Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wybory wygrywa PiS przed PO. W drugiej turze Andrzej Kosztowniak z Radosławem Witkowskim [SONDAŻ TNS]

Radom on-line / 2014-11-13 08:00:00

Wybory prezydenckie i do Rady Miejskiej w Radomiu wygra PiS. PO wyraźnie zwiększa swój stan posiadania - wynika z badania TNS wykonanego w dniach 8-10 listopada. Na wybory pójdzie prawdopodobnie 53% wyborców. Wciąż duża jest grupa osób, która deklaruje, że pójdzie na wybory ale nie wie na kogo zagłosuje - wynosi ponad 20%.

N=796, osoby, które odpowiedziały zdecydowanie tak i raczej tak na pytanie o udział w wyborach

Slajd 1 - wielkość próby i metodologia

Badanie wykonano na grupie 1000 mieszkańców Radomia w wieku powyżej 18 lat. Zastosowano wywiady telefoniczne. Wszystkie wyniki zaprezentowano na wykresach w wartościach procentowych, zaokrąglonych do liczb całkowitych.

radom24.pl

 

Slajdy 2 i 3 - frekwencja i wyborcy

80% badanych deklaruje udział w wyborach - 53% deklaruje, że na pewno pójdzie do urn a 27%, że raczej zagłosuje. Jak pisze w opracowaniu TNS z jego doświadczenia wynika, że deklaracje udziału w głosowania są zwykle zawyżone. Rzeczywiste wyniki frekwencji zbliżają się do odsetka odpowiedzi pozytywnych udzielanych w sposób zdecydowany.

radom24.pl

radom24.pl

 

Slajdy 4 i 5 - wybory do Rady Miejskiej w Radomiu

30% radomian, którzy pójdą do wyborów wybierze na radnych kandydatów PiS, 23% PO, KWW Marzeny Wróbel Radomianie Razem 9%. Reszta komitetów może nie przekroczyć 5-procentowego progu. Na slajdzie 3 uwzględniono osoby zdecydowane na udział w wyborach (24%), lecz nie zdecydowane jeszcze na kogo glosować. Na slajdzie nr 5 pominięto te osoby.

radom24.pl

radom24.pl

 

Slajd 6 i 7 - wybory prezydenta Radomia

W wyborach prezydenckich 38% badanych wskazuje na Andrzeja Kosztowniaka, 18% na Radosława Witkowskiego, 9% na Marzenę Wróbel. Pozostali kandydaci nie przekraczają 5%. 21% przepytanych nie wskazało żadnego kandydata. Pokazuje to slajd 6, na slajdzie 7 tej grupy nie uwzględniono.

radom24.pl

radom24.pl

 

Slajd 8 i 9 - druga tura wyborów prezydenckich

Biorąc pod uwagę wyniki badania dla tury pierwszej, w drugiej spotkają się Andrzej Kosztowniak i Radosław Witkowski. 51% badanych deklaruje wybór kandydata PiS, 31% - kandydata PO, 18 procent nie wie na jeszcze, na którego z nich zagłosuje (slajd 8). Na slajdzie 9 pokazano rozkład głosów pomijając niezdecydowanych. Drugą tura 30 listopada.

radom24.pl

radom24.pl

Poniżej znajdziesz podsumowanie wyników badania TNS i slajdy w lepszej rozdzielczości.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy?  POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

autor: mawi

Wasze komentarze (20)

redaktor
2014-11-15 09:30:00

Komentarz zablokowany.

asa
2014-11-14 22:39:00

Komentarz zablokowany.

Chichot
2014-11-14 11:51:00

I tym samym Radom podpisuje na siebie wyrok smierci. Historia lubi sie powtarzac.

BOLO
2014-11-14 10:35:00

Po wczorajszym programie w TV DAMI bardzo jestem ciekawy czy Pan Prezydent Kosztowniak odniesie się do tego żę PORT LOTNICZY RADOM FINANSUJE GAZETKĘ WYBORCZĄ PiS w WARSZAWIE !!!! Przecież to karygodne !!! Czekamy na odp Pana Prezydenta.

radomianin87
2014-11-14 10:13:00

koszt od osoby....czytaj ze zrozumieniem

falc
2014-11-14 10:03:00

15tyś jak na 3 osoby do Singapuru to taniocha w porównaniu do wyjazdu ( z rodziną ) posłów PIS

asa
2014-11-14 10:01:00

o człowieku wyjazdu służbowego nie rozumiesz? to nie była wycieczka tylko praca... mogę pokazać 100 dziwnych wjazdów posłów Pracy I stanowisk na których nic nie robli poza odpoczywaniem i zwiedzaniem

radomianin87
2014-11-14 08:39:00

Komentarz zablokowany.

ter
2014-11-14 07:34:00

W zasadzie Kosztowniak może poczuć się niepewnie gdyby do drugiej tury przeszła Wróbel w innym przypadku jest poza zasięgiem pseudokandydatów z żałosnym Witkowskim na czele

Zaklnanie prze PO realu
2014-11-14 07:31:00

Komentarz zablokowany.

PIS nie ma większości !!!
2014-11-14 01:28:00

z sondażu wynika że PIS owi zabraknie 4 -5 głosów a w takim wypadku może powstać koalicja opozycyjna np sld PO Wystarczy że nie udzieli potem absolutorium Kosztowniakowi i mamy nowe wybory prezydenckie Ludzie NIe głosować na PIS które nie potrafi zmniejszyć bezrobocia poniżej 20% w Radomiu!!!

qwerty
2014-11-13 21:32:00

No i po co te ataki, plucie, kłamstwa? Pytam się po co? Od samego początku waidomo było, że wygra Kosztowniak. I będzie on współpracował z Panią Kopacz, Banaszkiewiczem z PSL i innymi dla dobra Radomia.

obywatel
2014-11-13 17:05:00

Tak zwiększa się poparcie PO, że PIS będzie miało większość w radzie i nie pomoże tu nieudolna chwilowa premier.

mike
2014-11-13 13:50:00

gdyby PO za "pomocą" p. Kopacz i P. Witkowskiego pracowała w Radomiu przez minione 4 lata tak jak przez ostatnie 4 tygodnie to może byłaby szansa pożegnać El Presidente Kosztowniaka a tak..... wszystko się skończy w II rundzie tak jak przed 4 i 8 laty....

ggg
2014-11-13 13:27:00

LSD w Radomiu nie przekroczy tych 5%

abc
2014-11-13 13:03:00

myślę, że sld niedoszacowane, mają w granicach 10%

abc
2014-11-13 11:12:00

Czemuś głupi? Bom Biedny! Czemuś biedny? Bom głupi!

asa
2014-11-13 09:35:00

ja i tak wierze, że II tura odbędzie się z udziałem Wróblowej.... tylko ona może rozbić te układy kolesiostwa i sitwy w mieście

1910
2014-11-13 09:30:00

Super informacja! Dobra kontynuacja :)

kopaczka..
2014-11-13 09:03:00

wreszcie porządne badanie.. dbrze że Kosztowniak wygrywa, bo na tą Kopacz i PO to nie da się już patrzyć jak składają kolejne obietnice bez pokrycia..