28:00

HACZYK sraczyk! Obietnice i populizm kandydata PO Pana Witkowkiego przypomina mi trochę leperiadę z lat poprzednich!! Czy Wy myślicie że Radomianie są tak głupi, że przywożenie kolejnych krzykaczy z PO, którzy rzekomo chcą coś zrobić dla Radomia, a de facto tylko wygadują obietnice bez pokrycia, przyniesie jakąś korzyść?? Obłuda PO jest porażająca!!

ciekawe
2014-11-27 11:57:00

Radomski Wyborca wkleja ten sam tekst od tygodnia do wszystkich możliwych dyskusji. To raczej robot jest niż człowiek ...

ciekawe
2014-11-27 11:56:00

Ile osób można zatrudnić do pisania na forach? Ktoś tu się bardzo boi. I zazwyczaj to wciąż ci sami niepiśmienni, ze znajomością ortografii na poziomie przedszkola :)

Do Ludo
2014-11-27 11:54:00

Haczyk, przez samo "H". Chyba niekoniecznie jest Pan/Pani autorytetem. Dzieci bez podstawówki do komentowania zatrudniacie?

 1 2 >