Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Dwa razy po 1:0 w III lidze. Broń wygrała w dziesiątkę!

mn 2011-08-20 18:56:00

Wielki charakter pokazali w kolejnym pojedynku o mistrzostwo III ligi piłkarze radomskiej Broni. Grając przez pół godzinyi w dziesiątkę pokonali na wyjeździe KP Piaseczno 1:0. Radomiak planowo zwyciężył na własnym boisku beniaminka, Zawiszę Rzgów, ale tylko 1:0.

Broń w Piasecznie toczyła wyrównany pojedynek z miejscowym KP, ale na 30 minut przed końcem meczu Damian Sałek niepotrzebnie dyskutował z sędzią, a że miał już na koncie żółtą kartkę, drugi otrzymany kartonik tego koloru oznaczał, że musi zejść z boiska. Nieoczekiwanie Broń po tym wydarzeniu dostała wigoru i w 80 minucie po rzucie rożnym Wojciech Kupiec zdobył zwycięską bramkę.

Piłkarze Radomiaka wygrali 1:0 z bieniaminkiem Zawiszą Rzgów. Gdy w 30 minucie Marcin Figiel zdobył gola na wagę prowadzenia, wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Tymczasem w drugiej połowie goście mieli swoje okazje do wyrównania i kibice "zielonych" do ostatnich minut drżeli o końcowy wynik. W sumie jednak Radomiak wygrał zasłużenie, będąc w przekroju całego meczu zespołem lepszym.

Pozostałe wyniki:

Mazur Karczew - Sokół Aleksandrów 0:2
Warta Sieradz - MKS Kutno 0:0
Ursus Warszawa - Narew Ostrołęka 0:0
Legionovia Legionowo - Start Otwock - mecz odwołany ze względu na tragiczną śmierć trenera Startu
Orzeł Wierzbica - Hutnik Warszawa 0:1
Włókniarz Zelów - Omega Kleszczów  1:2

W tabeli prowadzi Hutnik Warszawa - 6 pkt. Radomiak z 4 pkt. jest czwarty, Broń z 3 pkt. - siódma, a Orzeł z 1 pkt. - trzynasty.