Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Aleksandra Buczyńska mistrzynią Polski!

GAS, RadomSport 2011-08-16 23:56:00

Ogromny sukces odniosły zawodniczki RKT Return Radom przywożąc dwa medale z mistrzostw Polski młodziczek, które odbyły się w Gdyni. Złoty medal w grze pojedynczej wywalczyła Aleksandra Buczyńska. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Polańska - informuje portal RadomSport.

Aleksandra Buczyńska zaprezentowała rewelacyjny tenis i spisała się znakomicie. Przez turniej przeszła jak burza, a finał był prawdziwym popisem jej dojrzałości technicznej i taktycznej. Sukces jest tym większy, że w meczu o złoty medal, radomianka pokonała odwieczną rywalkę Magdę Fręch z ŁKT Łódź, z którą do tej pory jeszcze nie wygrała.

- Pierwszy set mimo, że przegrany do dwóch, miał bardzo wyrównany przebieg i przynajmniej jeszcze dwa gemy Ola mogła rozstrzygnąć na swoją korzyść. Drugiego seta zagrała bardzo dobrze, od początku kontrolowała jego przebieg i wygrała do czterech. Trzeci set to popis Oli ,która zagrała znakomicie nie oddając rywalce nawet gema – relacjonuje dyrektor Returnu Jan Błaszczyk. 2:1 dla radomianki i pierwszy w dotychczasowej karierze tytuł mistrzowski w grze pojedynczej! Trenerem Aleksandry Buczyńskiej jest Volodymyr Varenytsya.

Za zwycięstwo, tenisistka z Radomia otrzymała dwa puchary co zdarzyło się po raz pierwszy. Jeden za zdobycie tytułu mistrza Polski, drugi za zwycięstwo w turnieju.

Bardzo dobrze zaprezentowała się w Gdyni również Patrycja Polańska. Zdobyła ona brązowy medal przegrywając dopiero w półfinale z… Aleksandrą Buczyńską. Trenerem Patrycji Polańskiej jest jej tata Zbigniew Polański.

Trzecia z zawodniczek Returnu Barbara Wiśniewska dotarła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Magdą Fręch. Natomiast Oliwia Szymczuch doznała porażki w trzeciej rundzie z Basią Wiśniewską.

Buczyńska i Polańska miały również szansę na medal w deblu, niestety bardzo pechowo przegrały w pierwszej rundzie z późniejszymi finalistkami turnieju, prowadząc w supertiebreaku już 7:3. Mecz kończył się w padającym deszczu i zapadających ciemnościach, więc bardziej decydował przypadek a nie umiejętności zawodniczek.

Oliwia Szymczuch - Barbara Wiśniewska 2:6, 5:7

A.Buczyńska/P.Polańska - Katarzyna Kowalska(Arka Gdynia)/Agata Świątek(Mera Warszawa) 5:7, 6:3, 8:10
O.Szymczuch/Marcjanna Owczarek(Legia Warszawa) - Magdalena Fręch/Magdalena Kądzielewska(MKS Szczawno Zdrój) 3:6, 1:6