Robotnicy zajmują się utwardzaniem m.in. alei łączącej ul. 25 Czerwca z aleją biskupa Chrapka. Będą pracować także przy placu zabaw i wokół restauracji Parkowa. Wykonawca zbuduje także system 80 otworów odwadniających.
Jak już pisaliśmy, Mazowiecka Jednostka Programów Unijnych wydała wcześniej zgodę, by magistrat zaoszczędzone przy przetargach na rewitalizację innych parków (Starego Ogrodu i Leśniczówki) pieniądze wykorzystał na utwardzenie alejek w rewitalizowanym w 2010 roku parku Kościuszki.
Obecnie - poprawiane alejki muszą być wykonane z najdroższego materiału - czyli granitowych płyt, ponieważ na położenie asfaltu, który byłby tańszy, nie zgodził się konserwator zabytków sprawujacy pieczę nad parkiem.
Przypomnijmy, rewitalizacja parku im. Tadeusza Kościuszki kosztowała 7,5 mln zł i miała miejsce w 2010 roku. Od początku kontrowersje budziła nawierzchnia alejek. Jak się okazało nie bez powodu. Silne opady deszczu i roztopy każdorazowo sprawiały, że przez park nie dało się przejść. Ogromne kałuże i duża ilość błota odstraszały radomian, którzy grząznęli w błocie.
Winna była nawierzchnia alejek wykonana z hansegrandu, którego ułożono zbyt cienką warstwę. Powinna mieć ok. 3-4 cm, a w niektórych miejscach miała tylko 1 cm.
Kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich: Stary Ogród, Leśniczówka i im. T. Kościuszki w Radomiu jest możliwa dzięki 20 milionom zł., jakie udało się miastu pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Trwa remont alejek w parku Kościuszki
Od kilku dni w parku Kościuszki trwają prace związane z utwardzeniem nawierzchni niektórych alejek, na których po deszczu zbierała się woda. Wyłoniona w przetargu firma - P.P.H.U. Bruker z Radomia za ponad 1 mln złotych układa nowe nawierzchnie z płyt granitowych wraz z obramowaniem z kostki.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu